اقتصاد آنلاین |
۱ هفته پیش

راه آهن در کریدورهای غیاز بین بردنال اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سیدمیعاد صالحی در همایش گرامیداشت هفته بسیج با حضور سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار حمید کمالی مسئول امور خانواده شهدا با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: هفته بسیج یادآور فداکاری و از خودگذشتگی‌های غیور مردان و رزمندگان دلاور و مومنی است که با مال و جان خود جهاد کردند و اگر ما امروز اینجا هستیم نتیجه از جان گذشتگی آن عزیزان است. اینگونه مراسم‌ها نباید صرفا به صورت نمادین برگزار شود بلکه باید نتیجه آن در عمل قابل مشاهده و ملموس باشد.

وی ادامه داد: آن چیزی که امروز کشور نیاز دارد جهاد اقتصادی است. جهاد اقتصادی مولفه‌های مختلفی دارد و حتما فساد ستیزی، شفافیت و عدالت نیز از مولفه‌های آن است. هر چند وظیفه ما اکرام اقدامات مثبت گذشته است، اما به هر حال میراث‌دار نواقص گذشته نیز هستیم و بایستی با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار و عنایت شهدای گرانقدر، برای توسعه اقتصادی کشور و رفع نواقص، جهاد و تلاش شبانه‌روزی کنیم.

وی افزود: باید در دوره جدید کمربندها را محکم بست، باید پاشنه‌ها را محکم کشید و برای برپایی تمدن نوین ایرانی اسلامی عمل گرا بود و شبانه روز تلاش کرد. این سنت خداست و تبدیل یا تحویلی در سنت الهی نیست و بدون تلاش شبانه‌روزی راه به جایی نخواهیم برد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سخنان رییس‌جمهوری مبنی بر این‌که دولت سیزدهم ما دولت کار است و کار است و کار، گفت: معتقدم باید مردانه در میدان و پای هدف ایستاد. بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت های انقلاب حفظ شود، این در وسط میدان بودن باید با کار و تلاش و پیگیری امور است و باید به فسادستیزی توجه کرد.

صالحی تاکید کرد: یکی از عناصر مهم توسعه، حمل و نقل است که مهمترین شیوه آن، طبق بند ۲۴ سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، حمل و نقل ریلی است. اما با وجود صراحت سیاست‌ها به اولویت داشتن حمل و نقل ریلی، به آن توجه مناسب نشده است. البته جا دارد که از وزیر محترم راه و شهرسازی تشکر ویژه نمایم، که انصافا در این مدت حدودا یک ماهه و در هر جلسه‌ای که با ایشان حضور داشتیم، بر اولویت و جایگاه حمل و نقل ریلی برای کشور تاکید داشتند.

وی افزود: حوزه ریلی المان اقتدار انقلاب اسلامی است. ایران در موقعیت خاص جغرافیایی قرار دارد. هر گونه که محاسبه کنید بهترین مسیر ترانزیتی از ایران خواهد بود اما چرا به این مهم دست نیافته ایم. باید اصلاحات مهمی صورت بگیرد. باید نفود فناوری در بخش های مختلف صنعت ریلی از جمله حوزه فرآیندها شکل بگیرد.

وی یادآور شد: حدود ۱۵۰۰کیلومتر طول جغرافیایی (شرقی-غربی) و همین حدود هم عرض جغرافیایی (شمالی-جنوبی) داریم پس تقریبا به ازای هر ۱۵۰۰ کیلومتر از خطوط ریلی، می‌توانستیم یک کریدور فعال داشته‌باشیم. ما در حال حاضر ۱۵۰۰۰ کیلومتر خط داریم اما متاسفانه هنوز ظرفیت کریدورهای ما فعال نشده است. پس باید طرحی نو دراندازیم. بسیجی مرد میدان است، بن بست ندارد و هر چقدر مشکلات بیشتر باشد انگیزه ما افزایش می یابد. این ها شعار نیست و به لطف الهی عمل را خواهید دید.

به گفته وی، برای دستیابی به این مهم بسیج همه خانواده ریلی به ویژه پرسنل خدوم راه آهن و تقویت روحیه جهادی را نیاز داریم. در حوزه فرآیندی اصلاح نیاز هست و حتما از نظرات بزرگان استفاده خواهیم کرد و تمام مشورت‌ها را می‌شنویم و سعی می‌کنیم بهترین تصمیمات را برای راه آهن و منافع ملی بگیریم. میراثی که به ما رسیده مملو از بی تصمیمی‌ها و پیچیده شدن موضوعات به هم است. باید به سمت حل این مشکلات تاریخی حرکت کنیم. رسالت راه آهن، رسالتی تاریخی برای اقتدار ایران اسلامی است.

وی گفت: برای این مهم باید با کمک همه عزیزان عقب افتادگی‌های تاریخی و موانع را از سر راه برداریم و امیدواریم به لطف الهی تا زمان دیدار بعدی، شاهد نتایج و دستاوردهای تلاش‌های جهادی عزیزان و مکتب حاج قاسم سلیمانی باشیم.

در این مراسم از بسیجیان نمونه شرکت راه آهن تقدیر به عمل آمد و از کتاب اصول و مبانی کاربردی مهندسی راه آهن که تالیف جمعی از بسیجیان است، رونمایی شد.

در جلسه زاکانی با وزیر راه چه گذشت؟


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

6 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...