ایران آنلاین |
1 ماه پیش

نوری: گام اول وزارت آموزش پرورش حذف مدارس کانکسی است ایران آنلاین

نوری: گام اول وزارت آموزش و پرورش حذف مدارس کانکسی است

به گزارش ایران آنلاین، وزیر آموزش و پرورش گام اول این وزارتخانه را حذف مدارس کانکسی عنوان کرد و گفت: چرا باید مدارس کانکسی اینگونه رشد پیدا کنند که اکنون هشت هزار مدرسه کانکسی در سطح کشور وجود داشته باشد.

یوسف نوری روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان های شرقی استان کرمان شامل بم، نرماشیر، فهرج و ریگان افزود: در سفر ریاست جمهور یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی استان کرمان در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: مقرر شد در سفر رییس جمهور به کرمان تا ۳۵۰ مدرسه کانکسی حذف شود و همچنین ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مدارس خیر ساز گذاشته شد.

وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: تعداد زیادی استخر شنا در استان کرمان با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد که حدود ۱۵ سال بلاتکلیف مانده اند، تکمیل خواهند شد که از این نمونه استخرها در شهرستان های ریگان و نرماشیر نیز وجود دارد.

به گفته وی نارسایی‌های موجود به دلیل توزیع رویه ای بوده و اگر این توزیع رویه‌ای به عدالت توزیعی منتقل می شد، مشکلات نیز حل می شدند.

آموزش و پرورش به سمت صحیح ریل‌گذاری خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش عنوان‌ کرد: بنای ما بر این است تا آموزش و پرورش را به سمت کار صحیح ریل گذاری کنیم و به همین منظور باید دانشگاه فرهنگیان که به مدرسه کوچک تبدیل شده است را به یک دانشگاه جامع تبدیل کنیم.

طرح رتبه بندی معلمان پایان شهریور ماه اجرایی می‌شود

وی در بحث رتبه بندی معلمان نیز گفت: در بحث رتبه بندی معلمان مدت ۱۰ سال فقط شعار داده شد و اکنون که تصویب شده این موضوع پایان شهریور ماه سال‌جاری اجرایی خواهد شد.

به گفته وی در طرح رتبه بندی معلمان تدابیری اندیشیده شده تا معلمان از این قانون به نفع ارتقای نظام تعلیم و تربیت و ارتقای صلاحیت حرفه ای خودشان استفاده کنند.

نوری تصریح‌ کرد: اگر توانستیم نظام آموزش و پرورش را آن‌طور که خواسته مقام معظم رهبری است پیش ببریم موفق خواهیم شد و گرنه جامعه با وجود این همه دشمن به جایی نخواهد رسید.

گسترش هنرستان ها در شرق استان کرمان جزو الزامات است

وی افزود: گسترش هنرستان ها در چهار شهرستان شرقی استان کرمان جزو الزامات قرار دارد و انتظار می رود در این شهرستان ها با توجه به زیرساخت‌های موجود مجتمعی با رویکرد هنرستان احداث گردد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره چگونگی حضور دانش آموزان در سال تحصیلی جدید با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: تعطیلی مدارس بزرگترین اشتباه است زیرا مدارس آخرین مکانی هستند که به دلیل این بیماری باید تعطیل شوند بنابراین در سال تحصیلی جدید مدارس با حفظ و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی حضوری خواهند بود.

۱۶۶ پروژه نیمه تمام در استان کرمان وجود دارد

در این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز گفت: ۱۶۶ پروژه آموزشی نیمه تمام در استان کرمان وجود دارد و خیرین در راستای احداث مدارس به صورت کامل به تعهدات خود عمل کرده اند.

رضا رضایی اظهار داشت: بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر استانی رییس جمهور برای تکمیل پروژه های آموزشی نیمه تمام در استان کرمان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: تجهیز هنرستان‌های فنی و حرفه و کار دانش در راستای هدایت متوازن به سمت رشته های فنی و حرفه ای جزو الزامات است.

در این نشست همچنین روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان های بم، نرماشیر، فهرج و ریگان نیز به بیان مشکلات مربوط به این حوزه در شهرستان های خود پرداختند.

/انتهای پیام#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خودروسازان می‌گویند از چند روز آینده شاهد توقف خط تولید چند خودرو پرفروش خواهیم بود.

7 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین یادداشت‌ خود در صفحه شخصی اش در برنامه کاربردی‌ «روبیکا» از زیارت مقبره علامه آیت‌الله حسن زاده آملی خبر داد و نوشت: حسرت از دست دادن این عالم ربانی برایم تمامی ندارد.

6 ساعت پیش

تهران-پویش مهر و کرامت نبوی همزمان با هفته وحدت در شهر‌های مختلف کشور اجرا می‌شود.

6 ساعت پیش

قرچک- فرمانده مرزبانی فراجا عصر پنجشنبه ضمن حضور در قرچک با خانواده شهید«احمد توکلی»در این شهرستان دیدار کرد.

6 ساعت پیش

سرمربی تیم شهرداری گرگان گفت: جای چند مربی بزرگ در لیگ برتر خالی است که امیدوارم در ادامه شاهد حضور آن‌ها باشیم.

6 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اراده جدی روسای جمهور ایران و روسیه این است که سطح روابط اقتصادی فیمابین به حداکثر ممکن برسد، گفت: این رویکرد در سطح سران دو کشور ظرفیت و فرصتی استثنایی برای گسترش مناسبات است که باید به نحو مطلوب از آن استفاده کنیم.

6 ساعت پیش

وزارت خزانه داری آمریکا امروز از تحریم ۷ فرد از جمله وزرای کشور و ارتباطات ایران خبر داد.

6 ساعت پیش

زاهدان- وزیر کشور گفت: دشمنان به دنبال از بین بردن آرامش مردم ایران هستند که این امر همواره در طول تاریخ ثابت شده و البته همیشه هم ناموفق بوده‌اند.

6 ساعت پیش

ماجرای ممنوع الخروج شدن علی دایی در پی ضبط گذرنامه اش در فرودگاه به یکی از داغ ترین موضوعات بحث در اینستاگرام تبدیل شده است.

7 ساعت پیش

بیشتر...