موافقت وزارت میراث فرهنگی با کلیات طرح موزه ملی ماهیان خاویاری جزیره آشوراده در گلستان all tv logo

موافقت وزارت میراث‌فرهنگی با کلیات طرح موزه ملی ماهیان خاویاری جزیره آشوراده در گلستان
گلستانگرگان

مرتضی حسینقلی‌زاده در حاشیه بازدید از جزیره آشوراده گفت: پس از موافقت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با کلیات طرح توجیهی راه‌اندازی موزه ملی ماهیان خاویاری در جزیره آشوراده، این بازدید به‌منظور تبیین برنامه‌های آتی و ضروری راه‌اندازی این موزه و بررسی میدانی دقیق‌تر ظرفیت‌ها، ملزومات و اولویت‌بندی‌های پیش رو و هماهنگی‌های لازم در این خصوص اجرایی شد.

او ضمن تأکید بر اهمیت این طرح افزود: در صورت تحقق موزه ملی ماهیان خاویاری در این جزیره در استان گلستان ضمن فراهم‌سازی زمینه بهتر توسعه پایدار منطقه، شاهد توجه بیش‌ازپیش به یکی از مهم‌ترین مواریث طبیعی دریای کاسپین و ایجاد بستر بهتر معرفی این سرمایه ملی در عرصه جهانی خواهیم بود.

حسینقلی زاده گفت: اهمیت ملی و بین‌المللی ابنیه حوزه ماهیان خاویاری شامل سردخانه قدیم آشوراده با قدمت بیش از ۷۰ سال و مرکز فرآوری خاویار آشوراده منطبق بر استاندارد‌های جهانی با تجارب بیش از دو دهه، که در دو سال اخیر به‌روزرسانی شده است از جاذبه‌های مهم تنها جزیره ایرانی دریای خزر محسوب می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوانگلستانگرگان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت : محدوده منطقه آزاد قصرشیرین هفت هزار هکتار است که در ابتدا در ۲ فاز واگذاری زمین به مرز‌های خسروی و پرویزخان آغاز خواهد شد.

یک ربع پیش

فرمانده انتظامی سنقر و کلیایی از کشف پنج کیلو و ۵۵ گرم ماده مخدر تریاک و یک قبضه سلاح گرم در این شهرستان خبر داد.

12 دقیقه پیش

مدیر بازار مشتقه بورس کالا گفت: کشاورزان با گواهی سپرده کالایی پسته بادامی می‌توانند محصول خود را بدون واسطه و محدودیت وارد انبار کنند و به فروش برسانند.

یک ربع پیش

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان از وجود چهار هزار و ٨٠٠ حلقه چاه غیر مجاز در استان کرمان خبر داد.

یک ربع پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی، مصیبت وارده به حجت‌الاسلام‌والمسلمین مومن از اساتید حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری را به وی تسلیت گفتند.

یک ربع پیش

سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: انتظارمان از بازیکنان بالاتر از این حرف‌ها بود و تیمی که می‌خواهد روی سکو برود، باید فکر بزرگ‌تری داشته باشد.

یک ربع پیش

رزمی کاران کرمانی با کسب ۲۰ مدال رنگارنگ در مسابقات ووینام قهرمانی کشور خوش درخشیدند.

5 دقیقه پیش

خادمان سفره خدا در خوزستان از آماده‌سازی و توزیع ۸۰۰ بسته لوازم تحریر کامل بین دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار خبر داد.

13 دقیقه پیش

معاون سواد آموزی قم گفت:دانش آموزان باید از همین امروز دغدغه پژوهش و تحقیق و یادگیری موثر داشته باشند.

یک ربع پیش

بیشتر...