خبرگزاری تسنیم |
5 روز پیش

آمریکایی ها بایدن کنگره را مقصر مشکل چرخه عرضه می دانند اخبار آمریکا اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


آمریکایی‌ها بایدن و کنگره را مقصر مشکل چرخه عرضه می‌دانند

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد اکثر رای دهندگان آمریکایی جو بایدن و کنگره را به دلیل مشکلات مربوط به چرخه عرضه و تولید سرزنش می‌کنند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی مشترک مورنینگ کانسالت-پلیتیکو حاکی است 62 درصد رای دهندگان آمریکایی بر این باورند که بخشی از مشکلات مربوط به چرخه عرضه و تولید به خاطر سیاست های نادرست جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده و کنگره است.

پزشک کاخ سفید از وجود ضایعه پیش سرطانی در بدن بایدن خبر داد
بایدن نامزد ریاست بانک مرکزی آمریکا را معرفی کرد

 

بر اساس این گزارش، مشکلات مربوط به چرخه عرضه و تولید طی ماه های اخیر فشار زیادی را بر شهروندان آمریکایی وارد کرده و موجب افزایش تورم شده است.

تازه ترین آمارهای منتشر شده توسط وزارت کار آمریکا نشان می دهد نرخ تورم این کشور در 12 ماه منتهی به اکتبر به بیش از 6.2 درصد رسیده که این بالاترین رکورد در 30 سال اخیر به شمار می رود.

افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی موجب انتقادات شدیدی از سوی جمهوریخواهان علیه بایدن و دموکرات ها شده است.

این نظرسنجی در حالی انجام شده است که مردم آمریکا به خوبی اثرات منفی ناشی از مشکلات چرخه عرضه و تولید را احساس کرده‌اند. مشکلات چرخه عرضه تاحد زیادی مربوط به کمبود نیروی کار است، آن هم در شرایطی که تقاضا به شدت افزایش یافته است.

این در حالی است که 63 درصد آمریکایی ها نیز گفته‌اند شرکت های بزرگ مسئول اصلی مشکلات مربوط به چرخه تولید هستند و 64 درصد نیز چین را مسئول اصلی وضعیت فعلی می دانند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...