خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

وثیقه خروج از کشور برای این مشمولان در ایام محرم صفر حذف شد خبرآنلاین

به گزارشخبرآنلاین، سردار تقی مهری رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا درباره شرایط خروج از کشور مشمولان در ایام محرم و اربعین گفت: موضوع امنیت زیر ساخت و زیر بنای هر گونه فعالیت است، نیروهای مسلح در نظام مقدس جمهوری اسلامی رسالت مهم آنها تأمین امنیت است چه در داخل و چه در مرزها و خارج از کشور بنابراین ایجاد بازدارندگی در دشمنان، نیروهای مسلح این وظیفه را به عهده دارند.

مهر نوشت: وی افزود: سربازان در کنار نیروهای پایور برای دفاع از استقلال تمامیت ارضی نقش مهمی را ایفا می‌کنند بنابراین جایگاهی که خدمت سربازی دارد جایگاه فوق العاده مهمی است و خدمت مقدس است.

وی در خصوص تسهیلات تردد مشمولین غیر غایب به کشور عراق گفت: دانشجویان، طلاب، مشمولان دارای برگه اعزام و یا افرادی که در مهلت قانونی قرار دارند می‌توانند بدون سپردن وثیقه از اول ماه محرم ۱۷ تیرماه تا پایان ماه صفر ۱۴ شهریور ماه از کشور به قصد زیارت عتبات و راهپیمایی اربعین استفاده کنند به صورت سامانه‌ای و هوشمند می‌توانند ثبت درخواست خروج از مرزهای هوایی، زمینی از طریق سامانه سخا با پلیس من یا سایت وظیفه عمومی ثبت کنند.

وی ادامه داد: تا کنون افرادی که ثبت نام داشتند توانستند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی گفت: متولدین ۱۳۸۵ نیاز به ثبت درخواست ندارد و می‌توانند مستقیم به سامانه پلیس +۱۰ مراجعه و درخواست گذرنامه و از کشور خارج شوند.

سردار مهری بیان کرد: کسانی که وارد سامانه می‌شوند و جواب مثبت برای خروج دریافت نکردند افرادی هستند که سال گذشته ثبت درخواست کردند ولی هنگام‌بازگشت ورودشان به کشور ثبت نشده این‌ها باید به نظام وظیفه استان خودشان مراجعه و این ثبت را درست کنند.

رئیس نظام وظیفه عمومی فراجا گفت: مشمولین غایب فقط با تعیین و مشخص کردن علت غیبت می‌توانند از کشور خارج شوند.#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عملکرد علیرضا زاکانی در مقام شهردار تهران موجب موجی از انتقادات عمومی شده است، انتقاداتی که اکنون به شورای شهر تهران نیز کشیده شده است. 

دیروز

شب گذشته ۱۵ زن و مرد در دستگاه تفریحی شهربازی دریاچه خلیج فارس گرفتار شدند.

11 ساعت پیش

شب گذشته ۱۵ زن و مرد در دستگاه تفریحی شهربازی دریاچه خلیج فارس گرفتار شدند.

11 ساعت پیش

تاریخ دقیق آزمون وکالت و کارشناسی رسمی قوه قضاییه اعلام شد.

7 ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش و حضور به موقع کاراگاهان پلیس آگاهی، از توزیع ۱۵۰ عدد سکه طلای تقلبی در طلافروشی های کرمانشاه جلوگیری به عمل آمد و ۲ نفر هم در این رابطه دستگیر شدند .

دیروز

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران هشدار داد.

7 ساعت پیش

پرداخت حقوق تیر ماه بازنشستگان با تاخیر مواجه شد.

6 ساعت پیش

طبق قانون مدت مجاز سنوات تحصیلی مشمولان برای بهره گیری از معافیت تحصیلی در هر مقطع دانشگاهی مشخص شده است.

دیروز

رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران از قتل برادر در شهریار خبر داد و گفت: قاتل کمتر از ۱۲ ساعت دستگیر شد.

22 ساعت پیش

بیشتر...