عصرهامون |
۴ هفته پیش

عصر هامون افتتاح 232 پروژه محرومیت زدایی در حوزه سرزمینی قرارگاه شهید معمار ایرانشهر

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور از بهره برداری و افتتاح 232 پروژه محرومیت زدایی در حوزه سرزمینی قرارگاه عملیاتی شهید معمار ایرانشهر خبر داد.
به گزارش عصرهامون با نقل از پهره؛ سردار محمد کرمی، فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور در آیین بهره برداری و افتتاح 232 پروژه محرومیت زدایی در حوزه سرزمینی قرارگاه عملیاتی شهید معمار ایرانشهر گفت: دوران دفاع مقدس را همگی به یاد دارید که از همان اول دشمنان انقلاب تلاش کردند تا با رهبری آمریکا به داخل ایران نفوذ کنند، به این منظور صدام را به انواع و اقسام امکانات تجهیز کردند تا علیه کشور ما حمله گسترده ای را شروع کند.

وی افزود: در زمان شروع جنگ تحمیلی صدام به آمریکا متکی بود، ولی امام راحل به خدا توکل داشت و سرنوشت ایشان را دیدیم که عاقبت به خیر شدند ولی صدام را از یک دخمه بیرون آوردند و اعدام کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: هیچ کس نمی توانست نزدیک پایگاه آمریکایی ها برود، اگر اکنون ایران توان مقابله و رویارویی با آن را دارد و جز ابر قدرت به شمار می رود، به واسطه فرهنگ دفاع مقدس است.

وی با اشاره به سخن امام راحل که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس جنگ تحمیلی همچون وسیله مدیریت شد و رزمندگان هر کاری که انجام می دادند با فکر و اندیشه و تدبیر بود.

وی با بیان این که هر جایی مردم ایران نقش ایفا کردند در آن جا هیچ مشکلی نداشتیم، اضافه کرد: انسجام و وحدتی که بین برادران شیعه و اهل سنت وجود دارد در حقیقت خاری در چشمان یهودیان است و چون قرآن بارها تاکید کرده که مسلمانان دشمن اصلی شما یهودیان هستند و مراقب ترفندهای آنان باشید.

سردار محمد کرمی عنوان کرد: فرهنگ دفاع مقدس یعنی فرهنگ قرآنی یعنی کار خدایی و برای خدا کار کردن و دانشگاه باید پژوهش محوری باشد.

وی تصریح کرد: مراکز فنی و حرفه ای باید نیروهای ماهر تربیت کند و در راستای طرح های محرومیت زدایی اقدامات ارزشمندی توسط جوانان نخبه این منطقه انجام شود، با توجه به این که مرز تبدیل به مکانی برای صادرات و واردات می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: امروز جهاد تمام نشده و در حوزه اجتماعی، فرهنگی باید همچنان تلاش کنیم تا همان کارهایی که رزمندگان در دفاع مقدس انجام دادند و همه توجهات به عنایت الهی بوده امروز هم همانگونه باشد.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور بابیان این که ملت ایران در حوزه علم و فناوری توانایی های زیادی دارد و پیشرفت های خیلی خوبی در کشور اتفاق افتاده است، بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: تا نفس دارم از این حرکت علمی حمایت می کنم و اکنون دولت نگاه ویژه ای به سیستان و بلوچستان دارد.

وی گفت: از برخی مسائل باید پرهیز کنیم و اختلاف که یک سم بسیار کشنده ای است باید به صورت جدی از آن خودداری شود و با انسجام وحدت، برادری اهداف خود را به پیش ببریم و از بعضی آسیب های اجتماعی مراقبت کنیم و علما و معتمدین در این مورد توجه ویژه ای داشته باشند.

سردار کرمی بیان کرد: ما برای خدمت به مردم آمدیم و اکنون سه تا موضوع است که با به صورت ویژه مورد پیگیری قرلر بگیرند که یک مورد مسئله قاچاق سوخت این سرمایه کشور بوده که درست باید سامان داده شود.

وی تصریح کرد: انتظاری که از عزیزان مخصوصا سران طوایف دارم این است که چند تا تعاونی در قالب شرکت های دانش بنیان تشکیل و توسعه بدهند تا جوانان بتوانند به درستی مشغول به کار شوند.

در ادامه مراسم، سردار محمد ناظری، فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید معمار ایرانشهر با بیان این که چهل و یکمین سالگرد هفته ی دفاع مقدس را که امسال با شعار ما مقتدریم آغاز شده تبریک عرض می کنم، گفت: جنگ تحمیلی یادآور شجاعت ها و رشادت ها است که بیش از 200 هزار شهید که در آن دوران جان بر بغل اخلاص نهادند و بر خاک افتادند تا ما بمانیم.

وی افزود: حتما شما عزیزان وقتی تاریخ ایران اسلامی و جنگ های گذشته را مطالعه می کنید متوجه می شوید که در دوران گذشته زمان پهلوی با یک تشر یا عهدنامه مقدار بسیار عظیمی از خاک کشور را به بیگانگان سپردند.

وی تصریح کرد: در جنگ هشت سال دفاع مقدس مردمان دلاور و سلحشور و رزمندگان اسلام جان دادند، خون ریختند تا یک وجب از خاک ایران را به دشمن ندهند و اگر امروز این امنیت و آسایش و آرامش و عظمت در کشور جلوه گری میکند به خاطر همین خون هایی است که داده شده است.

وی عنوان کرد: سردار کرمی نعمتی برای سیستان و بلوچستان نعمت بسیار ارزشمندی است و اگر سردار شوشتری را از دست دادیم، سرداران دیگری این پرچم را به دست گرفتند.

در ادامه مراسم، علی اکبر جعفری، معاونت محرومیت زدایی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: پروژه های استانی و سیستان و بلوچستان بالغ بر 11هزار و291 بوده که با اعتبار 292 میلیارد تومان برآورد می شود و بیش از 168 پروژه در عرصه ی مختلف که هر عرصه ای زیر شاخه های متعددی را در خدمت دارد توسط بسیج سازندگی انجام شده که پنج عرصه در حوزه های مسکن، آموزش، زیر ساخت در روستا ها، بهداشت و اشتغال بسیار مهم و حائز اهمیت هستند.

وی افزود: بنا به اهمیتی که مسئله آموزش برای سپاه در استان دارد، بالغ بر 202 مدرسه در سیستان و بلوچستان توسط سپاه پاسداران احداث شده که 148 مورد در همین یک سال اخیر افتتاح شده است.

وی اضافه کرد: 557 کلاس درس در یک سال اخیر بالغ بر 25 هزار و 500 متر مربع به فضای آموزشی استان توسط سپاه اضافه شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد:211 هزار لوازم التحریر توسط بسیج سازندگی اهدا شده و همچنین تعداد 291 مدرسه بازسازی و مرمت شدند که بخشی مرمت کامل و بخش دیگر شامل رنگ آمیزی بوده است.

جعفری خاطرنشان کرد: در بخش مسکن 2473 باب منزل برای شهدا، محرومین، بهزیستی حاشیه نشین و روستاها سپاه ساخته شدند و تا پایان امسال 933 پروژه رو در دستور کار داریم که از جمله می‌توان به بخش بهداشت، مساجد، زمین های کشاورزی اشاره کرد.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نشریه انگلیسی در گزارشی با اشاره به سخنان اخیر دبیرکل حزب‌الله لبنان مبنی بر تعداد 100 هزار نفره نیروی این جنبش، نوشت تعداد نیروهای حزب‌الله لبنان بیش از ارتش انگلیس است.

1 دقیقه پیش

یکشنبه با عبور امواج تراز میانی، در ارتفاعات استان‌های واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

2 دقیقه پیش

سران قوا، مسئولین نظام و میهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی امروز با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

4 دقیقه پیش

آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار و ۳۳۳ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۷.۴ درصد کاهش تردد را نشان می‌دهد.

10 دقیقه پیش

گروه خودروسازی سایپا شرایط ثبت نام طرح جدید فروش فوق‌العاده محصولات خود را از فردا سوم آبان ۱۴۰۰ اعلام کرد.

12 دقیقه پیش

در دیدار مدیرعامل و معاونین شرکت فولاد مبارکه با شهردار اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان و تنی چند از اعضای این شورا، پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک فولاد مبارکه و شهرداری اصفهان برای همکاری‌های دوجانبه مطرح شد.

یک ربع پیش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زین‌العابدین خرم رضوی با سابقۀ مجاهدت در دفاع مقدس و شش ماه مقاومت ستودنی و هوشمندانه در اسارت تکفیری‌ها در سوریه، با کف نفس اشترگونۀ امروز در پیشگاه خدا و مردم عزیزتر شد.

یک ربع پیش

در شبانه روز گذشته ۱۱ هزار و ۶۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۶۵ تن نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

نیم ساعت پیش

رئیس‌جمهور گفت: مهم‌ترین مرجع برای تدوین برنامه جامع برای غلبه بر مشکلات کلان فرهنگی و جبران کاستی‌های موجود است.

نیم ساعت پیش

سردار سلیمانی گفت: میدان دادن به نیروی خلاق و مبتکر بسیجی و اعتلای این تشکیلات در گام دوم حائز اهمیت است و باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

نیم ساعت پیش

فارس نوشت: سران قوا، مسئولین نظام و میهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی امروز با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

نیم ساعت پیش

در حال حاضر با توجه به مصوبه شورای رقابت قیمت خودرو هر 6 ماه یک‌بار متناسب با نرخ تورم بخشی اعلامی توسط بانک مرکزی تغییر خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

پس از انتشار ادعایی مبنی بر خودکشی یک خانم عکاس در بوشهر به دلیل رفتار قاضی، روابط عمومی دادگستری این استان ضمن تکذیب ادعای فوق به بیان‌ توضیحاتی پرداخت.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل  ایران خودرو گفت: ظرفیت تولید 80 درصد از محصولات ایران‌خودرو،‌ طی سه سال آینده به برند داخلی در این شرکت فراهم شده است.

نیم ساعت پیش

سایپا جزئیات فروش فوری 5 محصول خود را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...