خبرآنلاین |
1 ماه پیش

خونریزی مغزی نوزاد چه مشکلاتی به دنبال دارد خبرآنلاین

خونریزی مغزی نوزاد چه مشکلاتی به دنبال دارد؟

مهر نوشت: محققان در یک مطالعه ده ساله دریافتند خون‌ریزی‌های مغزی شدیدی که برخی از نوزادان در سال اول پس از تولد تجربه می‌کنند، می‌تواند منجر به مشکلات بینایی طولانی‌مدت شود.

این مطالعه شامل بررسی ۳۲ کودک بود که ارزیابی‌های دقیقی را در سنین ۱۰ تا ۱۱ سالگی پس از تجربه خونریزی داخل بطنی درجه ۳ یا ۴ (خونریزی مغزی) و اتساع بطنی داشتند.

مطالعه DRIFT۱۰ برای بررسی تکنیک "شستشوی مغز" برای خونریزی‌های مغزی راه اندازی شد. DRIFT، که توسط محققان دانشگاه بریستول انگلستان ابداع شد، اولین و تنها درمانی است که به طور عینی برای نوزادان مبتلا به خونریزی مغزی جدی با شستن بطن‌های مغز برای حذف مایع سمی و کاهش فشار مفید است.

محققان بررسی کردند که آیا خونریزی مغزی تجربه شده در نوزادان بر پیامد بینایی آنها در پایان سال‌های دبستان تأثیر می‌گذارد یا خیر و ارتباط بین نتایج بصری با پیامدهای شناختی و حمایت اضافی در مدرسه را بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد که تمام ۳۲ کودک مورد ارزیابی حداقل یک اختلال بینایی داشتند. میانگین تعداد اختلالات برای کودکانی که خونریزی درجه ۴ را تجربه کرده بودند، ۶ مورد بود در حالیکه در مورد کودکانی که درجه ۳ را تجربه کردند، سه مورد بود.

این مشکلات بینایی که ده سال بعد بر کودکان تأثیر می‌گذارد اغلب به دلیل آسیب به نواحی بینایی در مغز است. این مشکلات شامل مشکلات حرکت دقیق چشم‌ها، تشخیص اشیا در فضای اطراف آنها یا تطابق بصری اشکال یا جهت خطوط بود.

والدین این کودکان از این مشکلات بی اطلاع بودند و اکثراً گزارش دادند که فرزندانشان تا زمانی که عینک داشتند، بینایی شأن طبیعی بود.

«کتی ویلیامز»، نویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه بریستول، توضیح داد: «تحقیق ما نشان می‌دهد همه کودکانی که خونریزی مغزی یا مشکلات مشابهی را در زمان نوزادی تجربه می‌کنند باید آزمایش‌های چشمی را برای شناسایی مشکلات بینایی مرتبط با مغز در حین رشد انجام دهند.»

بیشتر بخوانید:

بازیابی بینایی در بیماران مبتلا به سکته مغزی

۴۷۴۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تسنیم نوشت: فرمانده یگان عملیات پلیس راهور تهران بزرگ از طرح تشدید برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران به‌ویژه مخدوشی پلاک در سطح معابر شهر تهران گفت و از انتقال این موتورسیکلت‌ها با کفی به پارکینگ و معرفی به مراجع قضایی خبر داد.

23 ساعت پیش

سیمین کاظمی: «در یک دانشگاه معتبر و مشهور برخی استادان راهنما خودشان به جای دانشجو پایان‌نامه می‌نویسند و بابتش از دانشجو پول می‌گیرند. در واقع دانشجو بدون هیچ زحمتی و صرفا در ازای پرداخت مبلغی صاحب یک پایان نامه حاضر و آماده می شود که صفر تا صدش را استاد انجام داده است. جالب است که این کار چندان مخفیانه هم نیست.»

دیروز

ایرنا نوشت: فرماندار باخرز در جنوب شرقی خراسان رضوی گفت: هفت جوان بین ۱۷ تا ۲۱ سال به دلیل شکستن شیشه خودروی گردشگران در تفرجگاه روستای ارزنه باخرز این استان در روز عاشورا دستگیر و به دستگاه قضا تحویل داده شدند.

دیروز

سخنان مقام معظم رهبری درباره مساله حجاب در دیدار با ائمه جمعه را باید در چند رویکرد مورد توجه قرار داد.

15 ساعت پیش

فارس نوشت: افکارسنجی جدیدی که تحت عنوان «نظر مردم درباره مهریه و مداخله قانون در آن» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر شده است موید تغییر نگاهی قابل توجهی از سمت افراد جامعه به مقوله مهریه است.

23 ساعت پیش

آنچه می شنوید تحلیل دکتر ناطقی الهی از رخداد زلزله گیلان، نگرانی ها و هشدارهای وی نسبت به زلزله های آینده خصوصا زلزله احتمالی تهران است.

1 روز پیش

مهر نوشت: دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: پذیرش دانشجوی دندانپزشکی و داروسازی به صورت شهریه پرداز در کنکور ۱۴۰۱ صورت می گیرد و داوطلبان توجه داشته باشند شهریه هر ترم کمتر از ۵۰ میلیون تومان نیست.

دیروز

ایسنا نوشت: رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان کرمانشاه از قتل محیط بان "برومند نجفی" خبر داد.

20 ساعت پیش

ایسنا نوشت: کارشناس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان نسبت به رعایت نکات مطرح شده بهداشتی بانوان برای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌، تاکید کرد.

23 ساعت پیش

بیشتر...