خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

از تایید صحت انتخابات تا واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیستی ایسنا

از تایید صحت انتخابات تا واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیستی

انتخاب رییسی به عنوان رییس جمهور منتخب مردم، کاهش ۱۱ درصدی آمار ورودی زندان‌ها در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ ، تایید صحت انتخابات ریاست جمهوری، واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست و ... و مهمترین اخبار حقوقی و قضایی ایسنا در هفته گذشته بود.

به گزارش ایسنا،‌ مهمترین اخبار حقوقی و قضایی  ایسنا را در این گزارش می خوانید: 

رئیسی: مسیر ارتقاء دستگاه قضائی ادامه خواهد داشت

حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی رئیس قوه قضاییه گفت: مسیر ارتقاء نظام قضایی با وجود چهره ‎های اثرگذار و برجسته، با قوت ادامه خواهد داشت. 

رییسی در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام (ره) که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد با بیان اینکه توجه به مردم در سیره امام (ره) تشریفاتی و سیاسی نبود، تصریح کرد: حقیقتا امام مردم را باور داشت و نظر، رای و نگاه مردم را مورد توجه قرار می‌دادند.                                 

 رئیسی بعد از اینکه بعنوان رئیس جمهور منتخب مردم   انتخاب شد  با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: دولتی پرکار، انقلابی وضدفسادرا تشکیل خواهم داد.                                                                

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند بلکه به شخصیتی با کارنامه که سابقه خدمتی او را دیده و شنیده بودند رأی دادند.     

معاون اول قوه قضاییه درباره انتخاب حجت الاسلام رییسی بعنوان رییس جمهور منتخب مردم گفت: مردم آقای رییسی را با رایمعناداریانتخاب کردند. 

محسنی اژه ای با بیان اینکه اگر می‌خواهیماستقلالسیاسی داشته باشیم باید متکی بر تولید خودمان باشیم، گفت: بدون استقلال اقتصادی استقلال‌ سیاسی کامل نمی‌شود.

معاون اول قوه قضاییه گفت: اگر چنانچه که می گویند اقتصاد ما اقتصادمریضاست، اگر یک مریض را ببرند پیش طبیب اولین کارش این است که تشخیص دهد که مرض چیست؟                      

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه رییس جدید قوه قضاییه از درون قوه قضاییه انتخاب می شود  یا بیرون از قوه قضاییه؟  گفت:  خانواده قوه قضاییه درخواستشان این است که رییس قوه قضاییه بعدی ازدروندستگاه قضایی انتخاب شود.                                                                   

هدف حبس، اصلاح و پذیرش مجدد اجتماعی محکوم است

  سید حشمت اله حیات الغیب  مدیر کل زندان‌های استان تهران با تقدیر از همکاری دستگاه قضایی و پزشکی قانونی در تعیین تکلیف زندانیان بیمار گفت: تعداد معدودی از زندانیان که اغلب شاکی خصوصی نیز دارند، با مساعدت قضات استان آزاد شده یا مرخصی می روند و برخی نیز از پابند الکترونیکی استفاده می کنند.       

  وی افزود: برای هر مددجویی حین ورود به زندان، پرونده شخصیتی و روانشناسی تشکیل می شود که شامل اطلاعات مهارتی و شغلی نیز است و با دسترسی بنیادتعاونبه این اطلاعات، مسیر حرفه آموزی و ورود به عرصه اشتغال سریعتر طی می‌گردد.                                 

زندانبان یک مربی و یک آموزگار است

محمدمهدی حاج محمدی  رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: کارکنان زندان ها صرفاٌ یک نگهبان نیستند بلکه ما زندانبان را یک آموزگار، یک مربی و یک احیاگر می دانیم.   

رئیس سازمان زندان‌ها همچنین از  کاهش ۱۱ درصدی آمارورودیزندان‌ها در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ خبر داد.                                 

   اعلام منابع آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، منابع آزمون وکالت سال ١٤٠٠ را اعلام کرد و طبق اعلام این مرکز سؤالات این آزمون در قلمرو منابع اعلام شده و نظریات حقوقی و آرای وحدت رویه مرتبط با آن‌ها طرح خواهند شد.

برگ سبز خودرو قطعا در حکم سند است/ الزام مراجعه به دفاتر اسناد مبهم است

حجت الاسلام محمد مصدق رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه برگ سبز خودرو قطعا در حکم سند است، گفت: الزامی بودن مراجعه به دفاتر ثبت اسناد بعد از صدور برگه سبز توسط نیروی انتظامی نیز در قانون مبهم است و معاونت حقوقی در حال رسیدگی به این موضوع است و بعد از انجام تحقیقات نتیجه مشخص می‌شود.     

 رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: مردم با وجود همه مشکلات معیشتی، اقتصادی ونارضایتیاز وضع موجود پای صندوق‌های رای آمدند و این حماسه پر شور را رقم زدند.   

دادگاه باید آخرین راه‌حل باشد

حجت الاسلام هادی صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف گفت: یکی از سیاست‌هایی که در مرکز توسعه حل اختلاف پیگیری شده این است که تا می‌توانیم کاری کنیم که امر قضاوت رسمی مورد نیاز قرار نگیرد و کمتر به سمت دادگاه‌ها حرکت کنیم.                                 

جنتی: انتخابات با موفقیت کامل برگزار شد

آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان گفت: الحمدلله انتخابات با موفقیت کامل و بدون هیچ تنشی و در آرامش کامل برگزار شد.

صحت انتخابات ریاست جمهوری تایید شد 

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در هفته گذشته  از "تایید صحت انتخابات ریاست جمهوری" خبر داد.   

واژگونی دو اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست و  حامل سربازان در یزد 

  روز دوم تیرماه در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست 21 نفر مصدوم شدند. مهشاد کریمی خبرنگار ایسنا و ریحانه یاسینی خبرنگار ایرنا جان خود را از دست دادند.   

ناصر عتباتی  رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی ازبازداشتراننده اتوبوس حامل خبرنگار خبر داد. 

در همین رابطه حجت الاسلام رییسی  رییس قوه قضاییه نیز با صدور پیامی تاکید کرد: رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی موظف است به منظور رسیدگی «سریع و دقیق» به پرونده قضایی تشکیل شده در این زمینه، «نظارت» لازم را بعمل آورد.     

همچنین رئیس قوه قضائیه در پی بروز سانحه دیگری که  برای اتوبوس حامل سربازان دریزداتفاق افتاد، به رئیس کل دادگستری استان یزد دستور پیگیری داد.                                 

انتهای پیام                                                                                                 #‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در شرایطی که آرامش نسبی در بازار سکه، طلا و ارز برقرار است، بازار خودرو روزهای پرتلاطمی را سپری می‌کند. در دو سال گذشته نرخ ارز تعیین‌کننده قیمت محصولات خودرویی در بازار بود حال آنکه در سال جدید به نظر می‌رسد خودرو تبعیتی از ارز...

4 روز پیش

هلو سرشار از ویتامین‌های A و C است و ایمنی و سلامت پوست را تقویت می‌کند و جالب است بدانید بینایی را بهبود می‌بخشد.

4 روز پیش

آزمون آموزشیاران، آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی همزمان با سراسر کشور در جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد.

4 روز پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: خانواده رادارهای مطلع الفجر از انواع متنوع رادارهای ساخت کشورمان است.

5 روز پیش

سخنان مقام معظم رهبری درباره خوزستان تیتر اصلی بیشتر روزنامه‌های امروز است.

5 روز پیش

عکس‌ها همیشه شواهد خوبی برای جست و جو در آنچه در گذشته رخ داده هستند و اگر بخواهیم یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ را با استناد به عکس‌ها بررسی کنیم، المپیک یکی از آنها خواهد بود.

5 روز پیش

اکنون تصاویر واقعی یک نمونه از اسپورتیج جدید در رنگ سبز زیتونی روی خط رسانه ها قرار گرفته که براساس آن می توان به رینگ های 19 اینچی با تم دو رنگ، توسعه 4660 میلیمتری در طول و فاصله 2755 میلیمتر بین محورها اشاره کرد.

5 روز پیش

آزمون استخدامی مشمولان نهضت سوادآموزی، مربیان قرآنی و طرح امین روز جمعه یکم مرداد ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج از سوی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

5 روز پیش

واکنش نفیسه روشن نسبت به باردار بودن و سقط شدن جنینش را بببینید.

5 روز پیش

بارندگی بی‌سابقه در مرکز چین باعث جاری شدن سیل در بخش‌هایی از مرکز چین شده، مردم را وادار به ترک خانه‌ها کرده، و جاده‌ها و ایستگاه‌های حمل و نقل را زیر آب برده است. مقام‌ها تایید کرده اند که از زمان شروع سیل حداقل ۱۲ نفر در شهر ژِنگژو جان باخته اند. استان هنان که ۹۴ میلیون نفر جمعیت دارد شدیدترین هشدار ممکن آب و هوایی - آژیر قرمز - را صادر کرده است. حدود ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان ژنگژو از صبح امروز از این شهر تخلیه و به مکان دیگری منتقل شده‌اند.

5 روز پیش

آزمون تعیین تکلیف استخدام معلمان قرآنی ،مدرسان طرح امین وآموزشیاران نهضت سواد آموزی ،همزمان با سراسر کشور صبح امروز جمعه 1 مرداد در محل داشگاه علمی کاربردی کرمان برگزار شد.جهاد دانشگاهی کرمان مجری این آزمون بود.

5 روز پیش

مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو عصر جمعه اول مرداد ۱۴۰۰ در استادیوم ملی توکیو و با حضور ۹۵۰ ورزشکار، مربی، مقامات رسمی و خبرنگاران برگزار شد. با توجه به شیوع ویروس کرونا و طبق اعلام مدیران برگزاری حضور تماشاگران در این دوره از بازی‌ها ممنوع است.

5 روز پیش

بیش از سه هفته از تنش آبی در استان خوزستان و به خصوص حمیدیه ، سوسنگرد و بستان می گذرد که این امر باعث تلف شدن بخشی از دام و احشام همچنین کم‌آبی و بی‌آبی در این مناطق شد. پس از ۲۰ روز از تنش آبی، با رهاسازی آب از سد کرخه آب به رفیع، بستان، سوسنگرد، هورالعظیم و روستاهای حاشیه رودخانه کرخه رسید. همزمان با رهاسازی آب، نیروهای سپاه و ارتش، آب مورد نیاز دام و احشام را تامین می‌کنند. خشکسالی و تنش آبی در ماه‌های اخیر مشکلات زیادی را برای کشاورزان و دامداران این منطقه ایجاد کرد که پس از هفته‌ها بی‌آبی، آب وارد کانال‌های آبیاری این شهرها شد. عکس: علیرضا محمدی - امیر عبیداوی/ایسنا - میلاد حمادی | تسنیم

5 روز پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز جمعه دُز دوم واکسن کوو ایران برکت را دریافت کردند.

5 روز پیش

برگزار کنندگان المپیک در مراسم افتتاحیه از زحمات کادر پزشکی در طول دوران همه گیری قدرانی کردند.

5 روز پیش

بیشتر...