خبرگزاری رضوی |
2 ماه پیش

اجرای شبکه ملی اطلاعات حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است رضوی

وزیر ارتباطات:
اجرای شبکه ملی اطلاعات حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است
به گزارشخبرگزاری رضوی،عیسی زارع‌پور روز سه شنبه پس از حضور در نشست مشترک کمیسیون‌های صنایع و معادن و فرهنگی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت:امروز جلسه مشترک کمیسیون‌های صنایع و معادن و فرهنگی برگزار شد و به دغدغه نمایندگان مجلس درباره میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، اقدامات وزارت ارتباطات و دستگاه‌های مرتبط برای حمایت از کسب و کارهایفضای مجازی و حل مشکل ارتباطات پاسخ داده شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در راستای اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی، اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور از ابتدای دولت در دستور کار قرار گرفت و اکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است؛ هدف این است که شبکه‌ای پرسرعت، باکیفیت، مستقل و امن را در گستره جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران با سرعت‌های چند صد مگابیت بر ثانیه برای مردم فراهم شود تا بر روی آن انواعی از خدمات پرسرعت و باکیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.
زارع‌پور با بیان اینکه تمام سرورها و خدمات داخلی کشور به صورت ۱۰۰ درصدی در حال فعالیت است، گفت: ما ظرفیت‌های داخلی بسیار خوبی در همه بخش‌ها داریم، در حالیکه پلتفرم‌هایآمریکایی در بسیاری از کشورهای اروپایی، موضوعات خرید و فروش، جابه جایی مسافر و... را در برگرفته‌اند. ما امروز ظرفیت‌های بومی خودمان را داریمکه در حال کار هستند.
نشست امروز کمیسیون فرهنگی با وزیر ارتباطات
احمد راستینه هفشجانی در توضیح نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت:عیسی زارع‌پور وزیرارتباطات و فناوری اطلاعاتبرای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مهمان کمیسیون فرهنگی بود. در این جلسه وزیر ارتباطات گزارش کاملی از عملکرد یکساله خود ارائه کرد و اقدامات موثر وزارتخانه در راستای تکمیل شبکه ملی اطلاعات تشریح کرد.
نماینده مردم شهرکرد افزود: خدمات موثری برای تشکیل کارگروه اقتصاد ملی دیجیتال با اختیارات هیات وزیران برای ساماندهی و هدایت فعالیت‌های شغلی در بستر ظرفیت شبکه ملی اطلاعات شکل گرفته است که در این جلسه به صورت جزیی مورد توجه قرار گرفت.
راستینه افزود: دغدغه‌هایی که امروز در راستای محدودیت اینترنت ایجاد شده مورد بررسی قرار گرفت، با توجه به اینکهتوان پلتفرم‌های داخلی به جهت کیفیت، سرعت و ظرفیت بسیار بالا است وزراتخانه در تلاش است مشکلات زیرساختی آنها را کاهش دهد، امروز پلتفرم‌های داخلی خدمات مناسبی در حوزه‌های بانکی، اجتماعی و حتی آموزشی ارائه می‌کنند بر همین اساس وزارتارتباطات و فناوری اطلاعاتباید زیر ساخت‌های لازم شبکه‌های اجتماعی را برای کاربران فراهم کند.
وی خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگان دغدغه‌های مردم در راستای ضعف پهنای اینترنت، مشکلات پلتفرم‌های داخلی، کسب و کارهای فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات عنوان کردند و مقرر شد وزیر ارتباطات از حداکثر تلاش خود برای حل مسائل عنوان شده استفاده کند و زیر ساخت‌های لازم را جهت ارائه خدمات برای عموم جامعه فراهم کند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با قطعی شدن واردات نسل جدید کیا پیکانتو قصد دارد این آفرودر شهری را راهی بازار ایران می شود. مشخصات این خودروی کره ای چیست؟

5 ساعت پیش

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی تهران را ترک کرده است.

6 ساعت پیش

هزینه‌سازی برای شهروندان عادی ازسوی جریان‌های معاند و ضدانقلاب در شرایطی است که مقام‌های مسئول در کشور در هفته‌های اخیر بارها بر این موضوع تأکید کرده‌اند که جریان‌های ضدانقلاب با انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان، درحال تلاش و برنامه‌ریزی برای شعله‌ور نگه داشتن آتش ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف کشور هستند.

6 ساعت پیش

بخش قابل توجهی از مردم ایران، ازجمله عمده افرادی که در انتخابات 1400 شرکت نکردند یا رای سفید دادند، نه فقط از اصلاح‌طلبان بلکه از همه‌چیز عبور کرده‌اند. یعنی مردم مجموعه نظام موجود را با همه موجودی آن و همه جریان‌هایی که در حاکمیت نقش داشته یا دارند را قادر به تحقق خواسته‌های انباشته‌شده خود نمی‌بینند و این طبعا شامل اصلاح‌طلبان هم می‌شود.

6 ساعت پیش

برای سر و سامان دادن به وضعیت به وجود آمده در اثر ناآرامی‌های ماه‌های اخیر و رفع عوارض منفی آن، قوه قضائیه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

5 ساعت پیش

اردوی سه‌روزه پرسپولیس در یکی از هتل‌های تهران عصر دیروز بعد از بازی دوستانه این تیم با فجرسپاسی به پایان رسید.

5 ساعت پیش

هافبک تیم ملی فوتبال آرژانتین اعلام کرد که از نظر بدنی در شرایط خوبی است و امیدوار است که فرصت بازی را در ادامه جام جهانی پیدا کند.

4 ساعت پیش

اینجاست که سؤال و ابهام عجیبی ذهن را درگیر می‌کند که چطور اصولگراها با این جریان فکری و دیدگاه نسبت به بازیکنان فوتبال، یکباره حامی دوآتشه آنها از آب درآمده و هرکسی را که از گل نازک‌تر به تیم ملی و بازیکنانش بگوید، با الفاظ ناخوشایندی خطاب قرار داده و گاه زمینه بازداشت این چهره‌ها را فراهم می‌کنند.

5 ساعت پیش

با وجود شایعات مطرح شده اما علیرضا فغانی و کمک های ایرانی او همچنان در دوحه حضور دارند و احتمال دارد به زودی در تورنمنت قضاوت کنند.

6 ساعت پیش

بیشتر...