بهداشت نیوز |
3 روز پیش

کلینیک های سرپایی بیماران کرونایی در تهران راه اندازی می شود بهداشت نیوز Write Email

کلینیک‌های سرپایی بیماران کرونایی در تهران راه‌اندازی می‌شود
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: دستورالعمل راه اندازی کلینیک های سرپایی بیماران کرونایی روز گذشته به بیمارستان های استان تهران ابلاغ شد تا نسبت به این کار اقدام کنند.
به گزارشبهداشت نیوز،دکتر نادر توکلی روز جمعه با بیان اینکه بخشی از بیماران کرونایی بستری، وضعیت بهتری را دارند، افزود: برنامه ریزی های لازم انجام گرفته تا این افراد با نظر پزشکان متخصص ترخیص و روزانه به کلینیک های سرپایی مراجعه و داروهای مورد نیاز را که اغلب تزریقی است، دریافت کنند.
 
وی ادامه داد: این افراد تحت معاینه و مراقبت متخصصان عفونی هستند. بیماران کرونایی بین پنج تا هفت روز به داروی عمدتا تزریقی نیاز دارند. با این کار آنان علاوه بر معاینه و مراقبت، داروهای مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
 
توکلی کاهش تعداد بیماران در مراکز درمانی و ارایه خدمت بهتر به بیماران را از جمله اهداف این کار اعلام کرد و گفت: مبتلایانی که توانایی و امکان ماندن در منازل را دارند، در قالب این طرح قرار می گیرند.
 
روند بیماری کرونا در تهران همچنان افرایشی است
 
وی در پاسخ به این سوال که روند بیماری در تهران چگونه است؟ گفت: متاسفانه روند بیماری کرونا در تهران افزایشی و ادامه دار است.
 
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران افزود: آمار بیماران کرونایی در استان تهران از چند روز پیش صعودی شده و به نظر می رسد این روند همچنان افزایشی خواهد بود.
 
توکلی بیان داشت: در حال حاضر موثرترین راه مقابله به بیماری کرونا، استفاده از ماسک، شستن مرتب دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و حضور نیافتن در تجمعات است.
 
رشد ۱۵ درصدی مراجعان به بیمارستان ها
 
وی افرود: مراجعان روز گذشته (پنجشنبه) به بیمارستان های تهران ۷ هزار و ۶۰۰ نفر بودند که نسبت به روز ماقبل ۱۵ درصد رشد داشته است.
 
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: بستری در استان تهران در روز گذشته یک هزار و ۱۰۸ بیمار بود که مانند روز ماقبل بوده است.
 
توکلی، تعداد کل بستری ها در بیمارستان های استان تهران را ۵ هزار و ۵۰۰ بیمار اعلام کرد و گفت: تعداد فوتی های ناشی از کرونا در استان تهران ۵۸ نفر بود که این تعداد هم به دلیل شدت آلودگی، در حال افزایش است.
 
وی تعداد ترخیص ها از بیمارستان استان تهران را ۶۸۰ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد بستری ها از ترخیصی ها در مراکز درمانی بیشتر است.
 
توکلی یادآور شد: محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز از جمله تهران از روز شنبه ( ۲۱ فروردین ماه) آغاز می شود.  
 
به گفته توکلی، تعطیلی بازار، دورکاری کارمندان و بسته شدن مکان های فرهنگی و ورزشی از جمله محدودیت های کرونایی است که از روز شنبه اجرا می شود.


#‌اخبار_بهداشت منبع: بهداشت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهاجم اسبق استقلال بعد از 23 ماه بار دیگر پایش به گلزنی باز شد تا طلسم بزرگ خود را به این شکل بشکند.

7 دقیقه پیش

برخی از بازنشستگان در مرحله جدید اجرای همسان‌سازی، مبلغ کمتری از رقم پیش‌بینی شده را دریافت کردند پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این مشکل، فقط برای تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی به علت مشکلات فنی سامانه رخ داده و در اردیبهشت ماه قرار است ما به التفاوت حقوق آنها پرداخت شود.

8 دقیقه پیش

بندرعباس-رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس خواستار عدم حضور شهروندان در بهشت زهرا(س) بندرعباس باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا شد.

8 دقیقه پیش

بندرعباس-مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به این نکته که فقر در استان دارای حجم گسترده و پیچیدگی خاصی است، گفت: هم اکنون ۸۶ هزار نفر در سطح استان به صورت دائمی و موردی از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند.

9 دقیقه پیش

بندرعباس-مسئول ستاد استهلال دفتر نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان هشت گروه برای رویت هلال ماه، در مناطق مرتفع استان مستقر می‌شوند.

9 دقیقه پیش

هزینه معاینه فنی خودروها در سال 1400 مشخص شد.

9 دقیقه پیش

عملکرد لژیونر فوتبال ایران در لیگ یونان تمجید کارشناسان این کشور را به همراه داشت.

10 دقیقه پیش

مهدی رحمتی، سرمربی پدیده خراسان به علت پرداخت نشدن اجاره بها، حکم تخلیه آپارتمان خود را دریافت کرد.

11 دقیقه پیش

فرهاد مجیدی هنوز لیست بازیکنان مدنظر خود را برای تمدید قرارداد به باشگاه استقلال نداده است.

11 دقیقه پیش

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بررسی وضعیت تیم‌ها در گروه پنجم پرداخت و بازیکنان کلیدی هر تیم را معرفی کرد که در بین آنها از «وحید امیری» مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس به عنوان مهره کلیدی سرخپوشان یاد شد

12 دقیقه پیش

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ در وزن‌ های مختلف اعلام شد.

نیم ساعت پیش

سید محمد صدر عضو مجمع تشخیص مصلحت در روزنامه اعتماد نوشت:جزییات زیادی از حادثه نطنز و تبعات ناشی از آن هنوز منتشر نشده اما روشن است که این اتفاق ازسوی دولت اسراییل سازماندهی شده است؛ دولتی که امروزه به سمبلی از تروریسم دولتی در دنیا تبدیل شده و ابایی از انجام هیچ رفتار غیرقانونی و خطرناکی ندارد.

نیم ساعت پیش

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار نظر شاعر افغانی که در آن ایرانیان را اجنبی خوانده بود به دور از ادب و عرف بین‌المللی دانست.

1 ساعت پیش

عاملان تیراندازی به شیوه جاهلانه کابویی‌ها در دو نقطه از غرب مشهد، در حالی با صدور دستورات قاطع قضایی دستگیر شدند که بررسی‌ها نشان داد این تیراندازی‌ها به دلیل رقابت عشقی بر سر دوستی خیابانی با دختری جوان رخ داده است.

1 ساعت پیش

در چند روز آینده ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود. ایام مبارک برقراری تعادل جسم و روح و تبدیل زیاده روی‌ها و سهل‌انگاری‌های طول سال، به توجه و تمرکز بر جسم و روح که این خود، از اهداف مهم روزه داری است. بدون شک، اگر آماده سازی برای روزه داری ماه مبارک رمضان، قبل از شروع این ماه آغاز گردد، نتایج پایدارتری به دنبال خواهد داشت. مبتلایان دیابت نیز می‌توانند از این قاعده پیروی کنند.

1 ساعت پیش

بیشتر...