سخنرانی رئیس سازمان ملی مهاجرت در ژنو all tv logo

سخنرانی رئیس سازمان ملی مهاجرت در ژنو
افغانستانافغانستان

مبینی رئیس سازمان ملی مهاجرت در نشست تأثیر تغییر اقلیم بر جابجایی جمعیت گفت خاورمیانه جزء مناطقی است که به شدت تحت تأثیر پیامدهای تغییر اقلیم و بلایای طبیعی بوده است. سالانه صدها هزار نفر در این منطقه به دلیل تأثیر مخاطرات طبیعی مجبور به ترک محل سکونت و یا کشور خود می شوند.

مبینی گفت جمهوری اسلامی ایران نیز از جمله کشورهایی است که تأثیر زیادی از پیامدهای تغییر اقلیم و بلایای طبیعی از جمله خشکسالی، زلزله، سیل و... پذیرفته است. موضوع مهم در ارتباط با عوامل اقلیمی در مناطق مرزی کشور ایران، اقدامات کشورهای همسایه در ایجاد سد و عدم تأمین حقآبه ایران از رودهای مرزی است که از نمونه های آن میتوان به خشک شدن دریاچه هامون در مناطق مرزی با کشور افغانستان، کاهش حجم رودهای مرزی در شمالغرب ایران و خشکسالی تالابها در عراق و ورود ریزگردها و گرد و خاک از غرب و جنوب غرب ایران است.

وی در ادامه گفت: در مرز شرقی ایران با وقوع زلزله مخرب در منطقه هرات افغانستان در اکتبر سال جاری شهروندان این کشور با وضعیت بغرنج اقتصادی و معیشتی روبرو هستند که نتیجه این تحولات ناشی از تغییر اقلیم و بلایای طبیعی ورود سالانه هزاران نفر از شهروندان کشور افغانستان جهت اشتغال به ایران است.

مبینی گفت از آنجائیکه برخی از مناطق ایران نیز خود متأثر از تغییرات اقلیم و بلایای طبیعی بوده و از سوی دیگر با تحریمهای یکجانبه آمریکا روبرو است، ایران ظرفیت پذیرش مهاجران جدید بخصوص مهاجران اقتصادی را ندارد.

باشگاه خبرنگاران جوانافغانستانافغانستان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر کشور فدرال آلمان اعلام کرد که به منظور تسریع روندهای پناهندگی پرسنل و تجهیزات اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان را به طرز چشمگیری تقویت می‌کند.

یک ربع پیش

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با بیان اینکه هر شهروند تهرانی می‏‌تواند یک موتور محرکه تحول و حرکت به سمت آینده روشن باشد، گفت: معتقدیم اگر شهروندان به ویژه زنان درگیر تولید شوند، فرهنگ مولدگری در کل خانواده و سبک زندگی شان نهادینه خواهد شد

یک ربع پیش

باران شدید در جنوب پرو باعث وقوع سیل مرگبار در آپوریماک شد که منجر به کشته شدن ۶ نفر شد.

نیم ساعت پیش

با تصمیم رئیس سازمان تیم‌های ملی کاراته و پس از استعلام از سازمان هواشناسی مسابقات کاراته قهرمانی کشور رده‌های سنی پایه لغو شد.

یک ربع پیش

حدود یکماه پس از برگزاری انتخابات عمومی در پاکستان «محمد شهباز شریف» رئیس حزب مسلم لیگ نواز امروز از سوی نمایندگان مجلس ملی به عنوان بیست و چهارمین نخست وزیر پاکستان انتخاب شد.

نیم ساعت پیش

با افتتاح نمایندگی تجارت پیشگان زمین در شهر قم تعداد نمایندگی‌های استاندارد لاماری به پانزده رسید.

یک ربع پیش

کارشناس مسایل مقاومت فلسطین درباره پیام‌های سخنرانی روز شنبه سخنگوی نظامی گردان‌های القدس تاکید کرد که مقاومت فلسطین برای «طوفان رمضان» آماده می‌شود.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 10 هزار آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند.

یک ربع پیش

جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 15 هزار و 271 واحد مسکونی سپاه در حال ساخت است و تاکنون حدود یک هزار مورد بهره‌برداری شده که امروز در خراسان جنوبی نیز 37 واحد مسکونی سپاه به بهره‌برداری می‌رسد.

یک ربع پیش

بیشتر...