تیتر برتر |
1 ماه پیش

رونمایی از کتاب تاریخ آب فاضلاب اصفهان تیتربرتر

رونمایی از کتاب «تاریخ آب و فاضلاب اصفهان»

به گزارشتیتربرتر؛مدیرعامل شرکت آّبفا استان اصفهان در این مراسم گفت: این کتاب با هدف مستند سازی تلاش هایی که در  دهه چهل تا کنون  در راستای ارائه  خدمات زیر بنایی همچون تامین آب شرب سالم و بهداشتی و جمع آوری، دفع و تصفیه فاضلاب به مردم اصفهان صورت گرفته، منتشر شده است.

هاشم امینی با بیان اینکه بنیانگذار صنعت آبفا در کشور، اصفهان می باشد عنوان کرد: صنعت آبفا در اصفهان پایه گذاری شد و دیگر استانهای کشور با الگو برداری از اصفهان، چگونگی  ارائه خدمات آبفا را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: صنعت آبفا اصفهان همچنان در ارائه خدمات به مردم در کشور  پیشرو محسوب می شود چرا که کارکنان فعلی این صنعت میراث دار خوبی از لحاظ خدمات رسانی بی وقفه به مردم می باشند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه  در 11 سال گذشته به رغم محدودیت های منابع آب، آب شرب پایدار مردم تامین گردید، تصریح کرد: علاوه بر اینکه با استفاده از تکنولوژی نوین آب شرب مردم در سطح استان به صورت پایدار تامین گردید، خدمات رسانی در قالب  جمع آوری، انتقال، دفع فاضلاب به صورت بهداشتی با سرعت قابل توجهی در دستور کار قرار گرفت، به گونه ای که تقریبا در هر سال یک تصفیه خانه در سطح استان در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

امینی به سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های آبفا اشاره کرد و اظهار داشت: از سال 92 تاکنون بیش از 3 هزار میلیارد تومان به  روشهای  مختلف از جمله بیع متقابل، فایناس و تبصره 3 سرمایه گذاری شده است.

وی بهره مندی آبفا از  تکنولوژی در ارائه خدمات مستمر به مردم را موثر  برشمرد و بیان داشت: تودشک اولین شهر هوشمند از لحاظ تامین و توزیع آب شرب می باشد و این امر در دیگر شهرها همانند خوانسار و بادرود عملیاتی شده است.

وی افزود : 23 خدمت آبفا به صورت الکترونیک و غیر حضوری ارائه می شود که این امر بیانگر بهره مندی مطلوب آبفا اصفهان از دانش روز می باشد.

امینی  گفت: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نخستین شرکت آبفای کشور به شمار می رود که تاکنون با نصب یک میلیون و 400 هزار انشعاب آب در 98 شهر و حدود 1000 روستای استان و نیز نصب 670 هزار انشعاب فاضلاب در 35 شهر و پنج روستای استان اصفهان، جمعیتی بالغ بر 4 میلیون و 800 هزار نفر را در بخش آب و نزدیک به 3 میلیون و 120 هزار نفر را در بخش فاضلاب تحت پوشش خود قرار داده است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه این کتاب در 604 صفحه، قطع وزیری و در قالب شش فصل و دو ضمیمه منتشر شده اظهار داشت: «اصفهان در دهه 1340 شمسی»، « اصفهان پیش از تشکیل سازمان آب و فاضلاب»، «تاسیس سازمان آب و فاضلاب اصفهان»، «گسترش کار سازمان آبفا به شهرهای اطراف» و «تشکیل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان» عناوین پنج فصل نخست این کتاب را تشکیل می دهند. فصل ششم این کتاب که «تاریخ شفاهی» نام دارد حاوی 20 مصاحبه با افراد مطلع و تاثیرگذار در طول تاریخ فعالیت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان است که مطالعه آن برای مخاطب لذت بخش است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت:ضمیمه نخست این کتاب به «خاطرات مهندس امیر سعید  موسوی حجازی» بنیانگذار سازمان آب و فاضلاب اصفهان در سال 1345 اختصاص دارد که نگاهی ژرف و موشکافانه به معضل تامین آب شرب و همچنین جمع آوری، دفع و تصفیه فاضلاب در کهن شهر اصفهان انداخته است. ضمیمه  دوم این کتاب نیز شامل 13 سند و 74 قطعه عکس است که تعداد زیادی از آن ها برای نخستین بار منتشر می شود.

اضافه می شود «دکتر عبدالمهدی رجایی» مورخ و از پژوهشگران دانشگاه اصفهان و «مهرداد خورسندی» سرپرست گنجینه و مرکز اسناد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، کار نگارش کتاب «تاریخ آب و فاضلاب اصفهان» را  در مدتی بیش از یک سال به انجام رسانده اند.#‌استان منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دانشگاه "آلبرتا" کانادا اعلام کرد که شهریه دانشجویان خود را بین ۱۷ تا ۱۰۴ درصد افزایش می‌دهد.

9 دقیقه پیش

تصویری متفاوت از سیدحسن خمینی، نوه امام راحل، را در اتاق کار خود ببینید.

11 دقیقه پیش

مشهد- شاعر و ترانه سرا آیینی گفت: هنجار گریزی توانسته باعث پديد آمدن شعرهای آیینی زیبا شود.

یک ربع پیش

سید جلال حسینی دیروز نام خود را به عنوان مسن ترین بازیکن ایرانی که در لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کرده است ثبت کرد.

یک ربع پیش

از نگاه کارشناس داوری فوتبال ایران، داور دیدار پرسپولیس و الوحده امارات قضاوت خوبی داشته است.

یک ربع پیش

الریان قطر در حضور مدافع ایرانی‌اش برابر گوآ هند به تساوی بدون گل رضایت داد.

یک ربع پیش

همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان و ایام روزه داری، یک سوال این است که با توجه به گرمای نسبی هوا و نیاز بیشتر بدن به نوشیدن مایعات، چگونه می توان از بروز احساس تشنگی جلوگیری کرد؟

یک ربع پیش

رعایت اصول صحیح تغذیه تاثیر مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها به ویژه بیماری کووید ۱۹ دارد. با رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه و با استفاده از گروه های غذایی و جایگزین های آنها، انرژی، پروتئین و ریزمغذی های مورد نیاز بدن برای بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن تامین می شود.

یک ربع پیش

مدافع رئال مادرید از عملکرد خود در این تیم بسیار راضی و خوشحال است.

نیم ساعت پیش

در 24 ساعت گذشته شاید ثانیه‌ای نبوده که از مهدی طارمی، مهاجم ایرانی باشگاه پورتو، خبری نقل نشده باشد. مهاجم بوشهری و 28ساله پورتو با درخشش در لیگ قهرمانان اروپا و البته زدن یک سوپرگل به چلسی نامش را بیش از پیش سر زبان‌ها انداخت و علاوه بر مطرح‌کردن خودش یک بار دیگر اسم فوتبال ایران را هم در قاره سبز زنده کرد.

نیم ساعت پیش

اقتصاد آنلاین – فائزه بهرامی: آنچه در زیر می آید گران‌ترین لپ تاپ‌های موجود در سطح بازار تهران است.

نیم ساعت پیش

با گذشت حدود یک ماه از قتل مرموز مرد جوان در خودرواش حوالی میدان آرژانتین تهران راز این جنایت با اعترافات مرد موزیسین فاش شد. با گذشت حدود یک ماه از قتل مرموز مرد جوان در خودرواش حوالی میدان آرژانتین تهران راز این جنایت با اعترافات مرد موزیسین فاش شد.

1 ساعت پیش

تلویزیون برای روزهای ابتدایی ماه رمضان فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی همچون "کلاه سبزها"، "پرواز مرغابی‌ها"، "متولد 65" و "موش سرآشپز" را درنظر گرفته است.

1 ساعت پیش

گروه استان‌ها- مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه رمضان 100 هزار بسته مواد غذایی توسط کمیته امداد بین نیازمندان توزیع شود.

1 ساعت پیش

گروه استان‌ها-رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: به دنبال ثبت نام متقاضیان شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس برای حوزه انتخابیه تفرش، فراهان و آشتیان، 95 درصد از داوطلبان که معادل 75 نفر می‌شود تایید صلاحیت شدند.

1 ساعت پیش

بیشتر...