کارت نارنجی در فوتبال خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کارت نارنجی اصطلاحی بود که نخستین‌بار سال‌۲۰۱۴ توسط یکی از نامزدهای ریاست فیفا مطرح شد؛ نامزدی که هرگز به ریاست فدراسیون بین‌المللی فوتبال نرسید و طبیعتا شکست او موجب شد این ایده نیز راه به جایی پیدا نکند. حالا بعد از چندین‌سال، بحث تازه‌ای در فوتبال انگلیس درخصوص استفاده از این کارت‌ها و اخراج موقت بازیکنان از زمین رخ داده؛ طرحی که ظاهرا ممکن است فصل آینده در لیگ برتر نیز مورد آزمایش قرار بگیرد. مطرح‌کنندگان این ایده که ظاهرا موافقت اولیه اتحادیه فوتبال انگلیس را نیز گرفته‌اند، باور دارند که در فوتبال نیز باید مانند راگبی اخراج موقت از زمین وجود داشته باشد. پس از استفاده ۵تعویض به جای ۳تعویض و همچنین ورود وی‌ای‌آر، این می‌تواند سومین تغییر بزرگ فوتبال در سال‌های اخیر تلقی شود. البته که این طرح همچنان تا تبدیل‌شدن به یک طرح کامل و به‌دست‌آوردن موافقت فیفا و یوفا، زمان بسیار بیشتری نیاز دارد.

موافقان چه می‌گویند؟

افرادی که با ورود کارت نارنجی به فوتبال موافق هستند، معتقدند که دنیای فوتبال به چیزی بین کارت زرد و قرمز نیاز دارد. آنها صحنه خطای معروف کیه‌لینی روی ساکا در فینال یورو را مثال می‌زنند. این صحنه نه آنقدر جدی بود که اخراج مستقیم داشته باشد و نه آنقدر معمولی که با کارت زرد جریمه شود. این خطای تاکتیکی می‌تواند موجب اخراج ۱۰دقیقه‌ای بازیکن از زمین شود. موافقان این طرح اصرار دارند با ورود این کارت، بازی‌های فوتبال عادلانه‌تر خواهد شد. تا این لحظه اما به جز چند داور که کارت نارنجی را راه خوبی برای کنترل بازی‌ها می‌دانند، چهره‌های سرشناس فوتبال انگلیس از این طرح حمایت نکرده‌اند.

مخالفان چه می‌گویند؟

جان‌ تری یکی از نخستین کسانی است که فعلا به جمع مخالفان این طرح پیوسته و با آن کنار نمی‌آید. ستاره سابق چلسی معتقد است همان کارت‌های زرد و قرمز برای کنترل هر بازی کافی هستند. علاوه بر این، باید به این سؤال هم فکر کرد که اگر گلر ۱۰دقیقه از زمین اخراج شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ در این صورت یک بازیکن باید از درون تیم به دروازه برود و این کار را برای هر تیمی سخت خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد این طرح هنوز پختگی لازم را به‌دست نیاورده است.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر خودروسازان هم در سال آینده ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند. با این افزایش قیمت ناخودآگاه توان خرید مردم هم کاهش پیدا می کند و همراه آن تقاضا برای آن هم کاهش پیدا می کند و این می تواند کمک کند تا تفاوت قیمت بازار و کارخانه مقداری کم شود.

4 دقیقه پیش

سگ‌ها پس از انجام تمرین‌های سخت در چنین مسابقاتی شرکت می‌کنند.

یک ربع پیش

در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران هر اسکناس دلار آمریکا به 42هزار و 920 تومان و حواله دلار نیز به 39هزار و 864 تومان رسید.

یک ربع پیش

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنگام تصمیم‌گیری بین منفعت مردم و منفعت خودروساز‌ها، قاعدتا باید به نفع مردم تصمیم‌گیری و حرکت کنیم، گفت: حتی یک ساعت فوت وقت در زمینه نجات مردم از شرایط فعلی حمل و نقل عمومی، جایز نیست!

یک ربع پیش

جنبش حماس با تعیین سقف زمانی برای پایان مذاکرات تاکید کرد که مقاومت هرگز امتیازی به اشغالگران و آمریکا نخواهد داد.

14 دقیقه پیش

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه مباشرین توزیع کالاهای تنظیم بازاری در سطح استان تهران مشخص شده است، گفت: از ۲۲ اسفند ماه روند توزیع تنظیم بازار میوه شب عید آغاز می‌شود.

یک ربع پیش

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه در نظر داریم ژنتیک افراد با مشاغل پرخطر را جمع‌آوری کنیم، گفت: افراد دارای مشاغل پرخطر مانند خبرنگاران، آتش‌نشانان، کادر پرواز، نیروهای مسلح، جنگل‌بانان، کارگران معادن و ... از گروه‌های هدف این طرح هستند.

یک ربع پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آن‌چه مبنای پیشنهاد و تصمیم دولت برای افزایش حقوق و دستمزد است، تورم انتظاری سال آینده است. امیدواریم در مذاکرات میان تشکل‌های کارگری و دولت به یک نرخ معقول افزایش دستمزد برسیم تا موضوع تورم انتظاری از کنترل خارج نشود.

یک ربع پیش

در اوایل سال 1388 بود که تعدادی از کارشناسان و اساتید دانشگاه پیام نور کرج، با هم یک موسسه حقوقی و ثبتی با نام ( دیاکو ) ثبت نمودند و فعالیت خود را در خصوص خدمات : ثبت شرکت در کرج و ... آغاز نمودند.

یک ربع پیش

بیشتر...