ترکیه: بیماران سرطانی غزه وارد آنکارا شدند all tv logo

ترکیه: بیماران سرطانی غزه وارد آنکارا شدند
بین‌المللخاورمیانه

پس از آنکه تنها بیمارستان مخصوص مداوای بیماری‌های سرطانی در نوار غزه به دلیل حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی از ارائه خدمات بازماند، کشور‌های اسلامی کوشیده‌اند بخشی از بیماران فلسطینی را در خاک خود پذیرا باشند که کشور ترکیه یکی از این کشورها است.

به گزارش الجزیره، فرح الدین کوکا، وزیر بهداشت ترکیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد ما اقدام به پذیرش ۶۱ بیمار سرطانی و ۴۹ همراه آن‌ها در آنکارا برای گذراندن دوره درمانی بیماری کردیم. این افراد پس از خروج از غزه از گذرگاه رفح وارد مصر و سپس عازم ترکیه شدند.

کوکا در ادامه خاطر نشان کرد: مجموع شمار بیماران و همراهان آن‌ها که از غزه تاکنون وارد ترکیه شده اند بالغ بر ۱۵۰ تن است. بسیاری از این بیماران نیازمند دریافت درمان‌های فوری طی دوره سرطان خود هستند.

وزیر بهداشت ترکیه هفته گذشته اعلام کرده بود آنکارا در نظر دارد حداکثر میزانی از بیماران سرطانی را که هم اکنون در غزه توانایی تکمیل دوره درمانی خود را ندارند به منظور درمان به ترکیه بیاورد. برآورد ما این است که این بیماران بیش از یک هزار نفر هستند.

بسیاری از این بیماران سرطانی پیش‌تر در بیمارستان منتصب به ترکیه در غزه تحت درمان سرطان بوده‌اند، اما به دلیل حملات هوایی رژیم صهیونیستی این بیمارستان به فعالیت خود خاتمه بخشید.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیش‌تر با انتقاد از رژیم صهیونیستی و تروریست خواند دولت تل‌آویو، از حمایت آنکارا از مردم فلسطین به ویژه بیماران نوار غزه خبر داده بود.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللخاورمیانه#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک توله کرگدن سوماترایی روز دوشنبه در منطقه‌ای محافظت‌شده در غرب اندونزی به دنیا آمد و به گفته مقامات در حال حاضر تعداد کمی از این گونه نادر و رو به انقراض کرگدن‌ها در جهان باقی مانده است.

یک ربع پیش

رئیس کمیسیون اطلاعات سنا آمریکا تصریح کرد، بسیار مهم است که آتش‌بس در نوار غزه ادامه یابد و رژیم صهیونیستی وجوهات فلسطین را آزاد کند.

یک ربع پیش

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با تاکید بر اینکه باید معیشت و رفاه ورزشکاران را تامین کنیم، گفت: ورزش عرصه‌ای است که قدرت و عظمت کشور را نشان می‌دهد و باید حمایت‌های لازم از این عرصه صورت گیرد.

یک ربع پیش

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان گفت: ۳۵۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد در حوزه "زنجیره سبز" در استان عملیاتی شد.

یک ربع پیش

فرمانده قرارگاه نوح در دوران دفاع مقدس گفت: دشمن رادار دارد و می‌تواند در هوا و دریا هرچی هست را ببیند، ما یک قایقی استفاده می‌کنیم که با رادار دیدنش هم مشکل است و به راحتی نمی‌تواند آن را ببیند، بنابر این ما یک کاری کردیم که آنها تمام توانایی‌هایشان به صفر رسید.

یک ربع پیش

یوفا به اتفاقات بازی شب گذشته پاری سن ژرمن و نیوکاسل واکنش نشان داد و مسئول VAR این بازی را محروم کرد.

یک ربع پیش

مدیرکل مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان گفت: ۷۰۵ زوج نابارور هرمزگان شناسایی و با حمایت‌های استاندار هرمزگان درمان شدند.

یک ربع پیش

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: در بودجه سال ۱۴۰۲ ردیفی اعتباری برای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در نظر گرفته شده که میزان آن ۲۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. البته هنوز تخصیص داده نشده است.

یک ربع پیش

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از انجام غربالگری دیابت و قندخون از گروه سنی ۱۸ سال به بالا در استان خبر داد.

12 دقیقه پیش

بیشتر...