۱ هفته پیش
3 بازدید

آخرین نظرسنجی ها از انتخابات 2020 آمریکا؛ بایدن یا ترامپ؟-راهبرد معاصر

در انتخابات 2016 پیروزی ترامپ بیش از آنکه مدیون محبوبیت خودش باشد، به علت محبوبیت پایین هیلاری کلینتون رقم خورد، باتوجه میزان محبوبیت بایدن در انتخابات پیش رو اگر اتفاقی خاصی رخ ندهد، وی پیروز انتخابات خواهد بود.

اگر اتفاقی نیفتد، بایدن پیروز خواهد شد

 

به گزارش راهبرد معاصر،برخی‌ها دوره ریاست جمهوری ترامپ را «دوره‌ای بدون دستاورد مهم» مهم می‌دانند. این عبارت را معمولاً منتقدان وی به کار می‌برند، زیرا حاضر به پذیرش این امر نیستند که ترامپ باوجود گفتار و کردارش همچنان در کنار مردم آمریکا ایستاده است. اما اعداد و آمار امری متفاوت را نشان می‌دهند. اگر واقعاً این دوره بدون دستاورد باشد، این خبر بدی ترامپ و خبر خوبی برای جو بایدن محسوب می‌شود. واقعیت این است که ترامپ نیازی به ثبات ندارد، بلکه وی به چیزی برای تغییر نیازمند است زیرا محبوب نیست و در حال باختن رقابت است. اما بایدن از زمان آغاز فعالیت‌های انتخاباتی از ترامپ پیش بوده است و چنان پایدار و باثبات بوده که از سال ۱۹۴۰ تاکنون نوعی تاریخ‌سازی محسوب می‌شود. این ثبات علی‌رغم دو کنوانسیون مهم حزب، آشفتگی اقتصادی، شیوع کرونا و اعتراضات خیابانی حاصل شده است.

 

مرور نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری۲۰۲۰

در طول دوره ریاست جمهوری ترامپ ما شاهد حوادث و تغییرات فراوانی بوده‌ایم اما هیچ‌کدام از آن‌ها منجر به محبوبیت وی نشده است. اکنون ببینیم آمارهای ترامپ چگونه است، هرچند اعداد و رقم برای وی نسبت به ماه‌های قبل بهتر می‌نماید اما شرایط مشابه با وضعیت قبل از انتخابات ۲۰۱۸ است که برای جمهوری خواهان به‌خوبی پیش نرفت و رقابت را به دموکرات‌ها باختند. برتری بایدن در نظرسنجی‌های در سطح ملی در حال حاضر ۸ درصد است و میانگین برتری وی در سال جاری۷ درصد بوده است و با توجه به عدم‌تغییر وضعیت محبوبیت ترامپ نسبت به دو سال پیش این امر طبیعی به نظر می‌رسد. اما در سطح ایالات با رأی نوسانی و متغییر هم وضعیت مشابه با سطح ملی به نظر می‌آید.

مجموعه‌ای از نظرسنجی‌های نیویورک‌تایمز و کالج سیه نا در راستای شفافیت بیشتر این موضوع، در روز شنبه منتشر شد. در آوردگاه انتخاباتی مینه سوتا، نوآدا، نیوهمپشایر و ویسکانسین، بایدن با ۶ درصد (یعنی ۴۸ به ۴۲) پیش است. ترامپ چهار سال پیش با اختلاف کمتر از یک درصد این ایالات را از دست داد. به‌عبارت‌دیگر این ایالات از سال ۲۰۱۶ تاکنون چرخش بیش از ۵ درصدی به سمت دموکرات‌ها داشته‌اند. با کنکاش در ایالات خاص، همین شرایط قابل مشاهده است، طبق نظرسنجی تایمز در مینه سوتا اختلاف ۹ درصد(۵۰ به ۴۱)، نوادا ۴ درصد(۴۶ به ۴۲)، ویسکانسین ۵ درصد (۴۸ به ۴۳) به نفع بایدن است.

 

تنها ایالتی که نتیجه نظرسنجی تایمز در آن کمی متفاوت از انتخابات ۲۰۱۸ به نظر می‌آید، ایالت نیوهمپشایر است که در آن بایدن با حداقل ۴۵ به ۴۲ بالاتر از ترامپ قرار دارد. نظرسنجی‌ها تصاویری کلان هستند که نشان می‌دهند بهترین مسیر بایدن برای رسیدن به حداکثر آرای الکترال از کمربند زنگار و آریزونا می‌گذرد. همان‌گونه که انتظار می‌رفت، دموکرات‌ها در ایالت‌های کمربند زنگار در سال ۲۰۱۸ بسیار خوب عمل کردند. آن‌ها در رقابت‌های فرمانداری‌ها و سنا در میشیگان، پنسیلوانیا ویسکانسین پیروز شدند و همچنین برای اولین بار از ۱۹۸۸ تاکنون توانستند در رقابت برای سنا در آریزونا پیروز شوند.

 

فلوریدا برای دموکرات‌ها همانند یک فاجعه بود. آن‌ها هردوی رقابت سنا و فرمانداری‌ها را با کمتر از یک درصد از دست دادند. این روند به نواحی شهرستان‌ها نیز سرایت کرده است که در آن ترامپ به نظر می‌رسد در جنوب شرقی فلوریدا عملکردی بهتری نسبت به سال ۲۰۱۶ دارد درحالی‌که در منطقه تامپا وضعیت او بدتر شده است.  بدیهی است که تفاوت‌های روشنی در آمار سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ وجود دارد اما به‌طورکلی آن‌ها مشابه‌اند. اما از خاطر نبریم که ترامپ باوجود عدم محبوبیت در ۲۰۱۶ پیروز شد. نکته مهم این است که آن زمان هیلاری کلینتون در انتخابات شرکت داشت، که محبوبیت بالایی نداشت به‌گونه‌ای که میانگین محبوبیت او پایین‌تر از اوباما و حتی پایین‌تر از میانگین کل دموکرات‌ها بود و می‌توان گفت ترامپ بیش از آنکه به علت محبوبیت خودش پیروز شود به علت عدم محبوبیت هیلاری به کاخ سفید راه یافت. در سال ۲۰۱۸ ترامپ علیه کاندیدای خاصی فعالیت نمی‌کرد و مبارزه او علیه حزب دموکرات به‌عنوان یک کل بود. به‌طورکلی حزب دموکرات هرچند همه از محبوبیت بالاتری نسبت به ۲۰۱۶ برخوردار نبودند اما درجه محبوبیت آن‌ها بیش از هیلاری کلینتون بود.

امسال محبوبیت بایدن استاندارد محبوبیت حزب در سال ۲۰۱۸ را دارد و از میانگین درجه کلینتون در ۲۰۱۶ بالاتر است. عدم محبوبیت کلینتون شانس اصلی جمهوری خواهان در ۴ سال گذشته بود و اگر شرایط فعلی تا انتخابات حفظ شود مطمئناً ترامپ شکست خواهد خورد زیرا امسال بایدن، و نه کلینتون، کاندیدای انتخابات است.#‌اخبار
منبع: راهبرد معاصر


مطالب پیشنهادی

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

کاندیدای انتخابات مجلس که رهبر انقلاب از اقدام ضدکرونایی او تقدیر کرد+عکس

فارس نوشت: رهبر معظم انقلاب صبح امروز در بیاناتشان به حرکت های مردمی و جهادی اشاره کردند.

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط