اکونا پرس |
۴ هفته پیش

استارت آپ رویداد استان آپ در کرمان موفق به جذب سرمایه شدند

6 استارت‌آپ رویداد «استان‌آپ» در کرمان موفق به جذب سرمایه شدند

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در اولین رویداد «استان‌آپ» که در کرمان برگزار شد، 13 استارت‌آپ به بیان ویژگی‌های محصول و مدل کسب و کار و نیاز‌های سرمایه‌گذاری خود پرداختند که در پایان رویداد 6 تیم موفق به جذب سرمایه شدند و مذاکراتی میان آنها و سرمایه‌گذار صورت گرفت.

6 استارت‌آپ رویداد «استان‌آپ» در کرمان موفق به جذب سرمایه شدند
به گزارشاکونا پرس،

دکتر سیاوش ملکی‌فر با اشاره به برگزاری اولین رویداد «استان‌آپ» در کرمان، گفت: این رویداد در راستای اتصال ایده بهسرمایهدر اکوسیستم استارت‌آپی کشور با حضور 13 استارت‌آپ و با حمایت صندوق نوآوری برگزار شد. در این رویداد رئیس صندوق نوآوری، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، رئیس پارکعلم و فناوریاستان کرمان، رئیس اتاق بازرگانی کرمان و رئیس صندوق پژوهش و فناورییزدنیز حضور داشتند. 
وی با اشاره به فرایند اجرایی برگزاری «استان‌آپ» کرمان گفت: برای این رویداد ما از خرداد ماه سال جاری کارها را آغاز کرده و فراخوان آن را اعلام کردیم. نشست‌های مختلفی نیز با کارگزار صندوق نوآوری و فعالان استان در راستای شناسایی تیم‌های استارت‌آپی برگزار و جلسات آموزش و منتورینگ نیز تشکیل و مرحله غربالگری انجام شد. 
ملکی‌فر با بین اینکه این رویداد با شعار «31 گام تا شکوفایی» و با هدف کمک به جریان سرمایه در اکوسیستم نوآوری کرمان برگزار شد، تصریح کرد: از 42تیم ثبت‌نام کننده، 20 تیم برای حضور در جلسات حضوری و منتورینگ انتخاب شدند و در نهایت از این تعداد، 13 تیم در «استان‌آپ» جهت ارائه طرح‌ها و ایده‌های فناورانه و جذب سرمایه از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی و افراد حقیقی انتخاب شدند و در رویداد شرکت کردند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: از 13 استارت‌آپی که در اولین رویداد «استان‌آپ» در کرمان طرح‌های فناورانه خود را ارائه کردند، 6 استارت‌آپ «بوم زیست یاخته»، «پنگان الکترونیک»، «ماهوت»، «بسته‌بندی پسته تر»، «کاربردهای مدنی رادارهای موج میلیمتری» و «سرو» در حین ارائه طرح، موفق به جذب سرمایه از سوی سرمایه‌گذاران شدند.
بر اساس این گزارش، ویژگی‌های 6 استارت‌آپی که در رویداد «استان‌آپ» کرمان موفق به جذب سرمایه شدند به این شرح است: 
استارت‌آپ بوم زیست یاخته
استارت‌آپ «بوم زیست یاخته» محصول خود را با عنوان «پانسمان بیولوژیک EchinoDerm» معرفی کرد. ویژگی این محصول موثر و مقرون به‌صرفه بودن جایگزینی برای روش‌ها و محصولات موجود در حوزه پانسمان‌های بیولوژیک زخم‌ها و سایر ضایعات پوستی است. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ 140 میلیون تومان است.
استارت‌آپ پنگان الکترونیک
استارت‌آپ «پنگان الکترونیک» نیز محصول خود را با عنوان «تولید کنتور هوشمند الکترومغنایس باتری‌بیس» در این رویداد معرفی کرد. فلومترهای الکترومغناطیسی در رنج‌های متفاوت و در شرایط مختلف فرایندی،دبیلحظه‌ای را با دقتی بسیار بالا اندازه‌گیری می‌کنند. این سیستم شامل سنسور اندازه‌گیری شار مغناطیسی، ترانسمیتر، پردازشگر ونمایشگرگرافیکی است که کاربری، نصب و راه‌اندازی بسیار آسانی نیز دارد. با توجه به روش و تکنولوژی به کار رفته در این محصول، کاربرد اصلی آن در اندازه‌گیری فلوی عبوری برای لوله‌های حاوی مواد سیال با حداقل رسانایی 5 میکروزیمنس بر سانتیمتر است که طیف وسیعی از کاربردها راپوششمی‌دهد. مشتریان اصلی این طرح صنایع آب و فاضلاب، صنایع فولادی و معدنی، صنایع پتروشیمی، صنایع شیمیایی،صنایع غذاییو دارویی است. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ 1 میلیارد تومان است.
استارت‌آپ ماهوت
استارت‌آپ «ماهوت» نیز در این رویداد محصول خود را با عنوان «تولید لوازم جانبی(اسکین) دستگاه‌های هوشمند» معرفی کرد. محصول این شرکت در دو دسته‌بندی «برپوش» و «FullSkin» قرار می‌گیرند. برپوش‌ها به عنوان Back Skin فقط سطح پشت گوشی هوشمند را پوشش می‌دهند. برپوش‌های این مجموعه چسبندگی (GRIP) بالایی دارد و احتمال افتادن گوشی هوشمند را کاهش می‌دهد. از طرف دیگر فول‌اسکین‌ها به طور کامل تمام سطوح گوشی هوشمند را پوشش می‌دهند و به دلیل ساختار دو لایه‌ای که دارند و همچنین وجود کانال‌های هوا در زیر این محصولات،گوشی هوشمندرا به طور کامل در برابر ضربات، سر خوردن و هر نوع خراشیدگی محافظت می‌کند. مشتریان هدف این مجموعه تمامی‌افراد دارای دیوایس‌های هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و کنسولبازیاست. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ 4 میلیارد تومان است.
استارت‌آپ بسته‌بندی پسته تر
استارت‌آپ «بسته‌بندی پسته تر» نیز در این رویداد محصول خود را با عنوان «پسته‌تر (تازه) بسته‌بندی شده‌» معرفی کرد. این محصول با بسته‌بندی پسته تازه، امکان عرضه آن در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های عرضهمواد غذاییرا به مدت طولانی بدون اینکه کیفیت پسته تازه کاهش یابد فراهم می‌کند. این طرح کیفیت میوه را به مدت 60 روز حفظ می‌کند. همچنین می‌تواند عرضه پسته تر را در کشور به مدت دو ماه افزایش دهد و نیز امکان صادرات پسته تر به دیگر کشورها را فراهم خواهد کرد. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ 1.5 میلیارد تومان است.
استارت‌آپ کاربردهای مدنی رادارهای موج میلیمتری
استارت‌آپ «کاربردهای مدنی رادارهای موج میلیمتری» محصول خود را با عنوان «رادار موج میلیمتری برای اندازه‌گیری نوار قلب به‌صورت بیسیم» معرفی کرد. ویژگی این محصول این است که در این روش، رادار موج میلیمتری طوری طراحی شده است که بدون تلفات وقت و بدون هیچگونه مشکلی برای بیمار، با استفاده از یک رادار کوچک و با طول موج بسیار پایین، می‌توان نوسانات و حرکات قلب را استخراج کرد و از روی پردازش این نوسانات، نوارقلبرا به دست آورد. همچنین با اندازه‌گیری حرکت‌های قفسه سینه، نرختنفسبیمار را می‌توان اندازه گرفت. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ 400  میلیون تومان است.
استارت‌آپ سرو
استارت‌آپ «سرو» نیز محصول خود را با عنوان «طراحی و ساخت سنسور رطوبت سنج NIR آنلاین» معرفی کرد. این محصول در صنایع فولاد، تولید کاغذ، صنایع غذایی،نفتو پتروشیمی‌و ... کاربرد دارد. این سنسور به دلیل نحوه کارکرد(غیر تماسی و با استفاده از امواج مادون قرمز) و سرعت بالای محاسبه و ارسال اطلاعات یکی از ایده‌آل‎ترین دستگاه‌ها برای سنجش رطوبت در صنایع است. سرمایه مورد نیاز این استارت‌آپ 260 میلیون تومان است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق نوآوری به بحث تامین مالی جمعی ورود کرده و هر فردی می‌تواند با حداقل 500…

پتروشیمی پارس، سهام آریا ساسول را توسط یک تامین سرمایه ارزشگذاری می کند. با توجه به ارزش بازار آریاساسول و سهم ۴۰ هزار…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد حسن کلهری اعلام کرد :ازمجموع 88 مورد تخلف اعلامی ناوگان عمومی حمل ونقل جاده ای درقم ، 87 مورد احراز و نسبت به تعلیق یکماهه 12 فقره کارت هوشمند رانندگان و ناوگان ، جریمه نقدی 27 شرکت حمل ونقلی ، حکم صادر شد

5 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 دقیقه پیش

دوره آموزشی آشنایی با اصول اولیه ایمنی، بهداشت و محیط زیست توسط مسئول پژوهش و توسعه ایمنی منطقه به میزبانی شرکت آبفای قم برگزار شد.

7 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

8 دقیقه پیش

مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد تردد در محورهای چالوس، فیروزکوه و آزادراه قزوین ـ رشت در مسیر رفت و برگشت روان است.

12 دقیقه پیش

سرویس جست‌وجوگر «شادبین» از هفته گذشته به صورت آزمایشی در شبکه شاد ارائه شده است.

یک ربع پیش

سیدرضا فاطمی امین با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.

یک ربع پیش

نیروهای امنیتی نیجریه به دنبال صدها زندانی هستند که از زندانی در ایالت "اویو" در جنوب غربی این کشور گریخته‌اند.

یک ربع پیش

رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید افزایش حقوق کارمندان دولت متناسب با تورم باشد، گفت: نظر دولت افزایش ۱۰ درصدی و پلکانی حقوق کارمندان در سال آینده است که ممکن است در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۱ در مجلس تایید شده یا اینکه بر اساس شرایط تغییر کند.

یک ربع پیش

حذف دلار از اقتصاد ایران طرحی است که هفته گذشته توسط وزیر صمت مطرح شده که عملی شدن آن نیز مشروط بوده است و باید بررسی شود که در صورت عملی شدن چه تاثیراتی بر اقتصاد ایران خواهد داشت.

یک ربع پیش

کارگروه بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل متحد خواستار آزاد کردن دو زندانی فلسطینی دربند عربستان سعودی شد.

یک ربع پیش

میهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی تا ساعاتی دیگر در محل حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

یک ربع پیش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با شاره به اینکه در فاز اول بازگشایی حدود ۳۱ درصد دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری و دانش‌آموزان شاخه مهارتی فقط در دروس مهارتی تحت پوشش آموزش حضوری قرار گرفتند، درباره بازگشایی مدارس در فاز دوم که از ابتدای آبان آغاز می شود توضیحاتی ارائه کرد.

یک ربع پیش

در سالروز ولادت با سعادت «امام جعفر صادق(ع)» استفاده دستورات و راهنمایی‌های این امام بزرگوار و اندیشه در سیره فکری و رفتاری ایشان می‌تواند بهترین مسیر برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت باشد.

یک ربع پیش

بیشتر...