خبرگزاری میزان |
۲ هفته پیش

مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی از ایجاد پیشران های توسعه تا راه اندازی ستاد احیاء، بازسازی مرمت قنوات resize

حمید ملانوریدر گفت‌وگو با میزان، با اشاره بهمهم‌ترینمصوبات سفر استانیرئیس‌جمهوربه استان خراسان جنوبی گفت: در این سفر  مباحث مختلفی برای توسعه استان مطرح شد کهحتماًدر حوزه‌هایمختلف ثمرات فراوانیبه همراهخواهد داشت.
 
وی ادامه داد: یکی از مصوبات درباره پیشران‌های توسعه استان مانند ایجادواحدهایفناوری محصولات کشاورزی برای ایجاد و افزایشارزش‌افزودهدر محصولات تولیدی بود. همچنینبهره‌برداریبیشتر از معادن وفعال‌سازیواحدهاینیمه تعطیل و تعطیل حوزه‌های صنعتی و معدنی استان خراسان جنوبیموردتوجهقرار گرفت.
 
استاندار پیشین خراسان جنوبی گفت: قرار شد کل دیون و مطالبات بانک‌ها و پیمانکاران پروژه‌های عمرانی احصا شود و دولت به پرداخت این دیون کمک کند. همچنین اعتبار لازم برای اتمام پروژه‌هاینیمه‌تمامتأمینشود.
 
ملانوریبا اشاره به بحث‌های صورت گرفته برای پروژه انتقال آبخلیج‌فارسبه استان خراسان جنوبی اضافه کرد: لزوم کمک به توسعهصنایع‌دستیاستان نیز تصویب شد.

وی افزود: موضوعراه‌اندازیستاد احیاء، بازسازی و مرمت قنوات استان نیز مطرح شد چراکه استان خراسان جنوبی حائز رتبهاولازلحاظدارا بودن قنوات کشور است؛ لذابناشد منابع مالی برای احیای قنوات اختصاص داده شود تا بتوان در آینده از ظرفیت آن‌ها برایتأمینآب استفاده کرد.
 
استاندار پیشین خراسان جنوبی گفت: استفاده از ظرفیت صنعت گلخانه‌ای در بخش کشاورزی نیز مورد تائید قرار گرفت و در کنار آن، با توجه به اینکهدوسوماستان خراسان جنوبی از کویرتشکیلشدهاست، طرح‌هایی برای اشتغال‌زایی وارزآوریاز این منابع طبیعی خدادادیمورداستفادهقرار گیرد. 

ملانوری خاطرنشان کرد: فعالیت بازارچه‌های مرزی و توسعه مبادلات مرزی نیز از دیگر موضوعات مهمی بود که با هدف ایجاد اشتغال مورد تاکید قرار گرفت.
 
  • بیشتر بخوانید: 
  • رئیس جمهور: محرومیت‌های استان خراسان جنوبی باید برطرف شود
  • بازدید آیت‌الله رئیسی از معدن زغال سنگ پروده طبس

 

انتهای پیام/#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حسین حیدری (داماد زاکانی) به عنوان مشاور و دستیار ویژه شهردار در حوزه هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و نوآوری شهری منصوب شد.

4 دقیقه پیش

عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ایران، گفت: سرمایه در گردش واحدهای صنفی کاهش شدید پیدا کرد به‌نوعی که کفاف ادامه کار و تأمین معیشت آن‌ها را نمی‌دهد درنتیجه ترمیم وضعیت موجود و شرایط بد اقتصادی اصناف زمان‌بر خواهد بود.

14 دقیقه پیش

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از مخلوط مواد شیمیایی مانند جوهر نمک و جرم‌بر با فرآورده‌های سفید کننده به دلیل تولید بخارات و گازهای بسیار سمی و خفه کننده، جداً خودداری کنید.

نیم ساعت پیش

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها خدمات بیمه‌ای ناچیزی ارائه می‌دهند و اگر فردی با دفترچه بیمه‌ای خود وارد این بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شود تنها این بیمه، کفاف یک قرص استامینوفن را داده و هر دارویی که خاص و یا مقداری هزینه‌بر باشد را معمولاً جزو بیمه قلمداد نمی‌کنند.

1 ساعت پیش

قرعه کشی بیست و پنجمین مرحله پیش فروش محصولات ایران خودرو با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار شد.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: این سازمان برای مأموریت رصد، پایش، دفاع غیرنظامی و مقاوم‌سازی زیرساخت‌های کشور در مقابل تهدیدات تشکیل شده است.

1 ساعت پیش

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: آمریکای جنایتکار و صهیونیست‌ها نشان داده‌اند که هرچند اقدام نظامی مستقیم برای آن‌ها کار سختی شده است، اما هیچ‌گاه دست از توطئه و دشمنی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برنخواهند داشت.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: یکی از اهداف اصلی از اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۱ این است که جداول و توافقنامه‌ها به گونه‌ای تنظیم شود که استان‌ها و دستگاه‌ها در برابر منابع و اختیارات پاسخگو باشند.

2 ساعت پیش

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مادر بزرگوار شهیدان والامقام «ناصر، علی محمد و مسعود خودسیانی» گفت: این اسوه صبر و مقاومت همواره الگویی درخشان برای مادران این مرز و بوم خواهد بود.

2 ساعت پیش

­وزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانک‌ها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.

2 ساعت پیش

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از برقراری پرواز بندرعباس به دبی خبر داد.

3 ساعت پیش

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع همه تحریم‌های آمریکا علیه ایران ضروری است، گفت: موضع دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی تاکنون بسیار عزتمندانه بوده است و ادامه این روند باعث می‌شود که غربی‌ها از اعمال فشار و تحریم بر ایران به مرور دست بردارند.

3 ساعت پیش

نرخ ارز بین‌بانکی امروز در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که ۲۰ ارز با افزایش قیمت روبه‌رو شدند.

3 ساعت پیش

سفیر پیشین ایران در فرانسه گفت: هرچند که ما آماده مذاکره هستیم، ولی اینکه محتوای مذاکرات چه باشد، پیچیدگی‌هایی دارد که باید با سعه‌صدر و عبور از برخی از مطالبات غیرواقعی غربی‌ها، شکل و شرایطی واقعی انجام مذاکرات را فراهم کند.

4 ساعت پیش

کارشناس صنعت سیمان گفت: دخالت در قیمت‌گذاری باعث می‌شود تولیدکنندگان آن‌چنان وارد بازار نشوند همچنین وزارت بازرگانی نیز شبکه توزیع آن‌چنانی ندارد که توزیع را انجام دهد که این باعث ایجاد تفاوت قیمت می‌شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...