خبرآنلاین |
1 ماه پیش

آماده باش کامل هلال احمر در این استان خبرآنلاین

آماده‌باش کامل هلال احمر در این استان

رییس جمعیت هلال احمر از آماده‌باش کامل جمعیت هلال احمر در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر گفت: به دنبال شرایط جوی که ما در بسیاری از استان‌های کشور داریم جمعیت هلال احمر به طور کامل به صورت آماده‌باش است، خصوصاً در استان سیستان و بلوچستان.

مهر نوشت: وی افزود: طی تماس تلفنی که دیروز با معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار گرفته شد، در خصوص امداد رسانی به مناطق مکران و شهرستاندشتیاریکه همکاران در آنجا حضور دارند صحبت شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: امروز نیز پیگیر موارد استان سیستان و بلوچستان بودند، دستور دادیم تا بالگردهایمان حتماً به محل اعزام شوند.

کولیوند گفت: بابک محمودی، رئیس سازمان امداد نجات نیز به منطقه اعزام خواهد شد. ما به همه اعضای جمعیت هلال احمر و امدادگران و داوطلبانمان فراخوان دادیم تا به یاری برسند. چرا که برخی از روستاها در محاصره آب هستند و نیاز به امداد رسانی دارند.

وی افزود: به پیشنهاد نماینده مردم چابهار، چند خدمت رسانی دیگر نیز درخواست شد و گفته شد تا عزیزان آنها را نیز به قید فوریت انجام بدهند تا پایداری شرایط حتماً رئیس سازمان امداد و نجات ما در منطقهدشتیاری، منطقه مکران و چابهار حضور خواهند داشت.

معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار نیز در ادامه گفت: ضمن عرض تشکر از جمعیت هلال احمر که همواره در خدمت رسانی به مردم پیشی می‌گیرند، متأسفانه شرایط جوی استان سیستان بلوچستان لحظه به لحظه در منطقه وخیم‌تر می‌شود، عمده معابر به شدت دچار آب گرفتی هستند ومسدوداند، دسترسی‌ها قطع شده است، خصوصاً در بخشتلنگ،پیرسهراب، بخشباهوکلات، بخش مرکزیدشتیاریو شهرستان‌های کنارک، زرآباد،نیکشهرو نقاط دیگرقصرقند.

وی افزود: امیدواریم ستاد بحران مدیریت کشور نیز به یاری مردم در این استان برسد، چرا که شرایط بسیار ناپایداری است، اما خوشبختانه حضور جمعیت هلال احمر باعث تسلی خاطر مردم است.

سعیدی بیان کرد: بنا به برخی از آمارها متأسفانه میزان حجم آب از طوفانگونونیز بیشتر است و اگر ورود جدی و فوری نشود مسلماً آسیب‌های جبران ناپذیری خواهد داشت.

نماینده مردم چابهار ادامه داد: مخصوصاً در حوزه بالگرد به شدت دچار چالش هستیم و انتظار داریم عزیزان در ارتش و سپاه نیز همراه جمعیت هلال احمر نسبت به امدادرسانی به مردم اقدام کنند.

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مادر و دختری که فروشنده لباس را در شیراز کشتند، دستگیر شدند.

13 ساعت پیش

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا آخرین وضعیت مناطق کوهستانی کشور را تشریح کرد.

19 ساعت پیش

زن ۶۰ساله برای چیدن گیاهان دارویی راهی ارتفاعات شهرستان پیرانشهر رفته بود، هدف حمله خرس قرار گرفت اما به طرز معجزه‌آسایی از این جدال هولناک جان سالم به در برد.

13 ساعت پیش

ساختمان مجموعه برج آزادی تهران همزمان با فرا رسیدن روز جهانی هموفیلی به رنگ قرمز درآمد.

15 ساعت پیش

امروز (۳۰ فروردین) در برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی وقوع رگبار و رعدو برق، گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

19 ساعت پیش

رئیس قوه قضائیه درباره تغییر معاون اول دستگاه قضا و انتصاب خلیلی به این سمت توضیح داد.

14 ساعت پیش

اداره کل هواشناسی استان تهران پیش‌بینی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده را اعلام کرد.

12 ساعت پیش

تیم جنایی با جسد مرد حدودا ۴۳ ساله‌ای مواجه شدند که هدف ۳۷ ضربه بی‌رحمانه چاقو قرار گرفته بود.

11 ساعت پیش

بیشتر...