خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

اجرای ماده برای باغ شریعت باغ شهر در طرح تفصیلی پیش بینی شده است ایسنا

اجرای ماده 9 برای باغ شریعت/ باغ شهر در طرح تفصیلی پیش‌بینی شده است

ایسنا/اردبیلرئیس شورای شهر اردبیل گفت: تملک باغ شریعت واقع در میدان بسیج اردبیل به تصویب شورای شهر رسید تا از طریق ماده 9 مراحل قانونی در این زمینه طی شود.

جواد انصاری در یکصدوچهلمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: بعد از طرح موضوع در کمیسیون حقوقی شورای شهر اردبیل و همچنین موافقت اعضای شورای شهر تملک باغ شریعت از طریق اجرای ماده 9 مصوب شد تا برای اجرا به شهرداری ابلاغ شود.

وی خاطرنشان کرد: باغ شریعت به پارک عمومی تبدیل خواهد شد تا شهروندان از این پارک و فضای طبیعی استفاده کنند.

رئیس شورای شهر اردبیل بیان کرد: این امر به عنوان یک مطالبه جدی از سوی شهروندان مطرح بود که شورای شهر اردبیل در دور پنجم پیگیر جدی تملک باغ شریعت شده و بالاخره آن را به سرانجام رساند.

انصاری افزود: به رغم ابلاغ مکرر شهرداری اردبیل و دعوت برای انجام توافق با مالک یا مالکین باغ قره‌پاچه امکان توافق مهیا نشد و شهرداری با استفاده از اختیارات قانونی ماده 9 تملک را انجام خواهد داد که در این زمینه مجوز لازم از وزارت کشور اخذ شده است.

وی گفت: با اخذ مجوز از وزارت کشور پرداخت حقوق قانونی مالکین به حساب دادگستری اجرا و باغ مورد در مدت معین برای تملک قطعی تعیین تکلیف خواهد شد.

رئیس شورای شهر اردبیل تصریح کرد: امیدواریم با این اقدام شورای اسلامی شهر و شهرداری باغ شریعت به مساحت 85 هزار مترمربع و براساس طرح تفصیلی شهر با کاربری باغ و فضای سبز تملک شده و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

انصاری گفت: در اولین جلسه شورای شهر در سال 1400 باغ شریعت به عنوان تنفس‌گاه شهر اردبیل که در طرح تفصیلی به عنوان باغ شهر تعریف شده با بررسی در کمیسیون‌های تخصصی به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

وی بیان کرد: ماده 9 قانونی بین وزارت کشور و دستگاه‌های اجرایی است که اگر در تملک اراضی مالکین تمکین نکنند از طریق ماده 9 این روند طی می‌شود.

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: با توجه به اینکه چندین بار با مالکان باغ شریعت رایزنی شده اما توافقی انجام نشده است که شورای شهر مجوز ماده 9 را به شهرداری ابلاغ کرد تا مقدمات آن فراهم آید.

انصاری خاطرنشان کرد: 100 درصد کاربری باغ شریعت فضای سبز و باغ شهر تعیین شده که امیدواریم در ماه‌های آینده این امر به شکل کامل به انجام برسد.

وی با قرائت دو نامه استاندار اردبیل به رئیس قوه قضائیه و معاون امور عمرانی استاندار اردبیل به شهردار اردبیل در مورد توافق و تملک باغ شریعت اظهار کرد: در همه این مکاتبات باغ شریعت به مساحت 9 هکتار به درخواست و مطالبه مردم فضای سبز تعریف شده تا با در اختیار گذاشتن این ملک به شهرداری اهالی اردبیل از این تنفس‌گاه به نحو شایسته استفاده کنند.

در یکصدوچهلمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل دو طرح پیشنهادی اعضای شورای شهر اردبیل در حمایت از حقوق شهروندی و تشکیل فراکسیون حقوق شهروندی در شورای شهر و اعلام دلایل به گل نشستن کشتی تفریحی در شورابیل قرائت شد تا شهرداری مقدمات و مراحل عملیاتی کردن این طرح‌ها را فراهم کند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر افت ارزش دلار و انتظارات برای کاهش سطح ذخایر نفت آمریکا، افزایش یافت.

5 دقیقه پیش

شهردار منطقه 15 گفت: 146 هزار خانوار منطقه 15 در درب منازلشان با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی غربالگری شدند.

9 دقیقه پیش

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان دوره ۵ ساله اجرای طرح حمایت از تولید گوشی داخلی، ایجاد اشتغال پایدار برای ۴۳هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم و صرفه‌جویی ارزی بیش از یک میلیارد دلار با تولید ۱۴ میلیون دستگاه گوشی همراه هوشمند و تبلت را شاهد باشیم.

یک ربع پیش

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سالروز شهادت صالح الصماد، رئیس شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد که عملیات آتی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به نام این شهید یمنی نام‌گذاری خواهد شد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی دولت گفت: ویروس جهش یافته جدید با قدرت سرایت بالا و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از عوامل شکل‌گیری موج جدید کروناست.

نیم ساعت پیش

نماینده روسیه در وین جزئیاتی را درباره نشست امروز کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

همراه اول با هدف رفع موانع، محرومیت‌زدایی و ایجاد امید و انگیزه در دل هموطنان محروم در روزهای آغازین سال 1400 در پروژه‌های عمرانی مشارکت کرده است.

1 ساعت پیش

کوبا دوشنبه دفتر عصر کاسترو را بست و حزب حاکم کمونیست، رئیس جمهوری فعلی را برای جانشینی رائول کاسترو به عنوان رئیس حزب تعیین کرد و او گفت که همچنان در تصمیمات استراتژیک از سلف خود مشورت می‌گیرد.

1 ساعت پیش

در شرایطی که ارزش تقریبی ۲.۶ میلیون واحد خالی موجود در کشور به عدد افسانه‌ای ۱۹۵۷ تریلیون تومان رسیده دولت و مجلس عزم خود را برای ورود خانه‌های خالی به بازار مصرف جزم کرده‌اند؛ هرچند با توجه به معافیت اقامتگاه دوم از مالیات، عملا نمی‌توان امیدوار بود بخش قابل توجهی از واحدهای خالی فروخته یا وارد بازار اجاره شود.

1 ساعت پیش

گروه استان‌ها- در سایه بی توجهی برخی از مردم متاسفانه روند ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در لرستان همچنان رو به افزایش است و تاکنون 1553 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

1 ساعت پیش

بازیکنان پرسپولیس با تصمیمات سختگیرانه پزشکی برای رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هند روبرو هستند.

1 ساعت پیش

فرماندار ابهر گفت: باید از ظرفیت سامانه شاد در راستای ارتقای دانش عمومی در حوزه‌های بهداشت و درمان و سایر حوزه‌ها استفاده موثر کرد.

1 ساعت پیش

آمریکا ممکن است پروسه احیا را به چرخه ای طولانی بکشاند و انزوای ایران را به خاطر تصمیم جدید هسته ای اش رقم بزند

1 ساعت پیش

جلسه علنی امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی لحظاتی قبل پایان یافت.

1 ساعت پیش

در جریان نشست علمی مجمع آسیایی 'بوائو' در چین از 18 تا 21 آوریل، کارشناسان، رهبران صنعتی و متخصصان و دانشمندان علمی گرد هم می‌آیند و در مورد راه‌های رسیدن به آینده بدون کربن به بحث و سخنرانی می‌پردازند.

1 ساعت پیش

بیشتر...