سلامت نیوز |
۲ هفته پیش

آمادگی تولید واکسن مشترک ایران کوبا را داریم نظام سلامت سلامت نیوز

آمادگی تولید واکسن مشترک ایران و کوبا را داریم

سلامت نیوز: مدیر پروژه کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن مشترک ایران و کوبا گفت:‌ الان آمادگی تولید واکسن را داریم و واکسن تولید شده، تا زمان دریافت مجوز واکسیناسیون عمومی از وزارت بهداشت ذخیره می‌شود، هدف گذاری کردیم که چند ماه اول ماهی یک میلیون دز تولید کنیم و از پاییز سال آینده این میزان تولید با افزایش زیرساخت‌های تولید افزایش داشته باشد، هر موقع مجوزهای لازم را کسب کنیم پاسخگوی بخشی از نیاز کشور خواهیم بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، احسان مصطفوی با اشاره به روند کارآزمایی واکسن گفت: فاز سوم کارآزمایی بالینی از ۶ اردیبهشت ماه در اصفهان شروع شد و بعد از آن هم شهرهای زنجان، همدان، بندرعباس، کرمان، یزد، ساری و بابل وارد مطالعه شدند که در هر کدام از شهرها سه هزار نفر مورد مطالعه قرار گرفتند و در کل ۲۴ هزار نفر مورد مطالعه قرار می‌گیرد که تزریق اول را در مرحله اول فاز سوم واکسن دریافت کردند.

مدیر پروژه کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن مشترک ایران و کوبا ادامه داد: بعد از روز چهارم خرداد ماه تزریق دوم شروع شد و تا به الان بیش از ۲۰۰۰ نفر تزریق دوم را انجام داده‌اند، پیش‌بینی ما این است که تزریق دوم تا آخر خردادماه در این ۸ شهر به پایان برسد و بنابراین تا آخر خرداد ماه ۲۴ هزار نفر در ۸ شهر واکسن دریافت کردند.

وی در مورد عوارض مطالعه بر افراد افزود: خوشبختانه بیشتر داوطلبان یا عوارض خاصی را گزارش نکردند یا عوارض بسیار خفیف بوده است، مثل عوارض درد محل تزریق، بی‌حالی، بدن درد و تب که گزارش شده است، تولید واکسن مشترک ایران و کوبا را همزمان با مطالعه شروع کردیم، این روندی است که تمام تولید کنندگان داخلی و خارجی با توجه به شرایط خاص این بیماری انجام می‌دهند.

مصطفوی در پایان گفت: هدف گذاری کردیم که چند ماه اول ماهی یک میلیون دز تولید کنیم و از پاییز سال آینده این میزان تولید با افزایش زیرساخت‌های تولید افزایش داشته باشد، هر موقع مجوزهای لازم را کسب کنیم، پاسخگوی بخشی از نیاز کشور خواهیم بود و الان آمادگی تولید را داریم و واکسن تولید شده ذخیره می‌شود تا زمانی که مجوز واکسیناسیون عمومی از وزارت بهداشت کسب شود.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: مأموران پلیس فتا در جریان انجام رصد و پایش فضای مجازی با حسابی که اقدام به تبلیغ برای فروش قرص‌های سقط جنین در فضای مجازی کرده بود، روبه رو شده و رسیدگی به آن را در دستور کار خود قرار دادند که در جریان تحقیقات اولیه مشخصات و هویت صاحب حساب مورد شناسایی قرار گرفت.

10 دقیقه پیش

"افسردگی"، یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که زنان پس از ورود به دوران یائسگی به شکل رنج‌آوری با آن مواجه می‌شوند. محققان کشور برای مقابله با این پدیده، استفاده از گیاه دارویی ریحان را توصیه کرده‌اند.

یک ربع پیش

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۶ بیمار کووید ۱۹ در کشور جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

4 ساعت پیش

یک متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری گفت: برخی از افراد به دلایل نامعلومی حالت مگنتیو دارند و برخی اشخاص این موضوع را به واکسن نسبت می‌دهند، در حالی که چنین صحبت‌هایی صحیح نیست و این حالت ربطی به تزریق واکسن ندارد.

6 ساعت پیش

بیماری آلرژی واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل گوناگون است. کسانی که دچار حساسیت هستند، دارای دستگاه ایمنی فوق هوشیار هستند که نسبت به مواد ظاهراً بی‌ضرر موجود در محل زندگیشان، واکنشی بیش‌ازحد معمول نشان می‌دهند.

6 ساعت پیش

وزیر بهداشت گفت: در طول ایام شیوع ویروس کرونا، تعداد تخت‌های آی سی یو در کشور دو برابر افزایش پیدا کرده است.

6 ساعت پیش

سلامت نیوز:به گفته معاون فنی و عملیات مرکز اورژانس با شیوع ویروس کرونا کاهش چشمگیری نیز در تماس‌های مزاحمین...

7 ساعت پیش

مبتلایان به دیابت نوع دو در معرض خطر بسیاری از مشکلات جدی از جمله حمله قلبی، سکته مغزی، از دست دادن بینایی و قطع عضو هستند.

7 ساعت پیش

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از خیزش گرد و خاک در شرق کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: دمای هوا نیز در برخی مناطق کاهش خواهد یافت.

7 ساعت پیش

سرگردانی و آشفتگی مقابل مراکز تجمیعی واکسیناسیون برای دریافت دوز دوم واکسن همچنان ادامه دارد و نشان‌دهنده نبود مدیریت واکسیناسیون در کشور است البته وزارت بهداشت در روزهای گذشته اعلام کرد که محموله یک‌میلیون دوزی واردشده تنها برای دوز دومی‌هاست اما در 3روز گذشته جمعیت زیادی از سالمندان با مراجعه حضوری به مراکز تجمیعی واکسیناسیون، در انتظار تزریق واکسن ماندند.

8 ساعت پیش

دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ ضمن اشاره به پروتکلهای درمانی بیماران کم علامت کرونا و چند توصیه به این بیماران، در عین حال به مباحثی درباره خاصیت آهنربایی در ناحیه تزریق واکسنهای کرونا، پاسخ داد.

8 ساعت پیش

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توئیتی تصریح کرد:‌ هیچ کدام از واکسن‌های کرونای تولید داخل تاکنون در کمیسیون قیمت گذاری سازمان غذا و دارو، قیمت‌گذاری نشده است.

8 ساعت پیش

اغلب خانم‌ها به دلیل نقش مادر و همسری که دارند، در طول روز دچار استرس زیادی می‌شوند و همان‌طور که می‌دانید استرس بالا روی تغییر خلق و‌خو، سلامت فیزیکی بدن و احتمال ابتلا به افسردگی تاثیر می‌گذارد و شما را مستعد بیماری‌های اعصاب و روان خواهد کرد.در ادامه به بررسی راه‌هایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی خواهیم پرداخت.

9 ساعت پیش

پس از شیوع بیماری کرونا، مردم رغبت کمتری برای مراجعه به دندان‌پزشکی دارند و همین مسئله می‌تواند سلامت دندان‌ها را تهدید کند.

9 ساعت پیش

نتایج یک مطالعه نشان می دهد: درصورتیکه دمای هوا بیش از ۱.۵ درجه سانتیگراد افزایش پیدا کند، گونه های مهم جانداران در معرض تهدید قرار می گیرند.

9 ساعت پیش

بیشتر...