بازار نیوز |
۱ هفته پیش

مشاغل خانگی جان تازه می گیرند

معاون اشتغال وزارت کار از تدوین بسته‌های توسعه بازار مشاغل خانگی مختص هر استان خبر داده و گفته است: با تزریق منابع و تسهیلات مالی مشاغل خانگی جان دوباره می‌گیرند.

به گزارش بازارنیوز، امروزه اشتغال خانگی یکی از شیوه‌های موثر اشتغالزایی در بسیاری از کشور‌ها به شمار می‌رود و به منبع مهمی برای درآمد افراد و خانوار‌ها تبدیل شده است؛ افراد با کار در خانه در کنار دیگر اعضاء علاوه بر افزایش سطح درآمد و توسعه کسب و کار خود به افزایش رفاه و اقتصاد خانواده نیز کمک می‌کنند.

سرمایه گذاری، هزینه پایین و بهره وری بالا، از مزیت‌های مهم مشاغل خانگی است؛ این نوع کسب و کارها، در گرایش و تنوع بسیار قابلیت انجام دارند و حتی می‌توانند سریع‌تر به سودآوری برسند.
محمود کریمی بیرانوند - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین بسته‌های توسعه بازار مشاغل خانگی مختص هر استان خبر داده و می‌گوید: این بسته‌ها با نظر فعالین کسب و کار هر استان به اجرا در خواهد آمد.
وی همچنین می‌افزاید: حمایت‌های مالی برای بازسازی مشاغل خانگی در حال تدوین و آماده ابلاغ به سراسر کشور است و با تزریق تسهیلات مالی، این کسب و کار‌ها جانی دوباره می‌گیرند.
کریمی بیرانوند، هزینه پایین، بهره وری بالا و حداکثر استفاده از زمان را از مهمترین مزایای مشاغل خانگی عنوان کرده و می‌گوید: تولید کنندگان محصولات خانگی همزمان در خانه و بیرون در حال فعالیت هستند و این امر خود باعث تمایز این کسب و کار از سایر شغل‌ها شده است.
به گفته معاون وزیر کار، برگزاری نمایشگاه‌های خانگی با عرضه محصولات نوآورانه یکی از بهترین مسیر‌های پیشرفت و افزایش فرصت‌های شغلی به شمار می‌رود که در ارتقای سطح مهارت و انگیزه و پایداری اشتغال خانوار‌ها موثر است.
در حال حاضر بازاریابی و شناسایی بازار فروش از عمده‌ترین مشکلات فعالان صنف مشاغل خانگی به شمار می‌رود که لازم است حمایت‌های گسترده‌ای در این زمینه از شاغلان و فعالان این حوزه برای ورود با بازار صورت گیرد و آموزش‌های مورد نیاز داده شود.
همچنین در صورت ثبات قیمت‌ها و تامین مواد اولیه ارزان و مناسب می‌توان علاوه بر ماندگاری مشاغل خانگی در بازار‌های داخلی، با احیای بازار‌های هدف خارجی زمینه صادرات محصولات خانگی ایرانی به کشور‌های همجوار را فراهم کرد و از این طریق ضمن ارزآوری برای کشور، شاغلان این حوزه را چند برابر کرد.
به گزارش ایسنا، کارشناسان بازار کار معتقدند کسب و کار‌های کوچک شاید برای پیشرفت نیاز به زمان و پشتکار داشته باشند، ولی بعد از رسیدن به موفقیت می‌توانند بسیار قوی‌تر از رقبای بزرگ خود ظاهر شوند.

/ایسنا#‌اخبار منبع: بازار نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه از بودجه سال آتی شهرداری، سه هزار و ۲۹ میلیارد تومان به هزینه‌ های جاری اختصاص پیدا کرده و هشت هزار و ۲۷۱ میلیارد تومان به مباحث عمرانی اختصاص یافته است، گفت: با این حساب سهم بودجه جاری ۲۷ درصد و عمرانی ۷۳ درصد است.

لحظاتی پیش

به نقل از آریا نهال، اکنون که در اواخر دی ماه و اوایل بهمن 1400 قرار داریم، کشاورزان و باغداران بسیاری در پی خرید نهال گردو و نهال بادام پربار برای مناطق معتدل و سردسیر می باشند. اگر سری به وب سایت های فروش نهال گردو همانند نهالستان آریا نهال زده باشید، با لیست بسیار متنوعی از نهال های گردو و نهال بادام رو به رو خواهید شد که انتخاب را برای شما بسیار سخت خواهد کرد.

6 دقیقه پیش

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده شده از شورای نگهبان،ضمن تاکید بر مصوبه خود این طرح را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کردند.

14 دقیقه پیش

حمل و نقل هوایی در ایران سالهاست که سابقه دارد و هر روز پیشرفت‌های چشمگیری نسبت به گذشته داشته است.

یک ربع پیش

«دیپلماسی فرهنگی» به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان سیاست خارجی کشورها، کارویژه‌ای به نام ترویج و توسعه فرهنگ را برعهده دارد.

یک ربع پیش

وزیر کار در نخستین ماه‌های کاری خود در بخشنامه‌ای به مدیران عامل سازمان‌ها، صندوق‌های بازنشستگی و بانک‌های تابعه بر رعایت قانون کار و ارائه گزارش وضعیت موجود در واحدهای مشمول قانون کار مجموعه‌های زیر نظر این وزارتخانه تأکید کرد؛ بخشنامه ای که صادر شد تا این وزارتخانه به عنوان مرجع قانونی نظارت بر اجرای قوانین و مقررات کار، رعایت حداکثری و اجرای صحیح قوانین و مقررات کار را از زیر مجموعه خود آغاز کند.

یک ربع پیش

مدیر ارشد موسسه اعتبارسنجی فیچ طی اظهاراتی تأکید کرد که تحریم‌ها علیه پروژه نورد استریم ۲ و توقف آن می‌تواند منجر به کاهش عرضه گاز روسیه به اروپا و نوسانات مجدد در بازار گاز شود.

نیم ساعت پیش

سهم ایران از بازار حداقل 250 میلیارد دلاری روسیه تنها دو دهم درصد است. همین عدد نشان می‌دهد که روابط اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و روسیه نیازمند بازنگری جدی است.

نیم ساعت پیش

ماده واحده (جزئیات) طرح دو فوریتی حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل وجود چند ابهام و برای رفع این ابهامات به کمیسیون صنایع و معادن مجلس بازگشت.

نیم ساعت پیش

نرم افزار CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management به معنی مدیریت برقراری ارتباط با مشتری ابتدا به منظور کمک به کسب و کارهای مختلف و ایجاد تعاملات با مشتری‌ها قدیمی و جدید و حفظ آن‌ها ساخته شد.

نیم ساعت پیش

با بخشنامه وزارت اقتصاد و پیرو جلسه هفته قبل آقای رئیس‌جمهور، بانک‌های زیرمجموعه این وزارتخانه مکلف شدند، تسهیلات زیر ۱۰۰میلیون تومان افراد حقوق‌بگیر و مستمری‌بگیر دارای رتبه اعتباری مناسب را بدون ضامن انجام دهند.

نیم ساعت پیش

یکی دیگر از چالش اساسی حوزه تجدیدپذیر که دامن تمام ارکان صنعت برق کشور را نیز گرفته، ساختار پیچیده و غیر متمرکز در حکمرانی انرژی کشور است. واضح ترین مصداق این موضوع حضور توامان دولت در بخش تصدی‌ گری و حکمرانی در بخش انرژی می باشد که نهایتا سبب تضاد منافع شده است.

نیم ساعت پیش

آیت‌الله رئیسی در مقام رئیس جمهور بر خلاف بعضی اسلافش اهل ایراد سخنرانی‌های مطول و در دست گرفتن فضای رسانه‌ای برای گفتاردرمانی نیست.

نیم ساعت پیش

جنایات ائتلاف متجاوز سعودی در جنگ یمن مشابه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در جنگ علیه لبنان است که هر دو در برابر مقاومت با شکست مواجه شدند.

نیم ساعت پیش

شهره لرستانی تصویر زیر را در اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...