خبرآنلاین |
2 ماه پیش

صید خرچنگی که دو رنگ دو جنسیت دارد عکس خبرآنلاین

صید خرچنگی که دو رنگ و دو جنسیت دارد/ عکس

صیادان ایالت مین در شمال شرقی آمریکا در ناحیه نیوانگلند، خرچنگی شکار کرده‌اند که دو ویژگی جالب دارد. این خرچنگ دو رنگ و دو جنسیت دارد.

نادیا زکالوند: «جیکوب نولز»، یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی، تصویر خرچنگی را که دوست صیادش به او داده بود، در اینترنت با دیگران به اشتراک گذاشت. نیمی از بدن این خرچنگ آبی و نیم دیگر آن قرمز و نصف بدن این خرچنگ نر و نصف ماده بود.

جیکوب و دوستش، اسم این خرچنگ را به افتخار دیوید بویی، یکی از چهره‌های پیشتاز صنعت موسیقی که چشم‌های دو رنگ داشت (یکی از چشم‌هایش بر اثر ضربه، صدمه دیده بود)، بویی سخت‌پوست گذاشتند.

صید خرچنگی که دو رنگ و دو جنسیت دارد/ عکس

«جردن بیکر»، زیست‌شناسی از نیوانگلند می‌گوید، «از هر ۵۰ میلیون خرچنگ، یکی از آنها دو رنگ متولد می‌شود. در واقع جنین خرچنگ‌ هنگام رشد دچار جهش یا تغییراتی می‌شود که در نهایت به خرچنگ‌های دو رنگ با ویژگی‌های آندروژینی (دارای دو ویژگی زنانگی و مردانگی) تبدیل می‌شود.

در حال حاضر این بویی سخت‌پوست، در قفسی که در آب‌های اقیانوس درست شده است، نگهداری می‌شود.

منبع:

upi

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدتی پیش شهرداری تهران اعلام کرد قرار است علاوه بر خرید مستقیم اتوبوس از چین، پروژه ساخت مسکن صنعتی در تهران را نیز به چینی ها واگذار کند.

6 ساعت پیش

کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

4 ساعت پیش

ماری کنجکاو اعضای گارد ساحلی ایستگاه هوایی کلیرواتر در فلوریدا را شگفت‌زده کرد. آن مسافر قاچاقی یکی از هلی‌کوپترهای این گارد ساحلی شده بود.

6 ساعت پیش

روز ‎شنبه بیست ویکم بهمن گذشته،جوان تبعه افغانستان که از چندین سال قبل و به طور غیر مجاز در مشهد زندگی می کرد، کارد سلاخی را بیرون کشید و ناگهان به سوی همسر 18ساله اش حمله ور شد و او را هدف ضربات کاردی قرارداد که دقایقی قبل خریده بود.

5 ساعت پیش

عضو کمیسیون آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت: «اعتراض داوطلبان به اجرای مصوبه جدید کنکوری درکنار عدم پاسخگویی آموزش و پرورش به اطلاعات خواسته شده درباره دستاوردهای اجرای مصوبه نشان می‌دهد عدالت در حوزه آموزش وضعیت وخیمی پیدا می‌کند، با این شرایط آموزش به‌سمت پولی شدن خواهد رفت و افراد بیشتری جذب مدارس غیرانتفاعی می‌شوند.»

5 ساعت پیش

پیست اسکی تاریکدره همدان که در میان رشته کوه های الوند و در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جادهٔ گنج نامه در شهر همدان واقع شده به روی علاقمندان این رشته ورزشی بازگشایی شد.

5 ساعت پیش

سخنگوی پلیس از ترخیص وسایل نقلیه ای که در چارچوب مقررات پلیسی، توقیف فیزیکی شده‌اند خبر داد.

3 ساعت پیش

زمین‌لرزه ۴.۸ ریشتری فین هرمزگان را لرزاند.

1 ساعت پیش

ناسا کشف کرد که زنبق صلح در از بین بردن پنج مورد از آلاینده‌ها و مواد شیمیایی از هوا موثر است و آن را به‌عنوان یکی از رقبای اصلی برای کاهش سردرد ناشی از آنها تبدیل می‌کند.

1 ساعت پیش

بیشتر...