اکونا پرس |
1 ماه پیش

تسهیلات مالی به شرکت های بازی ساز دانش بنیان اختصاص می یابد

تسهیلات مالی به شرکت‌های بازی‌ساز دانش بنیان اختصاص می‌یابد

تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بانک قرض الحسنه مهر به منظور توسعه همکاری‌های مشترک و تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان بازی‌های ویدئویی به امضا رسید.

تسهیلات مالی به شرکت‌های بازی‌ساز دانش بنیان اختصاص می‌یابد
به گزارشاکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومیبنیاد ملی بازی‌هایرایانهای، سید صادق پژمان در ابتدای مراسم امضاء این تفاهم‌نامه گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در راستای حمایت از مجموعه‌های تولیدکننده بازی،

حمایت‌های معنوی و مادی متفاوتی را در قالب ساختار حمایتی همگرا به ذی‌نفعان ارائه می‌دهد. یکی از حمایت‌های مورد نیاز در این ساختار هوشمند، تامین منابع ارزان قیمت وتسهیلات بانکیاست که با امضاء این تفاهم‌نامه زمینه تخصیص وام های ارزان قیمت بدون کارمزد به تولیدکنندگان بازی‌های دیجیتال فراهم می‌شود و این اقدام کمک موثری به بزرگتر شدن گردش مالی و زنجیره ارزش صنعتبازیدر کشور خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد:صنعتبازی‌های دیجیتال در کشور جزو صنایعی است که اگر مورد حمایت قرار گیرد، تامین کننده آینده درخشان و استراتژکی برای کشور در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی است.

او با اشاره به گردش مالی نزدیک به 200 میلیارد دلاری صنعت بازی و سرگرمی‌های دیجیتال در سال 2020 و سهم این زنجیره ارزش در تولید ناخالص ملی در دنیا اظهار داشت: در صورت تسهیل مالی برای شکل‌گیری مجموعه‌های بزرگی که بتوانند بازی و خدمات جنبی آن را به عرضه انبوه برسانند، این زیست بوم نقش بسیار مناسبی در حوزه صادرات، ارزآوری وایجاد اشتغالخواهد داشت.

پژمان ظرفیت‌های رسانه‌ای بازی‌های دیجیتال را از دیگر ویژگی‌های این صنعت بر شمرده و افزود: برابر آخرین تحقیقات انجام شده، رسانه بازی سریع‌ترین و فراگیرترینرسانهاز نظر تاثیرگذاری است و به همین دلیل می‌تواند امکانات مناسبی را برای آموزش، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی ایجاد نماید. این ویژگی

می‌تواند، ضرورت توجه به این صنعت به عنوان پیشران صنایع فرهنگی پایه و خلاق را بیش از پیش مشخص و برای سیاستگذاران و مجریان حوزهاقتصادفرهنگی پر رنگ‌تر نماید.

در ادامه این مراسم سید سعید شمسی نژاد، مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر گفت: بانکقرض الحسنهمهر، تقویت اکوسیستم بازی‌های دیجیتال در کشور راسرمایه گذاریبرای آینده کشور می‌داند و در همین راستا آمادگی دارد از شرکت‌های بازی‌سازی با ارایه تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان حمایت کند.

او افزود: بانک قرض الحسنه مهر برای نشان دادن اهتمام خود نسبت به شعار سال 1401، در خرداد ماه ۵ شرکت دانش بنیان تولیدکننده بازی را با ارائه تسهیلات پنج میلیارد ریالی حمایت خواهد کرد. سایر شرکت‌های معرفی شده از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز طبق مفاد تفاهم‌نامه امضاء شده، تا پایان سال از تسهیلات حمایتی ما برخوردار می‌شوند.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با امضای تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پیشگام حمایت از صنایع خلاق شد.

مدیران بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از موسسه دانش‌بنیان «نردبان اندیشه فردا» صاحب امتیاز بازی موبایلی آمیرزا…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فیل فودن پس از دعوا با همسرش از ساحل اختصاصی اخراج شد.

4 ساعت پیش

در شرایطی که رژیم صهیونیستی خود را ناتوان از مقابله با نفوذ ایران در منطقه می‌بیند و قادر به جلوگیری از پیشرفت پروژه هسته‌ای‌ تهران نیست، تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی را ضروری‌تر از هر زمانی می‌داند.

4 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ترکیه با همتای ترکیه‌ای خود دو دور دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

3 ساعت پیش

ایلنا نوشت : نمایندگان مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوضه‌ای و تحقیق و تفحص از شرکت شستا طی سال ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۹ موافقت کردند.

3 ساعت پیش

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی غرب استان تهران افزود: حمل هرگونه سلاح سرد و گرم توسط شهروندی که مجوز حمل نداشته باشد، ممنوع است و درصورت اخذ مجوز صرفا جهت انجام کار‌های ذکر شده در مجوز باید استفاده شود.

4 ساعت پیش

پسر جوان در جریان اختلاف خانوادگی، پدر زن میانسالش را با ضربه‌های چاقو به قتل رساند.

4 ساعت پیش

کاخ کرملین اعلام کرد پوتین روز چهارشنبه در ترکمنستان با رییس‌جمهور ایران دیدار خواهد کرد.

4 ساعت پیش

نامه نیوز نوشت:مصطفی درایتی معتقد است که دولت سیزدهم با ادامه رویه موجود موجب افزایش بدبینی‌ها خواهد شد زیرا به جای کارنامه و عملکرد خود بر تکرار وعده‌ها تمرکز دارد.

4 ساعت پیش

در حالی که مرزهای زمینی به عراق بازگشایی شده؛ اما فقط زائران در قالب کاروان سازمان حج و زیارت امکان تردد از مرزهای زمینی را دارند و سفرهای انفرادی یا گروهی از طریق مرز زمینی ممنوع است.

4 ساعت پیش

بیشتر...