خبرداغ |
12 ماه پیش

ارزیابی آمریکا: سرعت نبردها در اوکراین کاهش می یابد

نهادهای امنیتی آمریکا برآورد می‌کنند که در ماه‌های آینده از سرعت عملیات جنگی در اوکراین کاسته خواهد شد. اما یک اندیشکده آمریکایی پیش‌بینی می‌کند این کم شدن سرعت به منظور ذخیره نیرو و عملیات‌ جدیدتر در فصل یخبندان است.

بارزیابی آمریکا: سرعت نبردها در اوکراین کاهش می یابده گزارشخبرداغبه نقل از دویچه‌وله: نهادهای امنیتی آمریکا برآورد می‌کنند که در ماه‌های آینده از سرعت عملیات جنگی در اوکراین کاسته خواهد شد. اما یک اندیشکده آمریکایی پیش‌بینی می‌کند این کم شدن سرعت به منظور ذخیره نیرو و عملیات‌ جدیدتر در فصل یخبندان است.

سرعت نبرد در اوکراین مدتی است فروکش کرده است. نهادهای امنیتی آمریکا پیش‌بینی می‌کنند که این روند در ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد. مدیر سازمان امنیت ملی آمریکا در مجمع سالانه نهادهای امنیتی این کشور در کالیفرنیا گفت: «ما در حال حاضر شاهد نوعی کم شدن سرعت نبردها هستیم و انتظار داریم این روند در ماه‌های آینده هم ادامه داشته باشد.»

به گفته آوریل هاینس، هردو کشور در تلاشند تا با کم کردن سرعت جنگ خود را برای یک حمله متقابل پس از زمستان آماده کنند.

برآورد دیگر در این زمینه از سوی اندیشکده مطالعات جنگ اظهار شده است. بنا بر پیش‌بینی متخصصان این موسسه مجموع سرعت عملیات در هفته‌های آینده احتمالا افزایش خواهد یافت. علت آن هم یخ زدن زمین‌ها خواهد بود.

در گزارش این موسسه آمده است "به خصوص در شرق اوکراین جایی که عملیات از سوی هردو طرف به دلیل گل و لای زمین متوقف شده" با یخ زدن زمین سرعت عملیات بیشتر خواهد شد.

دو هفته پیش فرماندار لوهانسک در شرق اوکراین گفت آب و هوا در منطقه کرمینا بالاخره تغییر خواهد کرد و او امیدوار است که نیروهای اوکراین به زودی در موقعیتی قرار بگیرند که بتوانند یا یخ زدن گل و لای زمین حملات متقابل‌شان را بهینه‌سازی کنند.

بلاگر جنگی روسی، ویسوکی گووریت نیز پیش‌بینی مشابهی کرده و در کانال تلگرامش اطلاع داده که زمین در مسیر کرمینا-سواتوف یخ بسته است و به همین دلیل او انتظار دارد که ارتش اوکراین سرعت عملیاتش در این منطقه را افزایش دهد.

جنگ اوکراین وارد دهمین ماه خود شده و اوکراین در این مدت توانسته برخی مناطقی را که به اشغال نیروهای روسیه درآمده بود آزاد کند.#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پوستر مستند «میراث سمی» که روایتی از میراث سمی بزرگترین شرکت شیمیایی جهان است، منتشر شد.

2 دقیقه پیش

درآمد ورزش زنان به بیش از یک میلیارد دلار در سال 2024 می‌رسد.

2 دقیقه پیش

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از صدور سند مالکیت اراضی نیروی دریایی ارتش در استان بوشهر خبر داد و گفت: 30 فقره سند مالکیت به مساحت 47 هکتار تحویل پایگاه دریایی بوشهر شد.

2 دقیقه پیش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از تحقق  96 درصدی هدف صادراتی استان خبر داد. 

2 دقیقه پیش

از ابتدای شناسایی بیماری ایدز در کشور تاکنون (از سال 1365 تا زمان آخرین بررسی انجام شده در پایان شهریور 1402) کل موارد ثبت شده ابتلا به اچ‌آی‌وی، بالغ بر 46 هزار نفر بوده که مرگ 22هزار و 415 نفر از آن‌ها ثبت شده است.

3 دقیقه پیش

عضو هیئت مدیره شبکه ملی ایثارگران با بیان اینکه در برخی قوانین ایثارگران وجانبازان شفافیت وجود ندارد، گفت: این عدم شفافیت به اجرای ناقص قوانین موجود دامن زده که باید برای رفع آنها گام‌های موثری برداشته شود.

2 دقیقه پیش

آیین استقبال از پیکر پاک 8 شهید مدافع حرم اهل بیت(ع) صبح امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد برگزار شد.

1 دقیقه پیش

نمایش نسخه مرمت شده دو فیلم «اون شب که بارون اومد» و «تهران پایتخت ایران است» ساخته کامران شیردل با حضور خسرو دهقان عصر روز گذشته چهارشنبه هشتم آذرماه در سالن فردوس موزه سینما برگزار شد

2 دقیقه پیش

استاندار گلستان با اشاره به اینکه گوش به فرمان رهبری بودن پیام شهدا و سید شهدای مقاومت به ما بوده است، گفت: با چراغ راه شهدا راه گم نمی‌شود.

2 دقیقه پیش

بیشتر...