5 روز پیش
2 بازدید

گزارش ۲۴ ساعته از اجرای طرح جدید مدیریت کرونایی/ رحمانی فضلی: کسانی که تخلف می‌کنند باید جریمه شوند-راهبرد معاصر

وزیر کشور با قدردانی از همکاری مردم و اصناف در اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی گفت: صدا و سیما بسیار موفق عمل کرد و همه افرادی که در حوزه اجرای این طرح قرار دارند، در حال پیگیری این کار هستند.

به گزارش راهبرد معاصر؛عبدالرضا رحمانی فضلی در بازدید از مرکز کنترل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: در این دوره باید نظارت‌ها را جدی بگیریم و انسجام و وحدت در اجرای مدیریت شهرستانی بسیار مهم است.

 

وی گفت: این قرارگاه باید با رصد اقدامات، ابهام و اشکال‌های طرح را شناسایی کند. وی افزود: گزارش‌های مربوط به ۲۴ ساعت نخست اجرای طرح جامع محدودیت‌ها مثبت بوده است.

 

وزیر کشور تصریح کرد: صداوسیما بسیار موفق عمل کرد و مردم هم بسیار خوب همراهی کردند.

 

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت این موضوع که ما با جان مردم طرف هستیم، افزود: جان مردم برای ما عزیز است و باید تلاش کنیم که موفق شویم.

 

وی با اشاره به این که زحمات زیادی برای این طرح کشیده شده است، اظهارداشت: این طرح در کنار شش قسمت دیگر مانند تست فراوان تا یکصد هزار، غربالگری و قرنطینه در حال اجراست.

 

وزیر کشور افزود: این کار از دیروز به صورت منسجم و هماهنگ در حال اجرا است و صاحبان مشاغل و مردم در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و دولت را یاری کردند.

 

وی با اشاره به تشکیل ستاد ملی کرونا در شهرستان‌ها و استان‌ها، گفت: این ستاد برای رصد کردن و پیگیری مشکلات پیش رو تشکیل شده است تا ابهام و مشکلات در عمل به صورت لحظه‌ای با تلاش دستگاه‌های متولی و میان شهرستان‌ها و استان‌ها برطرف شود.

 

طرح جدید محدودیت کرونایی به خوبی پیش می‌رود

وزیر کشور گفت: گزارش ۲۴ ساعت اخیر از اجرای طرح جدید مدیریت کرونایی نشان می‌دهد این طرح به خوبی پیش می‌رود و مردم همکاری خوبی دارند.

 

رحمانی فضلی در جلسه بهره برداری از قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: این طرح، بسیار مهم و مانور هماهنگی، انسجام و یکنواختی در سطح کشور است که هم مردم و هم مسئولان و همه دست اندرکاران پیگیری می‌کنند.

 

وزیر کشور گفت: ما با جان مردم طرف هستیم که برای ما عزیز است و زحمات زیادی نیز در این خصوص کشیده شده است.

 

رحمانی فضلی افزود: این طرح در کنار بخش‌های دیگر از جمله گرفتن تست فراوان از مردم که حدود صد هزار تست در روز است و غربالگری و قرنطینه با مشارکت مردم؛ پیش می‌رود.

 

وی گفت: این قرارگاه تشکیل شده است تا به صورت دقیق اجرای طرح را رصد و پیگیری کند و ضرورت دارد در هر لحظه به سوال و ابهام‌ها پاسخ داده شود.

 

وزیر کشور افزود: مردم همکاری خوبی دارند، اما یک بحث اصلی هماهنگی و انسجام بیشتر در شهرستان هاست و همه باید یک حرف واحد بزنیم و حرف واحد نیز همین دستورالعمل هاست که به همه ارسال شده است و به هیچ وجه نباید حرف متفاوت زده شود؛ اگر مردم حرف متفاوت بشنوند دچار تردید و ابهام می‌شوند.

 

کسانی که تخلف می‌کنند باید جریمه شوند

رحمانی فضلی گفت: وزارت صمت و بهداشت موظف هستند اصناف را کنترل کنند و بازرسی وسیعی انجام شود، به هر حال حداقل‌هایی وجود دارد که به هر دلیلی رعایت نمی‌کنند که باید با آن‌ها برخورد شود و باید منافع اکثریت در نظر گرفته شود و کسانی که تخلف می‌کنند باید جریمه شوند.

 

وی افزود: برای اجرای دقیق این طرح، ضمانت اجرا گذاشته است، بنابر این اگر جایی نیاز است پلمب شود، این کار انجام گیرد.

 

کاهش ورود خودرو‌ها به شهر‌های قرمز

وزیر کشور در ادامه به ورودی شهر‌های قرمز اشاره کرد و گفت: ورود خودرو به این شهر‌ها کاهش پیدا کرده است و کنترل می‌شود.
البته ناجا باید با همه ظرفیت پای کار بیاید همانند کار‌هایی که با تمام ظرفیت انجام می‌دهد و در صورت نیاز نیروی بسیج در خدمت ناجا است و نیروی بسیج در این خصوص اعلام آمادگی کرده است.

 

رحمانی فضلی افزود: وقتی موضوعی تصویب می‌شود نباید اجازه داد عده‌ای حداقل آن را زیر پا بگذارند.

 

بحث محلات در اجرای طرح محدودیت‌ها باید جدی پیگیری شود

وزیر کشور گفت: در اجرای طرح جدید محدودیت‌ها بحث محلات باید به صورت جدی پیگیری شود. رحمانی فضلی افزود: در بحث محلات و خدمات رسانی نیز اولویت به افرادی داده می‌شود که نیاز به قرنطینه و بستری دارند.

 

وی همچنین گفت: تشکل‌ها نیز به منظور انسجام بیشتر باید وارد عمل شوند که دستورالعمل‌های آن آماده شده است.

 

جریمه‌ها جدی است

وزیر کشور گفت: البته در اجرای طرح به ویژه در بحث جریمه بنای ما درگیری با مردم نیست بلکه خودرو‌هایی که بعد از ساعت ۹ شب به خیابان می‌روند و دوربین‌ها یا افراد (افسران راهنمایی و رانندگی) شماره خودرو را برمی دارند، باید بلافاصله برای آن فرد جریمه ارسال شود یا اگر فروشگاهی رعایت نکرده است، سریع به آن فرد اطلاع داده شود، یعنی وقتی پیامک ارسال شد آن فرد می‌داند که جریمه و اقدام در این خصوص جدی است.

 

رحمانی فضلی افزود: هر نوع ابهام و هر نوع سئوال و شبهه و مشکل بلافاصله باید برطرف شود.

 

 

شرایط فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای

وی گفت: در بحث فروشگاه‌های زنجیره‌ای از همان ابتدای طرح قرار نبود همه بخش هایش فعالیت کند، بلکه آن قسمت که مربوط به کالا‌های ضروری است باید باز و فعال باشد و بقیه موارد تعطیل هستند به ویژه که در فروشگاه‌های بزرگ همه نوع کالایی وجود دارد.

 

بنابر این فقط آن بخش‌هایی که مربوط به کالا‌های ضروری است باید فعال باشد و بقیه جا‌ها بسته شود تا ازدحام جمعیت صورت نگیرد.

 

در معرض یک آزمون بزرگ هستیم

وزیر کشور افزود: در معرض یک آزمون بزرگ هستیم، نتیجه توفیق در این آزمون نجات جان انسان هاست و هر چه جدیت ما در اجرای این طرح بیشتر باشد قطعاً به سمت فضای باز حرکت می‌کنیم.#‌اخبار
منبع: راهبرد معاصر


مطالب پیشنهادی

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

وا نرفتن کوفته تبریزی | نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید

وا نرفتن کوفته تبریزی و نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید و طرز تهیه کوفته تبریزی و چگونه کوفته خوشمزه ای درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

مطالب مرتبط