کارگاه بهبود زندگی مشترک رایگان کلینیک روان آرام روان آرام

کارگاه بهبود زندگی مشترک
سرفصل های مقاله
کارگاه بهبود زندگی مشترک
درک تفاوت های ذاتی زن و مرد
درک نیاز های متقابل افراد از یکدیگر
درک علایق و سلایق و عقاید فرد مقابل
درک مسئولیت
درک تفاوت های ذاتی زن و مرد
درک نیاز های متقابل افراد از یکدیگر
درک علایق و سلایق و عقاید فرد مقابل
درک مسئولیت
نیاز به دریافت مشاوره

کارگاه بهبود زندگی مشترک

یکی از نیاز های طبیعی وجود انسان تشکیل خانواده و زندگی مشترک است.که برخی به این نیاز احتیاج پیدا کرده و ازدواج و رابطه را انتخاب می کنند. یا درک نیاز نکرده و تشکیل خانواده نمی دهند. اما به هنگام درک نیاز و تشکیل یک رابطه، این نوع نیاز، نیازمند مراقبتی ویژه و ارتقا نیز می باشد. در نتیجه افراد باید جهت بهبود زندگی مشترکی که ساخته اند، تلاش و کوشش نمایند.یکی از بدیهیات کاملا مشخص آن است که زندگی مشترک نباید دارای تنش چندانی داشته باشد.اما کاهش این تنش مستلزم آگاهی است که معمولا با دریافتمشاورهو یا شرکت در کارگاه های بهبود زندگی مشترک، حاصل می شود. در اینجا قرار بر آن است که با دادن آگاهی بیشتر در این حوزه به اطلاعات زوجین افزوده گشته و آنان را در این مسیر یاری نماید.

سایت کلینیک تخصصی جهت رفاه حال مراجعین خود، کارگاهی رایگان با مضمون «کارگاه بهبود زندگی مشترک» برگزار کرده و امید دارد مفید واقع شود.

درک داشتن و آگاهی در هر مسئله ای می تواند افراد را در کاهش بروز مشکل یاری نماید. حال فرصت آن است که به صورت تیتروار و سپس کامل به برخی از مواردی که نیازمند درک در زندگی مشترک است بپردازیم.

  1. درک تفاوت های ذاتی زن و مرد

  2. درک نیاز های متقابل افراد از یکدیگر

  3. درک علایق و سلایق و عقاید فرد مقابل

  4. درک مسئولیت

حال به صورت کلی به تمامی موارد ذکر شده می پردازیم. لازم به ذکر است که گسترده بودن این مسائل مانع آن می شود که بتوان بی کم و کاست همه چیز را شرح داد. پس نکات ذکر شده، گلچینی هستند از مواردی که موثر در بهبود زندگی مشترک می باشند. همچنین که در ادامه و مقالات دیگر این کارگاه به بخش های بیشتری از این موضوع خواهیم پرداخت.

 

درک تفاوت های ذاتی زن و مرد

هرآنچه در ادامه گفته خواهد شد اکثریت افراد جامعه را در بر می گیرد. اما پیرو آنچه همه افراد از آن اطلاع دارند، در تمامی موضوعات وجود دارد. به دلیل آنکه این مقالات بدون پیش زمینه ای از خوانندگان نوشته شده است، محوریت اکثریت جامعه را داشته و به آن تعداد استثنا تنها گریزی می زند.

به طور معمول یکی از مهم ترین راه های بهبود زندگی مشترک درک تفاوت های ذاتی افراد است. معمولاً زن ها بیش از مرد ها به بروز احساسات خود می پردازند و متوقع آن هستند که مردان نیز چنین کنند. اما آنچه در این امر مورد توجه است آن است که اکثریت مردان سعی می کنند در رفتار بیش از گفتار دوست داشتن، ناراحتی، عصبانیت و… خود را نشان دهند. پس زنان با علم بر این موضوع می توانند کمی توقع خود را کاهش داده و با دقت بیشتری به رفتار شریک زندگی به احساسات وی پی ببرند. آنچه باید مورد توجه قرار گیر آن است که درک شدن لزوما از طرف یکی از طرفین نمی باشد. مردان نیز به اندازه زنان وظیفه درک، فداکاری، گذشت و… دارند. پس در نتیجه تمامی موارد ذکر شده قابل تعمیم به جنسیت دیگر و افراد مذکر نیز می باشد.

 

درک نیاز های متقابل افراد از یکدیگر

پیرو نیاز به درک تفاوت های افراد از یکدیگر، مسئولیت دیگری نیز به دوش افراد گذاشته می شود. به هنگام درک تفاوت ها، درک نیاز ها نیز به دنبال افراد خواهد آمد. مردان باید آگاه بر این باشند که زنان نیازمند هستند. زنان نیز باید آگاه بر آن باشند که مردان گاهی نیازمند رفتن به خود می باشند. (با در نظر نگرفتن آن موارد استثنا) زنان بیشتر سعی می کنند مشکلی که آنان را آزار می دهد به صورت درد دل واگویه نمایند. اما (باز هم با در نظر نگرفتن موارد استثنا) مردان ترجیح می دهند در غار تنهایی خود به سر برده و با گذر زمان خود مشکلات خود را حل نمایند. درک این نیازهای متقابل و کمک برای رفع آن از موارد مهم بهبود زندگی مشترک است.

حال در صورتی که شریک زندگی افراد برخلاف اکثریت جامعه و جزئی از آن استثناها می بود باید چه کرد؟ باز نیز درکِ نیازهای فرد.

نیاز به گوش کردن و نیاز به غار تنهایی یکی از موارد همه گیر بود و از این جهت مثال زده شد. اما این مثال، مثالی است قابل تعمیم. می توان با دریافت ریشه صحبت و درک فحوای کلام می توان آن را در دیگر موارد پیش آمده نیز به کار بست.

 

درک علایق و سلایق و عقاید فرد مقابل

هنگامی که دو نفر قصد تشکیل زندگی مشترک و در نتیجه آن قصد بهبود زندگی مشترک خود را دارند، باید توان درک سلیقه و عقیده همسر خود را داشته باشند. تفاوت های فردی در تمامی انسان ها وجود دارد. نیمه گم شده، مونس روح و …کسانی نیستند که عینا مثل خودتان باشند! بلکه یعنی کسانی که مکمل بوده و شمارا کامل نمایند. در نتیجه وجود تفاوت ها در تمامی انسان ها در زندگی مشترک افراد با این متفاوت بودن بیش از پیش مواجه می شوند. نحوه اشتباه برخورد با این مسئله، سعی بر تغییر فرد است! و نحوه درست برخورد با آن، درک تفاوت و توان کنار آمدن با آن است.

(البته که گذشت تنها در موارد منطقی قابل قبول است و اگر افراد درخواستی غیر معقول دارند می توان آن را نادیده گرفت)

بهترین راه آن است که افراد پیش از ازدواج با چشم باز سعی بر انتخاب شخصی داشته باشند که تفاوت های کمتری با وی در خود مشاهده می نمایند.اما به طور مثال به هنگامی که عقاید مذهبی زوج با یکدیگر متفاوت است، تنها کاری که از دست افراد بر می آید کنار آمدن با عقاید یکدیگر است. البته که گفت و گو در صورت میل طرفین می تواند آنان را به وجه اشتراکی برساند اما سعی بر تحمیل تنها کار را خراب می کند.

(گفت و گو می تواند در بهبود زندگی مشترک در تمامی مراحل موثر واقع شود. در مقالات بعدی بیشتر بر این موضوع خواهیم پرداخت)

 

درک مسئولیت

به طور معمول به هنگام آغاز زندگی مشترک، مسئولیت ها بین زوج تقسیم شده و هرکس گوشه ای از کار را می گیرد. ممکن است کار در منزل بر دوش خانم و کار در خارج از منزل بر دوش آقا بوده و یا برعکس و یا هر دو. به هنگامی که فردی مسئولیتی را پذیرفته است وظیفه آن را دارد که در آن به درستی ظاهر شود. اما…

لازم به ذکر است که:

. تمامی افراد در خانه در حال زندگی هستند و کار کردن یکی از آن ها به تنهایی کمی بی انصافی و غیر عقلانی است.

 

کارگاه بهبود زندگی مشترک

نیاز به دریافت مشاوره

مشاورانی که در این حوزه تحصیل کرده اند، تجربه بیشتر و جهان بینی وسیع تری دارند. در نتیجه استفاده از راهنمایی آن ها یکی از لزوم بهبود زندگی مشترک می باشد. همچنین برگزاری جلسات مشاوره با برگزاری کارگاه بسیار متفاوت است. از آن جهت که مشاوره با توجه به ویژگی های فرد مخاطب و مراجع صورت می پذیرد. و نه به صورت کلی و بر اکثریت استوار. در نتیجه می توان از کارگاه های مجازی، استفاده لازم را برد. و به هنگام رسیدن به تفاوت و بن بست ، از مشاور و روان شناسی که به طور کامل در جریان شخص است استفاده نمود. و به راحتی آن را در زندگی به کار بست.

امید است مقالاتی که در حوزه بهبود زندگی مشترک در اختیارتان قرار می گیرد.شما را در این حوزه یاری کرده و توان آن را داشته باشد که قدمی در پیش در زندگی مشترک خود بردارید. کارگاه بهبود زندگی مشترک در روان آرام به صورت رایگان برگزار شده. و در اختیارتان قرار گرفته است. امید بر آن است که زندگی تان با سپری شده و از آن لذت ببرید.

کارگاه بهبود زندگی مشترک روان آرام، ادامه دارد…

آیا برای بهبود زندگی مشترک باید خیلی گذشت داشت؟

هر گذشتی بجا نیست! افراد باید با در نظر گرفتن معقول بودن و یا عدم معقول بودن یک گذشت انجام آن و عدم انجام آن را انتخاب نمایند.

چرا باید از کارگاه بهبود زندگی مشترک استفاده نمود؟

بهبود زندگی مشترک از آن جهت حائز اهمیت است که زندگی مشترک یکی از بخش های عمده زندگی افراد است. و در دیگر ابهاد زندگی نیز تاثیر گذار است.

کارگاه بهبود زندگی مشترک روان آرام رایگان است؟

بله!
این کارگاه برای رفاه حال مراجعین سایت روان آرام تهیه و تدارک دیده شده است و از صفر تا صد آن به صورت رایگان در دسترس است.#‌افسردگی #‌روانشناسی منبع: روانشناسی روان آرام

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

توهم به معنای سرگردانی ذهنی است و انواع مختلفی مانند توهم بینایی، شنیداری و ... است. در این مقاله به درمان توهم اشاره شده است.

2 روز پیش

نظریات روانشناسی ثابت کرده اند، عاشق دو نفر بودن امری طبیعی است. عاشق دو نفر بودن احساسی است که رخ می دهد و ممکن است تا حدی گیج کننده باشد. به خصوص اگر شما در رابطه‌ای عاطفی قرار داشته باشید. یکی از روانشناسان در کتاب خود این مساله را کاملا توضیح می‌دهد

2 روز پیش

در این مقاله به تعریف اختلال چند شخصیتی یا اختلال هویت تجزیه ای، علائم و علل و همچنین روش‌های درمانی این بیماری اشاره شده است.

3 روز پیش

کارگاه بهبود زندگی مشترک به رایگان جهت ارتقای زندگی افراد تهیه و تدارک دیده شده است. دراین بخش به موضوع عادات غلط در زندگی مشترک بپردازیم

4 روز پیش

اختلال اضطراب اجتماعی یا جمع‌هراسی نوعی اضطراب است که با ترس و اضطراب شدید در موقعیت‌های اجتماعی شناخته می‌شود و حداقل بخشی از فعالیت‌های روزمره شخص را مختل می‌کند. اضطراب اجتماعی یک اختلال بسیار ناتوان‌کننده‌است که می‌تواند بسیاری از جنبه‌های زندگی فرد را مختل کند. در موارد شدید، اضطراب اجتماعی می‌تواند کیفیت زندگی فرد را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

4 روز پیش

اضطراب هشداری است مبنی بر اینکه خطری در راه است تا فرد بتواند برای مقابله با آن اقداماتی به عمل آورد. بنابراین اضطراب خطری بیرونی یا درونی را اعلام می کند و موجب حفظ حیات می شود اما هنگامی که اضطراب در زندگی روزمره به صورت غیرمنطقی و تشدید یافته باشد، به یک اختلال تبدیل می شود.

4 روز پیش

کارگاه بهبود زندگی مشترک به صورت رایگان برای افراد تهیه و تدارک دیده شده است. در این بخش قرار است به نارضایتی از زندگی مشترک پرداخته شود.

۱ هفته پیش

معلق ماندن در رابطه یا همان احساس بلاتکلیفی یکی از مشکلات عمده ایست که بسیاری از جوانان در روابط عاطفی خود با جنس مخالف آن را تجربه می‌کنند. در این شرایط افراد اغلب در مورد سرنوشت آینده خود دچار اضطراب و نگرانی هستند

۱ هفته پیش

بازی با احساس معمولاً در روابط عاطفی و از جانب هر دو جنس اتفاق می افتاد. اما تجربه و نتایج پژوهش ها نشان می دهد که مردان بیشتر با احساسات زنان بازی می کنند

۱ هفته پیش

تعریف خساست بسیاری از زنان با مراجعه به مشاوره خانواده اعلام می کنند که در زندگی زناشویی تحت فشار قرار دارند و از زندگی مشترک خود رضایت کافی ندارند و یکی از مهمترین دلایل آن را خسیس بودن شوهران خود…

۱ هفته پیش

کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره روان آرام با کادر متخصص خود می تواند در رفع و درمان اضطراب اجتماعی و ترس از جمع افراد به آنان کمک نماید.

۱ هفته پیش

افرادی که مبتلا به جنون آتش افروزی هستند علاقه شدیدی در بر پا کردن مکرر حریق عمدی دارند و احساس رضایت پس از انجام عمل آتش افروزی می‌کنند. این افراد علاقه‌ مندی، شیفتگی و کنجکاوی زیادی نسبت به وسایل آتش نشانی دارند.

۱ هفته پیش

ازدواج بدون آمادگی و مهارت، اشتباه بزرگی است که انسانها می توانند مرتکب شوند. در این مقاله به نشانه های آمادگی برای ازدواج اشاره شده است.

۱ هفته پیش

علل دروغ گفتن مردان به همسرانشان دروغ گفتن رفتاری است که در بسیاری موارد برای شنونده ی آن آزاردهنده می باشد و به ویژه در روابط زناشویی موجب ناامنی عاطفی و بی اعتمادی می شود. دروغگویی فارغ از هر نوع…

۱ هفته پیش

خودمانی بودن بیش از حد و نزدیک شدن فعال به بزرگسالان نا آشنا از علائم این اختلال می باشد

۱ هفته پیش

بیشتر...