۱ هفته پیش
2 بازدید

امداد هوایی در خراسان شمالی فعال می شود

رئیس اورژانس هوایی کشور از آغاز فعالیت امداد هوایی در خراسان شمالی از۳۱ شهریور ماه خبر داد.

به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازبجنورد، محمد سرور رئیس اورژانس هوایی کشور نیز در این جلسه با بیان اینکه ۳۱ شهریورماه آغاز فعالیت امداد هوایی در خراسان شمالی است، گفت: پیگیری‌های استاندار خراسان شمالی موجب حضور ما در این استان شده است تا بتوانیم یک فروند بالگرد را در این استان افتتاح کنیم.

سرور با اشاره به اینکه ۴۶ مین پایگاه اورژانس هوایی کشور در خراسان شمالی ایجاد می‌شود، افزود:خدمات اورژانس هوایی خدماتی به روز، نوپا و پیچیده است لذا نیاز به خدمات سایر دستگاه‌های اجرایی داریم.

او پلیس آموزش دیده، حضور هلال احمر، فرودگاه و راهداری همراه با آموزش‌های خاص را از الزامات ارائه خدمات اورژانس هوایی عنوان کرد و گفت: استمرار و کیفیت ارائه اورژانس هوایی حائز اهمیت‌تر است بنابراین عدم هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی موجب اخلال در خدمات این اورژانس می‌شود.

 رئیس اورژانس هوایی کشور با بیان اینکه پارسال ۶۰۰ هزار نفر به دنبال حوادث ترافیکی از طریق این اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده اند، عنوان کرد: ۵۰ درصد ماموریت اورژانس هوایی در کشور مربوط به حوادث ترافیکی، سپس سکته‌های قلبی و مغزی و مادران باردار است.

او در ادامه اظهار داشت: این خدمات باید با کیفیت بالا ارائه شود و برای ما عشایر یکی از اصلی‌ترین قشر جهت دریافت این نوع خدمات هستند.


بیشتر بخوانید

  • خراسان شمالی در انحصار مثلث گسل ها
  • فعالیت ۱۹ پایگاه هلال‌احمر خراسان شمالی در طرح زمستانی


سرور افزود: در نقاطی همچون گردنه، نقاط پرخطر و پر حادثه، تفرجگاه‌ها و اماکن مذهبی باید پد نشست و برخاست اورژانس ایجاد شود که نیازمند همکاری همه جانبه هستیم بدون اینکه خطری کسی را تهدید کند.

 رئیس اورژانس هوایی کشور انتقال بیماران به مراکز درمانی را جزو وظایف اورژانس هوایی ذکر کرد و افزود: این خدمات بسیار گرانقیمت است لذا برای هر تقاضایی نمی‌توان پاسخ داد.

سرور اظهار داشت: تاکنون ۲۲ هزار ماموریت هوایی انجام شده که بیش از ۳۲ هزار بیمار با وضعیت بحرانی به مراکز درمانی منتقل شده اند.

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز افزود:اورژانس در سال ۵۶ و اورژانس هوایی در سال ۷۹ در کشور رسمیت یافت لذا با چنین قدمتی در حال حاضر داشتن اورژانس مردم را راضی نمی‌کند.

شجاعی با تاکید بر این نکته که خراسان شمالی توازن در توزیع آنچه که مردم به آن نیاز دارند را ندارد، افزود: داشته‌های حوزه پزشکی استان اندک است که نیازمند نگاه ویژه هستیم.

او عنوان کرد: سالیانه ۳ هزار تصادف در محور‌های جاده‌ای داریم که مرتبط به این استان هم نیست ما جور ملی را می‌کشیم، اما از امکانات ملی بی بهره هستیم.

استاندار خراسان شمالی افزود: نوع تجهیزات اورژانس هوایی و رسیدن به موقع به عملیات برای ما حائز اهمیت است، زیرا در کشور عادت کرده ایم برای کوتاهی مسئولیت‌های خود به بیان یک کلمه ببخشید بسنده کنیم، اما در بحث اورژانس هوایی بخششی در کار نیست، چون جان انسان‌ها مهم است.

شجاعی گفت: نیاز‌های استان باتوجه به شرایط منطقه و تجهیزات اورژانس هوایی باید تامین شود لذا استاندارد‌های ارائه خدمات هم باید لحاظ شده و شرایط پذیرش مردم و استفاده از بالگرد برای مردم هم ایجاد شود.

انتهای پیام/د

 #‌اخبار
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


مطالب پیشنهادی

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

مطالب مرتبط