خبرگزاری تسنیم |
2 روز پیش

امام جمعه اراک: باید در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار بود اخبار مرکزی اخبار استانها تسنیم Tasnim


امام جمعه اراک: باید در مقابل توطئه‌های دشمنان هوشیار بود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نیاز است در مقابل توطئه‌های دشمنان هوشیار بود همچنین باید برنامه‌های دشمن و فیلم‌های شرارت و آشوب‌های اخیر مستند سازی شود.

- اخبار استانها -

به‌گزارشخبرگزاری تسنیمازاراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی صبح امروز در کلاس تفسیر قرآن کریم با اشاره به استفاده از الگوهای اسلامی ایرانی اظهار داشت: دین مبین اسلامی و فرهنگ اسلامی الگوهای متنوعی برای زندگی دارد که با اتکا بر آن‌ها و پیروی از این الگوها می‌توان از بروز بسیاری از چالش‌های فرهنگی در جامعه جلوگیری کرد.

وی افزود: دستورات قرآن و انس با مبانی قرآنی زندگی مادی و معنوی انسان را شکل می‌هد بنابراین ارتباط و انس با قرآن مایه برکت زندگی، معنویت بیشتر و توفیق در زندگی خانوادگی، اجتماعی و شغلی انسان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: تحول فرهنگی در جامعه نیازمند بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) است و نشر معارف قرآنی در بین آحاد مردم و در سطوح مختلف جامعه می‌تواند یک حرکت بی‌نظیر در راستای احیای فرهنگ اسلامی در جامعه باشد و مسئولان فرهنگی جامعه باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

دری نجف‌آبای بیان کرد: انس با کلام نورانی قرآن کریم، قرائت و تدبر در مفاهیم و معارف آن و عمل به آموزه‌ها و فرامین این کتاب بزرگ آسمانی سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: امروز بیش از همیشه به فرهنگ دینی و هویت اسلامی نیاز داریم بنابراین باید دانست،تحول فرهنگی در جامعه نیازمند بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) است.

وی عنوان کرد: دشمن امروز با جنگ فرهنگی تلاش دارد تا کشور را دچار استحاله فرهنگی کند، بنابراین باید هویت و فرهنگ ارزشمند اسلامی و انقلابی را سرلوحه کار قرار داد و اجازه نداد دشمن به فرهنگ و هویت ایرانی و اسلامی ضربه وارد کند.

دری نجف آبادی بیان کرد:دشمن چشم دیدن جمهوری اسلامی را ندارد وتمام قد در مقابل ما ایستاده است بنابراین باید با تمام توان همان طور که تا به امروز دشمن را زمین گیر کرده‌ایم همچنان باقدرت و مقتدر بایستیم چراکه نمی‌توان کشور را به حال خود رها کرد و نباید اجازه دهیم کشور به خاک و خون کشیده شود بنابراین نیاز است در مقابل توطئه‌های دشمنان هوشیار بود همچنین باید برنامه‌های دشمن و فیلم‌های شرارت و آشوب‌های اخیر مستند سازی شود.

عضو خبرگان رهبری اضافه کرد:مقوله ایمان تنها به ظاهر و پوسته امنیت اهمیت نمی‌دهد بلکه به محتوا نیز توجه دارد، امنیت برای مظلومان و کسانی است که مورد تجاوز و زورگویی قرار گرفته‌اند نه برای کسانی که تجاوزگر و زورگو هستند بنابراین امنیت باید در کنار اخلاق و معرفت قرار گیرد و در راستای سعادت جامعه باشد.

انتهای پیام/711/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان گفت: ارتقای سطح کیفیت و تنوع تولید محصولات در کنار افزایش میزان خدمات به مشتریان در تحویل حضوری خودروها، زمینه افزایش میزان رضایت مشتریان را فراهم آورده است.

12 دقیقه پیش

آرژانتین موفق شد مکزیک را با درخشش لیونل مسی از پیش رو بردارد.

1 ساعت پیش

با حضور مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در استان اصفهان و در نشست دکتر میرهاشم موسوی با دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان و زهرا شیخی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی که با حضور جمعی از مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی و مدیران استان اصفهان برگزار شد، تفاهم‌نامه بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی تأمین‌اجتماعی در این استان به امضاء رسید.

7 دقیقه پیش

تورج فرهادی گفت: به همت عوامل اجرایی اداره مسیل ها و قنوات معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه طی دو ماه از آغاز فصل پاییز 30 هزار متر از انهار، کانال و مسیل ها لایروبی و پاکسازی شد.

11 دقیقه پیش

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته است با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی زیرساخت‌هایی را برای تسهیل هرچه بیشتر ارائه خدمات عمومی الکترونیک در کشور فراهم کند.

9 دقیقه پیش

رییس آزمایشگاه همکار مرجع کشوری آنفلوآنزا انستیتو پاستور ایران ضمن تشریح جزئیات خدمات تشخیصی آزمایشگاه آنفلوانزای این مرکز، به افزایش موارد آنفلوآنزا در سال جاری اشاه کرد و گفت: در حال حاضر بیشتر آنفلوآنزای نوع A از زیرگونه H۳N۲ عامل ایجاد بیماری در کشور است و مواردی هم آنفلوانزای زیرگونه H۱N۱ گزارش می‌شود.

12 دقیقه پیش

تفاهم نامه همکاری دو جانبه بین ایمیدرو و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح توسط رؤسای این سازمان ها امضا شد.

8 دقیقه پیش

6 دقیقه پیش

با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران، نشست سرپرستان مناطق دهگانه بیمه آسیا در تهران برگزار شد.

9 دقیقه پیش

بیشتر...