خبرگزاری میزان |
۱ هفته پیش

عیسی حسینی: سری جدید روزگار جوانی وامدار فصل قبل است مخاطبان فصل جدید را عادلانه قضاوت کنند resize

عیسی حسینی در گفت‌وگو با میزان پیرامون حضور خود در فصل جدید سریال «روزگار جوانی» گفت: شخصیت مرتضی همچون دیگر کاراکتر‌های مجموعه «روزگار جوانی» که مکمل یکدیگرند در روند فیلمنامه تاثیر بسیاری دارد و اگر این ۵ جوان را پازلی در ساختار کار در نظر بگیریم شخصیت مرتضی قطعه‌ای از این پازل خواهد بود که در پیش‌بُرد قصه سریال روزگار جوانی سهیم است، دراین فصل از روزگارجوانی همچون دو فصل گذشته داستان در کنار بازیگران خود از ۵جوان دانشجو بهره برده که مکمل یکدیگر بوده و نقش موثری را در روایت قصه‌های آن ایفا می‌کنند.

وی در همین راستا ابراز کرد: شخصیت مرتضی را می‌توان نمادی از یک قومیت با یک سری ریز رفتار‌ها و عملکرد‌ها دانست در واقع او نمادی از فرهنگ و آداب تبار آدربایجان است، اما به این اصالت درطول مجموعه پرداخت چندانی نمی‌شود اما گاهی مخاطب با گویش‌های آذری از سوی این کاراکتر مواجه خواهد شد به هر حال مرتضی نمادی از مردم آدربایجان است.

عیسی حسینی: مردم سری جدید «روزگار جوانی» را با فصل قبل مقایسه نکنند

این بازیگر جوان تلویزیون اظهار کرد: در مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» بیننده بیشتر درگیر اتفاقاتی می‌شود که برای این ۵ جوان رخ می‌دهد و چندان درگیر شخصیت‌ها نمی‌شود فقط هرکدام از کاراکتر‌ها به اندازه سهم خود نماینده‌ای از شهر و قومیتی خواهد بود که در داستان عنوان می‌شود.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین خبرها از معاونت سیما اینجا کلیک کنید

حسینی در پاسخ به این سوال که سری جدید «روزگار جوانی» چقدر می‌تواند همچون فصل قبل برای مخاطبان جذاب باشد بیان کرد: نظر مخاطبان در ارتباط با این سریال چه مثبت باشد و چه منفی برایمان محترم است، ولی می‌طلبد بیننده نسبت به سریال‌های چند فصلی قضاوت عادلانه داشته باشد و با نگاهی عادلانه و در خور شرایط، همه جوانب اثر را بسنجد.

بازیگر نمایش‌هایی چون «پرده عجایب»، «دو حرّاف» و «زندگی ماشینی» ابراز کرد: فصل یک «روزگار جوانی» حدود ۲۵ سال پیش ساخته شده و من خود در آن دوران علی رغم کودک بودنم، مخاطب این سریال بودم و به یاد دارم که آن بخش از این مجموعه قصه‌های متفاوت تری داشت، و قصه ما برای این دوره است و با نگاهی به مسائل روز جامعه امروز نوشته شده بنابرین قیاس این اثر با فصل‌ قبل این سریال کار بازیگران و همه عوامل این مجموعه را سخت می‌کند به هر حال سری جدید «روزگار جوانی» وامدار فصل قبل است و از عنوان فصل قبل و نیز حال و هوای فصل قبل تا حدی بهره برده است؛ بنابراین نیاز است مخاطب عادلانه‌تر همه جوانب را درنظر بگیرد و بعد به قضاوت اثر بنشیند.

حسینی که در فیلم‌های سینمایی «اینجا خانه من است» و «بی صدا حلزون» به ایفای نقش پرداخته تاکید کرد: کار درکنار بزرگانی، چون «رسول نجفیان»، «بیوک میرزایی» و باقی بزرگان که در این مجموعه کنار ما بودند بسیار خوشایند و آموزنده بود و کارکردن در کنار این اساتید برایم تاثیر گذار بود و باعث شد بهتر دیده شویم.

بازیگر سریال «دلدار» درباره شخصیت پردازی‌های سریال «روزگار جوانی» بیان کرد: شخصیت‌های این مجموعه هرکدام یکسری کد، نشانه و خلق و خوی متفاوتی دارند که باید براساس آن‌ها پیش بروند به گونه‌ای که هرکدام از کاراکتر‌ها هیچ قرابت ساختاری با یکدیگر ندارند و به صورت کاملا متفاوت از هم، ظاهر می‌شوند و این امر بسیار برایم خوشایند است.

وی پیرامون تاثیر حضور پنج بازیگر جوان سریال «روزگار جوانی» که در عرصه تئاتر نیز فعالیت دارند عنوان کرد: اینکه مخاطب از همان قسمت اول در می یابد که شخصیت‌ها تفاوت و فاصله بسیاری با یکدیگر دارند همان کُد و ریز رفتار‌هایی است که هرکدام از ما پنج جوان این سریال به واسطه اجرا در صحنه تئاتر آنها را کسب کرده ایم و از آنجا که در بستر تئاتر تمرین، تعمق و تفکر زیاد را فراگرفته و سرلوحه پردازش شخصیت هایمان قرار داده‌ایم سعی کردیم تا بتوانیم تفاوت را در نقش‌ها محسوس‌تر کنیم.

حسینی اظهار داشت: علی رغم اینکه این پنج جوان دانشجو که هر کدام از یک شهر متفاوت و با گویش مختلف هستند سعی می‌کنند هنگام گفت‌وگو بایکدیگر از گویش مادریشان استفاده نکنند و این امری طبیعی است چرا که اینها، چون در تهران درس می‌خوانند تلاش می‌کنند جز با اقوام و خانواده‌های خود، وقتی در کنارهم و یا در جمعی قرار می‌گیرند از لهجه خاصی که مختص به زادگاهشان است بهره نگیرند.

بازیگر نمایش هایی چون «دیوار برلین»، «ریچارد ونشانه‌ها» پیرامون شخصیت مرتضی در سریال  بیان کرد: شخصیت مرتضی در سریال «روزگار جوانی» به لحاظ ساختاری و خلق و خو خیلی به من نزدیک است و همین امر کمک شایانی را در باورپذیر نمودن نقش برایم رقم زد و در کنار این مسئله همان کُدها و ریز رفتار‌هایی که در ایفای نقش بکار برده می‌شوند توأم با شخصیت پردازی به لحاظ بُعد روانی و عاطفی سبب شدند کاراکتر مرتضی که دانشجوی روانشناسی بوده و در کنار ورزشکار بودن عملکردی منطقی‌تر نسبت به دیگر دوستان خود دارد شکل بگیرد.

عیسی حسینی: مردم سری جدید «روزگار جوانی» را با فصل قبل مقایسه نکنند

حسینی پیرامون تاثیرگذاری سریال «روزگار جوانی» اظهار کرد: باتوجه به اینکه فصل جدید «روزگار جوانی» با رویکرد، دغدغه‌ها و معضلات جدید و امروزی ساخته شده که تفاوت چشمگیری با نوع چالش و دغدغه‌های فصل گذشته این سریال داشته به هر حال تکنولوژی پیشرفت کرده و مسائلی را همراه خود روان ساخته است که شاید خیلی برای نسل قبل قابل درک نباشد بنابراین سعی کردیم موضوعات فصل جدید «روزگار جوانی» را امروزی‌تر و با دیدگاه واقع گرایانه بازگو کنیم و اینکه موثر واقع شود یا نه بستگی به نگاه و نوع قضاوت مخاطب دارد که امیدوارم بازتاب خوبی از مخاطبان دریافت کنیم.

حسینی درباره تفاوت بازی در تلویزیون با شبکه‌های نمایش خانگی برای یک بازیگر خاطرنشان کرد: گزینش حضور در تلویزیون و یا سایر رسانه‌ها بستگی به سلیقه و چهارچوب شخصی هر بازیگر دارد ولی آنچه که در این مورد اهمیت دارد کیفیت تولیدات نمایشی است، ولی برای کسی که علاقه قلبی به عرصه بازیگری دارد واقعا فرقی نمی‌کند که در چه مدیومی حاضر شود بلکه گروه، فیلمنامه و نوع دیدگاه کارگردان و کیفیت اثر برایش قابل اهمیت است و برای من فعلا در حال حاضر تفاوتی ندارد که در چه مدیومی باشم و مهم کیفیت کار، گروه، متن و کاراکتری است که پیشنهاد می‌شود.

انتهای پیام/

 #‌فرهنگی#‌اخبارفرهنگی منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ویزیت و درمان رایگان مددجویان بهزیستی در موسسه خیریه حامیان کرامت مهریار؛ توسط پزشکان نیکوکار در قالب طرح جهادی در تبریز

نیم ساعت پیش

برای رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محدودۀ شادمهر به سرمایه ۳۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور با اشاره به اراده جدی مسئولان عالی‌رتبه ایران و ترکمنستان به منظور گسترش هر چه بیشتر سطح روابط دوجانبه‌، منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: تقویت مناسبات دوجانبه می‌تواند به همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی سازنده‌ دو کشور در راستای صلح و ثبات در منطقه بینجامد.

4 ساعت پیش

با شکایت دهها زن از پزشک متخصص زنان دکتر ۷۵ ساله دستگیر شد.

5 ساعت پیش

علت فوت خانم وکیل جوان مشهدی هنوز مشخص نیست و اخبار رسمی قتل او را تائید یا تکذیب نکرده اند.

5 ساعت پیش

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.

5 ساعت پیش

رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه خزانه در پایان دولت دوازدهم خالی نبوده، یادآور شد: خزانه ورودی مستمر دارد و هر روز در آن مبالغی تجمیع می‌شود. این بدان معناست که خزانه هیچوقت خالی نمی‌شود.

5 ساعت پیش

جدول تغیرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۱۹.۱ درصد در اوایل مهرماه سالجاری به ۱۹.۸۶ درصد در اواخر این ماه رسیده است.

5 ساعت پیش

طرح فروش فوق‌‌العاده محصولات سایپا از دیروز سوم آبان‌ماه آغاز شده و متقاضیان امروز را نیز فرصت دارند اقدام به ثبت‌نام کنند.

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

بیشتر...