راهبرد معاصر |
12 ماه پیش

اعتراض سوریه به ادامه حمایت ترکیه از تروریست ها راهبرد معاصر

مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه تاکید کرد دولت ترکیه به بهانه‌های واهی به حمایت از تروریست‌ها در شمال سوریه ادامه می‌دهد.

به گزارش راهبرد معاصر،مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه، تاکید کرد دولت ترکیه به بهانه‌های واهی به حمایت از تروریست‌ها در شمال سوریه ادامه می‌دهد.
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، بثینه شعبان در یک مصاحبه تلویزیونی، تاکید کرد ترکیه به بهانه‌های واهی متوسل می‌شود تا تروریست‌هایی را که زیر چتر آنکارا در شمال غرب سوریه فعالیت می‌کنند، نگه دارد.

براساس گزارش بکه المیادین، شعبان افزود: اشغالگران ترکیه‌ای از بهانه‌های مختلف استفاده می‌کنند تا تروریست‌هایی را که زیر چتر آن در شمال غرب سوریه عمل می‌کنند، نگه دارند. اشغالگران ترکیه‌ای همچنین به غارت ثروت‌های سوریه و عراق چشم دوخته اند.

او در ادامه تاکید کرد که این اقدامات از نظر قانونی، بین المللی و بر اساس همه معیارها، غیرقابل قبول است، زیرا هیچ کشوری حق ندارد از امنیت خودش در داخل مرز‌های کشور دیگر، حفاظت کند.

وی خاطر نشان کرد: ترکیه به تعهداتش در برابر روسیه عمل نمی‌کند و برای تحقق چشم طمع خودش به سوریه و عراق، بهانه‌هایی مطرح می‌کند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از عملیات قریب الوقوع نیرو‌های زمینی این کشور در سوریه خبر داد. اردوغان روز چهارشنبه (دوم آذر) در نشست پارلمانی حزب عدالت و توسعه گفت: سرکوب گروه‌های تروریستی تجزیه طلب در خاک سوریه محدود به عملیات هوائی نبوده و این عملیات با عملیات زمینی تکمیل خواهد شد.

پس از آن نیز خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اطلاع داد، آنکارا به پاسخ به حملات علیه خود از مناطق شمالی سوریه ادامه خواهد داد./ باشگاه خبرنگاران#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در سال ۱۴۰۱ نه‌تنها شاهد افزایش ورودی پرونده‌ها در دیوان عدالت نبودیم بلکه ۲.۶ درصد شکایات فردی به دیوان کم شد.

نیم ساعت پیش

مرتضی امینی تبار بازیگر نفش میثم پسر مالک در زخم کاری از تجربه بازیگری خودش در ایران گفت.

یک ربع پیش

در این ویدئو یک بانوی روستایی ایرانی را می بینید که با گوشت مرغ یک غذای جدید و خلاقان طبخ می کند.

13 دقیقه پیش

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا : چهار نفر از سرشبکه های اصلی عوامل باند گروگانگیری اتباع خارجی که مبادرت به قاچاق، اخاذی و شکنجه اتباع بیگانه داشتند و در مناطق مرزی قطور این شهرستان فعال بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

نیم ساعت پیش

40 ساعت لوکس در فرودگاه قاهره مصر توقیف شدند.  او این ساعت ها را زیر لباس های خود پنهان کرده بود.

نیم ساعت پیش

آیت الله نوری همدانی با صدور پیامی درگذشت همسر آیت الله وحید خراسانی را به این مرجع تقلید تسلیت گفت.

نیم ساعت پیش

معاون وزیر نفت در نظارت بر منابع هیدروکربوری گفت: بار توسعه صنعت نفت بر دوش متخصصان کشور است که قدردان آن‌ها هستیم.

نیم ساعت پیش

جنگ غزه منجر به شهادت بیش از ۱۷ هزار فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۴۳ هزار نفر و آوارگی اکثر مردم غزه شده است؛ اکثر کشته و زخمی شدگان از زنان و کودکان هستند.

10 دقیقه پیش

مرادی گفت: اطلاعات داوطلبان آزمون استخدامی وزارت بهداشت مانند تاهل، مدارک تحصیلی، شرایط احراز و امتیاز کرونا، در حال بررسی است که پس از آن، سه برابر ظرفیت قطعی، برای مصاحبه، دعوت می‌شوند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...