اکونا پرس |
۲ هفته پیش

جلسه هماهنگی گذر از بحران افزایش مصرف برق سال۱۴۰۰ با تشکلهای بخش کشاورزی

جلسه هماهنگی گذر از بحران افزایش مصرف برق سال۱۴۰۰ با تشکلهای بخش کشاورزی

جلسه هماهنگی گذر از بحران افزایش مصرف برق سال۱۴۰۰ با تشکلهای بخش کشاورزی و شرکت توزیع برق استان مرکزی به ریاست مهندس آنجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ومهندس اله داد مدیر عامل شرکت توزیع برق استان در سالن جلسات سازمان برگزارشد.

جلسه هماهنگی گذر از بحران افزایش مصرف برق سال۱۴۰۰ با تشکلهای بخش کشاورزی
به گزارشاکونا پرس،

به نقل از روابط عمومیسازمانجهاد کشاورزیاستانمرکزی،  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برقاستان مرکزینیزدر این جلسه گفت: تامین بر ق وگذر از پیک مصرف تابستان امسال با شرایط کنونی، بسیار حساس،دشوار و سخت است. محمد اله داد افزود: تامینبرقپایدار به دلیل شرایط ناشی از کرونا به ویژه ضرورت بسیار بالای تامین برقمراکز درمانیو همچنین کم آبی سدها، افزایش گرمای هوا و قرار داشتن در ایام انتخابات، نسبت به سالهای گذشته بسیار بیشتر است. وی بابیان اینکه در استان مرکزی در روزهای آغازین اردیبهشت ماه سال جاری ۲۴در صدرشدمصرف در باره زمانی مشابه نسبت به سال قبل داشته ایم،افزود:۷۰درصد مصرف برق در حوزه تولید است لذا همکاری صنایع یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای گذر موفق از پیک ۱۴۰۰ است. نماینده امورنظام صنفیکشاورزیدر این جلسه گفت: قطعی‌های برقزندگی روزمرهمردم را با مشکل مواجه می‌کند و ارائه خدمات به آنان را مختل خواهد کرد، اما این قطعی برق در بخش‌هایی مثل کشاورزی و دام‌پروری بویژه مرغداری ها و گلخانهها ، آبزی پروران و کارگاه های قارچ آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری دارد. به‌گفته تشکل های حاضر در جلسه ، زمان و روز دقیق قطعی‌های برق در مناطق شهری با جزئیات گفته می‌شود و واحد‌های دامداری و زمین‌های کشاورزی که با پمپ‌های برقی کار می‌کنند، خارج از منطقه شهری فعال‌اند و فقط به آن‌ها درباره قطعی‌های برق در روز‌های پیش رو اطلاع‌رسانی می‌شود و از زمان‌بندی آن بی‌خبرند؛ همین باعث می‌شود بخش دامداری و کشاورزی با قطعی‌های پی‌درپی برق آسیب جدی ببیند. انصاری گفت: درباره قطعی‌های برق فقط اطلاع‌رسانی شده است و زمان دقیق آن گفته نمی‌شود و کشاورز و دامدار با قطعی‌های بدون هماهنگی آسیب جدی می‌بیند. باید باپیامکبه کشاورز و دامدار اطلاع داده شود که در چه روز و در چه ساعتی برق قطع می‌شود؛ متأسفانه اطلاع‌رسانی‌نکردن دقیق و بموقع موجب نگرانی دامداران و کشاورزان می‌شود. حسینی مدیرعامل اتحادیه دامداران هم درباره قطعی برق در این بخش اظهار کرد: قطعی بی‌برنامه برق در حوزه گاوداری‌ها باتوجه‌به اینکه در روز دو سه وعده با دستگاه‌های برقی شیردوشی می‌کنند، مشکل‌زاست و قابل برنامه ریزیاست. واحد‌های صنعتی نیزخوراکدام را با برق تأمین می‌کنند. اختلال در عملکرد دستگاه‌های آسیاب میکسر و دستگاه‌های شیردوشی با قطعی برق، علاوه بر اینکه برای دام مشکل‌زاست، به این دستگاه‌ها آسیب جدی وارد می‌کند و هزینه‌بربودن آن‌ها نگرانی دامدار در صورت خرابی دستگاه را در پی دارد. وی گفت: به واحد‌های دامداری درباره پیش‌بینی و پیشگیری قطعی برق اطلاع‌رسانی شده است، اما زمان‌بندی‌های مشخصی برای این قطعی‌ها اعلام نشده است. باتوجه‌به هزینه‌بربودن تجهیزات، خیلی از واحد‌های دامداری حتی موتور برق هم ندارند؛ همین باعث می‌شود دستگاه‌هایشان از قطعی‌های پی‌درپی برق بیشتر آسیب ببیند. وی افزود: ترجیحا برای مناطق کشاورزی و دامداری این قطعی‌ها باید به حداقل برسد یا دست‌کم زمان دقیق آن گفته شود. ما دربخش کشاورزیو دامداری با موجود زنده سروکار داریم و مسلما این قطعی‌های برق آسیب‌زاست. در پایان جلسه مقررگردید نظام صنفی کشاورزی ، اتحادیه دامداران ، مرغداران و شیلات و مدیریت ترویج به همراهروابط عمومی سازماناز امکانات موجود شرکت توزیع برق را یاری نمایند.

 

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی یکی از شاخص ترین عملکردهای دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی این استان را…

مهندس بیاتیان سرپرست شهرداری اراک در نشست با مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، تاکید کرد: در سایه تعامل،…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با توجه به شیوع کرونا امسال حدود 60 هزار ساکن عربستان به حج تمتع مشرف می‌شوند که عربستان با توجه به کاهش تعداد زوار و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، هزینه حج تمتع را افزایش داد.

یک ربع پیش

کیهان نوشت: آقای روحانی در حالی از کارنامه درخشان دولت در زمینه اقتصادی سخن می‌گوید که قیمت اغلب کالاهای خوراک در یک سال گذشته 50 تا 100 درصد افزایش داشته است.

یک ربع پیش

یک مقام بلندپایه دولت ایالات متحده از آمادگی هیأت مذاکره کنندگان این کشور برای بازگشت به وین جهت انجام هفتمین دور از گفتگوهای غیرمستقیم با ایران خبر داد.

یک ربع پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

یک ربع پیش

حدود ۲۰۰ نفر از نوجوانان ورزشکار کشور و ۲۵ داور و ناظر در این مسابقات حضور دارند که تمامی زمینه های لازم به‌ویژه تامین خوابگاه مورد نیاز باید برای این تعداد ورزشکار مهیا شود.

یک ربع پیش

در حالی که بیش از ۴۵ درصد شهروندان آمریکا به صورت کامل در برابر بیماری کووید - ۱۹ واکسینه شده‌اند، اما این میزان در سطج جهان تنها ۱۰ درصد برآورد می‌شود.

نیم ساعت پیش

یک مقام دولت فرانسه با هشدار درخصوص اتمام زمان مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت، در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات، نیاز به اتخاذ تصمیمات دشوار است.

نیم ساعت پیش

کنفدراسیون فوتبال آسیا این اجازه را به النصر عربستان و استقلال ایران داده که کشور میزبان خود را برای مرحله پیش روی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کنند.

نیم ساعت پیش

شورای نگهبان صحت سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را مورد تایید قرار داد.

نیم ساعت پیش

یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این رابطه به خبرورزشی گفت: شاید در داخل استقلال اختلاف نظر یا سلیقه‌های متفاوت وجود داشته باشد ولی این مسائل داخلی بوده و وقتی پای منافع باشگاه به میان می‌آید، همه باید کنار همدیگر قرار بگیریم.

نیم ساعت پیش

باشگاه استقلال نسبت به خبر منتشره مبنی بر غیبت فرهاد مجیدی در تمرینات دیروز واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

شنیده ها حاکی از آن است که شاید رشید مظاهری یا بوژیدار رادوشوویچ در فصل بعد زردپوش شوند.

نیم ساعت پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

نیم ساعت پیش

برخلاف اعلام رادوشویچ، پرسپولیس امیدوار به بازگشت اوست.

نیم ساعت پیش

رونالدو به لطف دو پنالتی برابر فرانسه توانست به رکورد 109 گل علی دایی برسد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...