خبرآنلاین |
2 ماه پیش

محققان می گویند: سیگار از تنهایی کشیدن بهتر است خبرآنلاین

محققان می‌گویند: سیگار از تنهایی کشیدن بهتر است!

باشگاه خبرنگاران نوشت: محققان دانشگاه استنفورد در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند، تنهایی و مجرد بودن تاثیر بیشتری نسبت به استعمال سیگار بر تسریع روند پیری در افراد دارد.

آسیب مولکولی انباشته شده و به ایجاد ضعف و بیماری‌های جدی مرتبط با پیری کمک می‌کند. در برخی افراد این فرآیندهای مولکولی شدیدتر از سایرین است، وضعیتی که معمولا به عنوان پیری تسریع شده از آن یاد می‌شود.

خوشبختانه افزایش سرعت پیری ممکن است قبل از آشکار شدن پیامدهای فاجعه‌بار آن با استفاده از مدل‌های دیجیتالی پیری (ساعت‌های پیری) شناسایی شود. چنین مدل‌هایی همچنین می‌توانند برای استخراج درمان‌های ضد پیری در سطوح فردی و جمعیتی مورد استفاده قرار گیرند.

طبق آخرین مقاله منتشر شده در Aging-US، هر درمان ضد پیری باید به همان اندازه که بر سلامت جسمی فرد تمرکز می‌کند، بر سلامت روان فرد نیز تمرکز داشته باشد. یک همکاری بین‌المللی به رهبری Deep Longevity با دانشمندان آمریکایی و چینی اثرات تنهایی، داشتن خواب ناآرام یا احساس ناراحتی را بر سرعت پیری اندازه‌گیری کرده و آن را قابل توجه دانسته است.

این مقاله دارای یک ساعت پیری جدید است که با خون و داده‌های بیومتریک ۱۱۹۱۴ بزرگسال چینی آموزش و تایید شده است. این اولین ساعت پیری است که به طور انحصاری بر روی یک گروه چینی با چنین حجمی آموزش داده شده است.

شتاب سالمندی در افراد با سابقه سکته مغزی، بیماری‌های کبدی و ریوی، افراد سیگاری و از همه جالب‌تر، افرادی که در وضعیت روانی آسیب پذیر بودند، مشاهده شد. در واقع نشان داده شد که احساس ناامیدی، ناراحتی و تنهایی باعث افزایش سن بیولوژیکی فرد نسبت به سیگار کشیدن می‌شود. سایر عوامل مرتبط با شتاب سالمندی عبارت از مجرد بودن و زندگی در یک منطقه روستایی به دلیل در دسترس بودن کم خدمات پزشکی است.

نویسندگان مقاله نتیجه می‌گیرند جنبه روانی پیری را نباید در تحقیقات و یا در کاربردهای عملی ضد پیری نادیده گرفت. به گفته مانوئل فاریا از دانشگاه استنفورد، حالت‌های روانی برخی از قوی‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌های پیامدهای سلامت و کیفیت زندگی هستند، اما تا حد زیادی از مراقبت‌های پزشکی مدرن حذف شده‌اند.

الکس ژاورونکوف، مدیر عامل Insilico Medicine، تاکید می‌کند این مطالعه روشی را برای کاهش سرعت یا حتی معکوس کردن پیری روانی در مقیاس ملی ارائه می‌کند.

در اوایل سال جاری، Deep Longevity یک سرویس وب سلامت روان تحت هدایت هوش مصنوعی، FuturSelf.AI را منتشر کرد که بر اساس یک انتشار قبلی در Aging-US است. این سرویس یک ارزیابی روان‌شناختی رایگان ارائه می‌دهد که توسط هوش مصنوعی پردازش می‌شود و گزارشی جامع از سن روانی کاربر و همچنین بهزیستی روانی فعلی و آینده ارائه می‌دهد. دیپانکار نایاک، مدیر اجرایی Deep longevity تایید می‌کند: FuturSelf.AI، در ترکیب با مطالعه افراد مسن چینی، Deep Longevity را در خط مقدم تحقیقات بیوجرونتولوژی قرار می‌دهد.

Deep Longevity راه‌حل Longevity as a Service (LaaS) را برای ادغام چندین نشانگر زیستی عمیق پیری که «ساعت‌های پیری عمیق» نامیده می‌شوند، توسعه داد تا یک معیار چندعاملی جهانی از سن بیولوژیکی انسان ارائه کند.

4747#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهداشت‌نیوز نوشت: وقتی چربی جمع شده روی کبد از حد مجاز بیشتر شود، کبد در عملکرد خود با مشکلات زیادی روبرو می‌شود.

8 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: تحقیقات نشان می‌دهد هوش کودک از مادر به ارث می‌رسد و پدر دخالت چندانی در هوش کودک ندارد.

19 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دختر جوان که با انتشار تصاویر خصوصی خواستگار سابقش قصد داشت از او انتقام بگیرد با شکایت وی از سوی پلیس دستگیر شد.

11 ساعت پیش

ایسنا نوشت: دانشمندان ایتالیایی، یک بینی الکترونیکی ابداع کرده‌اند که می‌تواند سرطان پروستات را از بوی ادرار تشخیص دهد.

13 ساعت پیش

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در شبانه روز گذشته ۶۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

13 ساعت پیش

جام‌جم نوشت: رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان برای دریافت خسارت تا سقف ۲۰ میلیون تومان بدون کروکی باید همزمان و قبول تقصیر از سوی مقصر و بدون تعمیر خودروهای آسیب دیده به بیمه مراجعه نمایند.

9 ساعت پیش

برخی از دریاچه های آبی زیبا ممکن است در آینده به لطف تغییرات آب و هوایی چندان آبی نباشند.

13 ساعت پیش

دیجیاتو نوشت: محققان سیستمی ساخته‌اند که می‌تواند از روی یک اسکن پرتو ایکس خطر سکته یا حمله قلبی در 10 سال آینده بیمار را تشخیص دهد.

22 ساعت پیش

از منظر جامعه شناسی نسبیت در اخلاق و عدالت بدین معناست که این اصول تابعی از شرایط اجتماعی آن جامعه هستند، وقتی مبنای تعقلی مشترکی بین فرهنگ‌های مختلف وجود ندارد، تشتت اراء در تعریف مفاهیم نیز متقاعد کننده بنظر می‌رسد، در واقع وقتی تکثر در مبانی نظری را بعنوان یک واقعیت بپذیریم تنوع الگوهای عمل اخلاقی را نیز خواهیم پذیرفت.

19 ساعت پیش

بیشتر...