خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

دلایل پیروزی سپاهان برابر خوشه طلایی ساوه صعود سخت اخبار اصفهان اخبار استانها تسنیم Tasnim


دلایل پیروزی سپاهان برابر خوشه‌طلایی ساوه/ صعود سخت

گروه استان‌ها- سپاهان در شرایطی به مرحله یک‌ چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی صعود کرد که آنالیز دقیق شاگردان بیاتلو از شیوه بازی این تیم در کنار فقدان نظم تاکتیکی و بی‌دقتی موجب گره خوردن بازی شده و کار سپاهان برای صعود را سخت کرده بود.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز  اصفهان ، تیم فوتبال سپاهان اصفهان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به مصاف خوشه‌طلایی ساوه رفت و در وقت ‌اضافه این تیم را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و راهی دور بعدی رقابت‌ها شد.

سپاهان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی با تیم دسته یکی خوشه‌طلایی ساوه رو به رو شد و در یک دیدار جذاب و نفس‌گیر، موفق شد شاگردان بیاتلو را در پایان وقت ‌اضافه شکست داده و راهی دور بعد شود. زردپوشان اصفهانی که در لیگ برتر با یک بازی بیشتر در صدر جدول قرار دارند و یکی از جدی‌ترین مدعیان قهرمانی به شمار می‌آیند، قصد دارند علاوه بر لیگ در جام حذفی نیز خوب ظاهر شده و با 2 برد شیرین به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها صعود کردند.

تقابل سپاهان مقابل خوشه‌طلایی را می‌توان یکی از بی‌کیفیت‌ترین بازی‌های سپاهان در فصل جاری به شمار آورد که طبق پیش‌بینی‌ها، بازی سختی برای زردپوشان اصفهانی از آب در آمده و شاگردان بیاتلو بازی جسورانه و پایاپایی مقابل سپاهانی‌ها ارائه دادند.

پیروزی سپاهان مقابل خوشه‌طلایی را می‌توان اقتصادی‌ترین برد این تیم تا به اینجای فصل دانست. شاگردان نویدکیا در شبی که موقعیت گلزنی چندانی نداشتند، با استفاده از تجربه بالاتر خود پیروز شده و به مرحله یک‌ چهارم نهایی صعود کردند تا نشان دهند راه کسب نتیجه در هر شرایطی را می‌دانند.

سپاهان مقابل خوشه‌طلایی آن تیم همیشگی نبود و بازیکنان این تیم نتوانستند بازی با کیفیتی را به نمایش بگذارند. سپاهان در شرایطی به مرحله یک‌ چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی صعود کرد که فاصله زیاد بین خطوط این تیم در کنار فقدان نظم تاکتیکی و بی‌دقتی مهاجمان موجب گره خوردن بازی شده و کار سپاهان برای صعود را سخت کرده بود.

سپاهان در این دیدار سعی بر ارائه یک بازی تهاجمی داشت و با 2 تغییر نسبت به بازی‌های هفته‌های گذشته به میدان آمده بود. نویدکیا در این دیدار همانند بازی‌های قبل تیمش را با آرایش 3-3-4 به زمین فرستاده و ترجیح داده بود با توجه به غیبت نژادمهدی در بازی هفته آینده مقابل پرسپولیس، ولسیانی را به جای او در قلب خط دفاع به کار بگیرد تا با پورقاز به هماهنگی لازم دست پیدا کند. سرمربی سپاهان در خط حمله نیز با توجه به وضعیت چمن ورزشگاه شهید چمران، ترجیح داد کی‌روش استنلی را جانشین شهباززاده کند تا از تسلط این بازیکن در نبردهای هوایی بهره گیرد.

نمایش شب گذشته سپاهان را می‌توان به 2 بخش کاملاً متضاد تقسیم کرد؛ شاگردان نویدکیا در نیمه نخست با توجه به وضعیت چمن ورزشگاه رو به ارائه بازی مستقیم آورده و تلاش می‌کردند با استفاده از سرعت بالای بازیکنان کناری و قدرت حمل توپ بازیکنانی مانند نورافکن، رفیعی، اسماعیلی‌فر و محبی و ضربات سر استنلی به گل برسند. با این حال سپاهانی‌ها در نیمه نخست کاملاً آشفته و سردرگم نشان داده و بازی بی‌کیفیتی را به نمایش گذاشتند. شاگردان نویدکیا اسیر پرس سنگین بازیکنان خوشه‌طلایی شده و نتوانستند موقعیت خاصی ایجاد کنند. شاگردان بیاتلو با بازی متهورانه خود در نیمه نخست سپاهان را تحت فشار زیادی قرار داده و خط دفاعی این تیم را آزار دادند.

در نیمه دوم نویدکیا دست به تعویض زده و یاسین سلمانی و جلال‌الدین علی‌محمدی را جانشین رفیعی و کریمی کرده و شهباززاده را نیز به جای استنلی به زمین فرستاد تا شیوه بازی تیمش را تغییر دهد. تعویض‌های نویدکیا کارساز بوده و در نیمه دوم شکل و شمایل بازی سپاهان بهبود پیدا کرد و شاگردان نویدکیا توانستند به بازی مسلط شوند. زردپوشان اصفهانی در این نیمه تلاش داشتند با استفاده از پاس‌های پرشمار خط دفاعی خوشه‌طلایی را وادار به اشتباه کرده و با ارسال‌های کوتاه و پاس به عمق از خلأهای موجود در عمق دفاع خوشه‌طلایی استفاده کرده و خلق موقعیت کنند. با این حال آنالیز دقیق شاگردان بیاتلو از شیوه بازی سپاهان و پرس سنگین طلایی‌پوشان ساوه به سپاهانی‌ها اجازه خلق موقعیت چندانی نداد تا کار به وقت‌های اضافه بکشد. در واقع می‌توان گفت سپاهان شب گذشته در فاز هجومی نمایش خوبی نداشت و نتیجه بازی را با استفاده از تجربه بالاتر و زیرکی بازیکنانش به سود خود به پایان رساند.

زردپوشان اصفهانی در فاز تهاجمی اگرچه موقعیت‌های گلزنی متعددی را خلق کردند، اما بیشتر حملات آنها، آن برندگی و زهر لازم را نداشت و دلیل این امر را می‌توان در افت هافبک‌های سپاهان و فاصله زیاد خط میانی این تیم با مهاجمانش جست‌و‌جو کرد. هافبک‌های سپاهان در این بازی دوندگی سابق را نداشته و علاوه بر آن، فاصله زیاد ایجاد شده بین خط میانی و حمله این تیم موجب شد  تا توپ‌رسانی درستی به مهاجمان انجام نشود و در نتیجه موقعیت جدی زیادی نیز خلق نگردد. کم تعداد بودن سپاهانی‌ها در هنگام حمله نیز یکی دیگر از نقاط ضعف مشهود این تیم در بازی مقابل خوشه‌طلایی است.

واقعیت آن است که تیم نویدکیا  در فاز هجومی نظم تاکتیکی همیشگی‌اش را نداشته و در دقایق زیادی از مسابقه، رو به ارائه بازی احساسی آورد و دقیقاً همین 2 عامل در کنار عدم تمرکز کافی بازیکنان باعث شد سپاهانی‌ها با وجود خلق موقعیت‌های گلزنی، در زدن ضربات آخر بد عمل کرده و ناکام بمانند.

شاگردان نویدکیا شب گذشته اگرچه بازی چندان بدی را به نمایش نگذاشته و در نیمه دوم تا حدودی نسبت به حریف خود برتری داشتند، اما آنالیز دقیق شاگردان بیاتلو از شیوه بازی سپاهان در کنار بی‌‌دقتی مهاجمان این تیم و فقدان نظم تاکتیکی لازم، موجب شد کار سپاهان برای صعود سخت شده و تا واپسین لحظات بازی با اما و اگر همراه باشد.

در فاز دفاعی اما سپاهانی‌ها عملکرد خوبی داشتند. اگرچه غیبت نژادمهدی در خط دفاعی سپاهان به چشم آمده و ضریب اشتباهات فردی مدافعان این تیم افزایش یافته بود، اما در مجموع سپاهانی‌ها موفق شدند نمایش خوبی در فاز دفاعی ارائه کنند.

نکته منفی سپاهان که در بازی با خوشه‌طلایی بار دیگر به چشم آمد، اتکاء بیش از حد سیستم انتخابی نویدکیا به شهباززاده و افت بیش از حد استنلی در کنار نداشتن تاکتیک جایگزین در مواقع لزوم دانست. واقعیت این است که سپاهانِ نویدکیا اگرچه نسبت به فصول گذشته از تنوع تاکتیکی بیشتری برخوردار شده اما افت استنلی و فقدان یک مهاجم مسلط به تبردهای هوایی باعث شده تا دست نویدکیا برای اعمال تغییرات تاکتیکی بیشتر در مواقع لزوم بسته بماند. از طرف دیگر در ترکیب فعلی سپاهان، شهباززاده تنها مهاجم هدف تیم نویدکیا به شمار می‌آید و همین عوامل به حریفان سپاهان این اجازه را می‌دهد تا با یک آنالیز درست، به راحتی راه‌های نفوذ تیم نویدکیا را بسته و این تیم را در فاز تهاجمی زمین‌گیر کنند. اتفاقی که در دیدار خوشه‌طلایی و سپاهان نیز رخ داد و سرنوشت بازی، به وقت‌های اضافه کشید.

در آن سو تیم خوشه‌طلایی، بازی جسورانه‌ای را به نمایش گذاشته و بازیکنان این تیم، عملکرد خوبی داشتند. طلایی‌پوشان ساوه با دوندگی زیاد و پرس شدید بازیکنان سپاهان، اجازه ندادند که شاگردان نویدکیا بتوانند با کنترل نبض بازی، برتری خود را دیکته کنند.

شاگردان بیاتلو در فاز تهاجمی با استفاده از شوت‌های از راه دور، توپ‌های بلند و ارسال‌های عمقی، موقعیت‌های گلزنی زیادی را خلق کرده و بارها روی دروازه سپاهان خطرساز شدند. در فاز دفاعی نیز بازیکنان خوشه‌طلایی عملکرد مثبت و قابل دفاعی داشته و مدافعان این تیم به مهاجمان فرصت‌طلب سپاهان اجازه قدرت‌نمایی ندادند.

مصاف سپاهان و خوشه‌طلایی ساوه در جام حذفی/ پیش‌ درآمد ال‌کلاسیکو
علی‌محمدی: رقابت قهرمانی شیرین است/ پرسپولیس با استراحت کافی برابر سپاهان قرار می‌گیرد
حدادی‌فر: تلاش می‌کنم به بازی با استقلال برسم/ شانس قهرمانی پرسپولیس و سپاهان برابر است

نویدکیا: بازی کردن مقابل سپاهان دشوار است

سرمربی تیم سپاهان پس از پیروزی تیمش مقابل تیم خوشه‌طلایی ساوه در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی گفت: بازی کردن مقابل سپاهان به عنوان یکی از بهترین تیم‌‌های ایران دشوار است.

محرم نویدکیا پس از پیروزی تیمش مقابل تیم فوتبال خوشه‌طلایی ساوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر بخواهم منطقی در مورد این دیدار صحبت کنم باید بگویم که در نیمه نخست ما یک نمایش معمولی و بی برنامه در زمین داشتیم و نتوانستیم هیچکدام از کارهای تاکتیکی را اجرا کنیم.

وی افزود: تیم خوشه‌طلایی در نیمه نخست بسیار عالی بازی کرد و به خوبی بازیکنان ما را تحت فشار قرار داد و موقعیت گل هم روی دروازه ما خلق کرد.

سرمربی سپاهان اصفهان خاطرنشان کرد: از نیمه دوم و وقت های اضافه روند بازی ما متحول شد و به دلیل جمع بازی کردن حریف، تلاش کردیم  با نفوذ از کناره ها موقعیت های گلزنی ایجاد کنیم. بزرگ‌ترین مزیت این مسابقه برای ما این بود که سعی کردیم تا لحظه آخر تشنه پیروزی باشیم و برخی حواشی ایجاد شده را هم مدیریت کردیم تا دچار احساسات نشویم و در نهایت با تمرکز بالا و پاس های خوب در اواخر دیدار به 2 گل دست یافتیم و برنده شدیم.

وی ادامه داد: از سازمان لیگ و مسئولان شهرستان ساوه که همه توان خود را برای فراهم کردن برگزاری این مسابقه و میزبانی خوب از ما به کار گرفتند، تشکر می کنم و از کیفیت چمن و نور ورزشگاه هم راضی هستیم و مسابقه در شرایط مطلوبی برگزار شد.

نویدکیا ضمن تحسین نمایش شاگردان وحید بیاتلو در این دیدار، گفت: خوشه‌طلایی نشان داد تیمی بسیار خوب با نفراتی کارآمد است و برخی از بازیکنان که در تیم های پایه سپاهان رشد کردند امروز در ترکیب نماینده ساوه خیلی با کیفیت ظاهر شدند. شاید شرایط خوشه‌طلایی در جدول لیگ آزادگان چندان مناسب نباشد اما از نظر فوتبالی و به خصوص نمایشی که امشب داشت، ثابت کرد که تیم با کیفیتی است که حرف های زیادی برای گفتن دارند و از دست دادن امتیازات اوایل فصل سبب شد که این تیم در جایگاه واقعی خود قرار نگیرد.

وی افزود: بازیکنان خوشه‌طلایی با برنامه بازی کردند و رو به فوتبال منطبق بر شانس نیاوردند اما واقعیت آن است که در برابر سپاهان به عنوان یکی از بهترین تیم های ایران، بازی کردن دشوار است و امیدوارم همچنان از این تیم خوش آتیه حمایت شود تا با همه سختی ها بتواند در لیگ برتر حضوری شایسته داشته باشد.

بیاتلو: تجربه و توان بدنی تفاوت‌ها را رقم زد

سرمربی تیم خوشه‌طلایی ساوه بعد از حذف تیمش مقابل سپاهان گفت: آنچه در این دیدار تفاوت ها را رقم زد اختلاف قوای جسمانی و نیروی عضلانی بازیکنان 2 تیم بود.

وحید بیاتلو پس از شکست تیمش مقابل سپاهان در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گفت: در بازی مقابل تیم سپاهان که صدرنشین لیگ برتر باشگاه‌های کشور است نمایش برابری ارائه کردیم و موقعیت چندانی در 90 دقیقه و وقت اضافه اول به حریف ندادیم.

وی ادامه داد: فکر می کنم آنچه در این دیدار تفاوت ها را رقم زد اختلاف قوای جسمانی و نیروی عضلانی بازیکنان 2 تیم بود که سپاهانی ها با توجه به تغذیه حرفه ای و شرایط زندگی شان، در پنج دقیقه آخر نیمه دوم وقت های اضافی نتیجه را به سود خود تمام کردند.

سرمربی خوشه‌طلایی ساوه خاطرنشان کرد: بعد از آنکه در دقیقه 110 روی یک غافلگیری گل خوردیم و از آنجا که در این دیدار حذفی چیزی برای از دست دادن نداشتیم رو به بازی ریسکی و تهاجمی آوردیم که باز هم در یک ضدحمله و در دقیقه 115 گل دوم را دریافت کردیم. در این دیدار موقعیت های گلزنی به خصوص روی یک ضربه ایستگاهی داشتیم اما کمی تجربه و شاید باور نداشتن بازیکنانم  به اینکه می توان تیمی مانند سپاهان را شکست داد، سبب شد تا به هدف خود نرسیم.

وی افزود: در مجموع از حیث خلق موقعیت، پرس، تعداد پاس و بازی پرفشار از بازیکنانم بسیار راضی هستم اما کمبود تجربه و افت بدنی عاملی شد که در واپسین دقایق دیدار نتیجه را به حریف واگذار کنیم.

بیاتلو گفت: در این دیدار به چهار بازیکن اصلی تیم که مقابل گل ریحان البرز فیکس بودند، استراحت دادیم چون چهار روز پیش یک بازی پرفشار را انجام دادند و ما به این نتیجه رسیدیم که در دیدار امشب نمی توانند به ما کمک کنند.

انتهای پیام/170/ف

 


#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای انتقاد میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات 1400,واکنش میرسلیم به کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری,تاثیر مذاکرات وین بر انتخابات 1400

3 ساعت پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

6 ساعت پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

6 ساعت پیش

عرضه اولیه فگستر بخریم یا نه,اعلام یک عرضه اولیه جدید پس از مدت‌ها,جزئیات عرضه اولیه فگستر,معرفی شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,درج نماد شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس,موضوع فعالیت و عمده تامین کنندگان مواد اولیه شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,هدف از پذیرش فگستر در بورس,سرمایه و ترکیب سهامداران گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,مقایسه فگستر با رقبا,مقایسه مالی فگستر با هم گرو هی هایش,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,سود تقسیمی گسترش صنایع روی ایرانیان طی 5 سال گذشته

6 ساعت پیش

دیدار مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با امام جمعه بندرعباس

6 ساعت پیش

تعرفه مهندسان نظام مهدسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

6 ساعت پیش

با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ هیات مدیره سازمان بورس؛متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن را مصوب کرد.

10 ساعت پیش

بر اساس اظهارات رضا برادران قانون جدید چک در سال 97 مطرح شد و در قالب آن، شاهد برخی نوآوری‌ها در راستای سیاست‌های پیشگیرانه، هستیم. به اعتقاد این فعال اقتصادی مهم ترین نوآوری به ماده 23 اصلاحیه قانون چک مربوط می‌شود که در آن روش جدید وصول چک در نظر گرفته شده است

10 ساعت پیش

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

11 ساعت پیش

گزارش بازار بورس در 19 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,تحلیل بورس در 19 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 20 ادیبهشت 1400

13 ساعت پیش

آشنایی با خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,مشخصات خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,پیشرانه خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,ظاهر خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021

13 ساعت پیش

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

13 ساعت پیش

احکام و میزان زکات فطره سال 1400,مراجع تقلید میزان فطریه 1400 را اعلام کردند,نظر مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه ,زمان کنار گذاشتن فطریه و پرداخت آن ,مبلغ فطریه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی,مبلغ فطریه و کفاره روزه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی ,نظر آیت الله صافی گلپایگانی درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه 1400,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله سبحانی,میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله وحید خراسانی,اعلام مبلغ فطریه از سوی آیت الله سیستانی

13 ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,پیش بینی 3 روزه وضع آب و هوا,وضعیت آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,,,

13 ساعت پیش

این روزها بسته سیاستی ۳+۷ که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: ۳+۷ و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

15 ساعت پیش

بیشتر...