راهبرد معاصر |
12 ماه پیش

نامه مهم معاونت حقوقی رییس جمهور به شهرداری ها درباره مناقصات راهبرد معاصر

براساس اعلام معاونت حقوقی رییس جمهور، شهرداری‌ها نیز مشمول قانون مشمول قانون برگزاری مناقصات شده و معاملات آنها باید از طریق سامانه ستاد انجام شود.

به گزارش راهبرد معاصر؛ براساس قانون مناقصات کلیه دستگاه‌ها دولتی موظف هستند تا مناقصات و معاملات دولتی را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) انجام دهند.

در نامه محمد دهقان معاون حقوقی رییس جمهور در خصوص مستندات قانونی انجام معاملات شهرداری تهران از طریق سامانه ستاد آمده است: بازگشت به نامه شماره 1/181556 مورخ 1401/08/15 در خصوص مستندات قانونی انجام معاملات شهرداری تهران از طریق سامانه ستاده ضمن توجه به اتفاق نظر نمایندگان دستگاههای مدعو در جلسه مورخ 1401/11/02 که به موجب دعوتنامه شماره 49304/198081 مورخ 1401/10/27 در این معاونت برگزار گردید اعلام می‌نماید:

هرچند به موجب بند (ب) ماده (1) قانون برگزاری مناقصات مصوب 1383 مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، از جمله شهرداری‌ها صرفاً در مواردی که از بودجه کل کشور استفاده می‌نمایند مشمول این قانون قرار گرفته اند، ولی به تصریح ماده (9) قانون برنامه ششم و ماده (50) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مصوب ،1395 تمامی این دستگاهها مکلف به رعایت قانون برگزاری مناقصات و انجام معاملات خود از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت شده اند.

نامه مهم معاونت حقوقی رییس جمهور به شهرداری‌ها/ مناقصات باید در سامانه ستاد انجام شود

با توجه به این نامه معاونت حقوقی رییس جمهور کلیه شهرداری‌ها نیز موظف به برگزاری مناقصات خود و انجام معاملات در سامانه ستاد هستند که تا پیش از این نیز بسیاری از مناقصات دولتی از جمله مزایده بیش از هزار خودرو خارجی مربوط به سازمان اموال تملیکی نیز در آن انجام شده است./تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امروز چهارشنبه کنداکتور انتخاباتی تلویزیون با پخش میزگردهای تلویزیونی، «بدون تعارف» و مستندهای نامزدها پیش می‌رود.

یک ربع پیش

راه‌آهن رشت ـ کاسپین با حضور سرپرست رئیس‌جمهوری و دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه و معاون نخست‌وزیر آذربایجان فردا پنجشنبه به بهره‌برداری می‌رسد.

یک ربع پیش

8 تیر باید انتخاب کنیم که می‌خواهیم به دهه سیاه اقتصاد ایران با رشد زیر 1درصد، تورم بالای 40درصد، نقدینگی 1000درصدی، بورس خانمانسوز، رشد 10میلیون‌نفری فقرا، جهش 8برابری قیمت مسکن و دیگر بلایای اقتصادی عقبگرد کنیم یا نه.

یک ربع پیش

ارسال پیامک اعلام هزینه‌ها و اعلام شناسه بعد از تنظیم سند برای مراجعان به دفاتر اسناد رسمی که امکان گرانفروشی دفاتر را می‌گرفت، متوقف شده است! این مسئله عملا راه را برای ارتکاب تخلفات سنگین مالی "دفاتر اسناد رسمی" باز می‌کند!

یک ربع پیش

مدیریت فرودگاه الحدیده یمن از بیش از 30 حمله هوایی ائتلاف آمریکایی ـ انگلیسی به این فرودگاه خبر داد و آن را در امتداد حملات و محاصره ائتلاف سعودی عنوان کرد.

یک ربع پیش

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دو ماهه ابتدایی 1403 موفق به کسب درآمد 90 هزار و 218 میلیارد و 304 میلیون ریالی شد.

یک ربع پیش

فرزین گفت: رمز ریال پول بانک مرکزی است که دیگر به صورت اسکناس منتشر نمی‌شود بلکه به صورت الکترونیک منتشر خواهد شد.

14 دقیقه پیش

آیت‌الله مکارم‌شیرازی مرجع تقلید شیعیان از بیمارستان مرخص شدند و ادامه دوران نقاهت را در منزل طی می‌کند.

یک ربع پیش

به عقیده رایزن فرهنگی ایران در هند برخی از محصولات فرهنگی‌مان مانند یک تعداد از سریال‌های تاریخی یا کتاب‌ها از استقبال خوبی در بین مردم دیگر کشورها برخوردارند، اما همچنان نتوانسته‌ایم جایگاه ثابت و دائمی در صادرات محصولات فرهنگی داشته باشیم.

یک ربع پیش

بیشتر...