راهبرد معاصر |
4 ماه پیش

نامه مهم معاونت حقوقی رییس جمهور به شهرداری ها درباره مناقصات راهبرد معاصر

براساس اعلام معاونت حقوقی رییس جمهور، شهرداری‌ها نیز مشمول قانون مشمول قانون برگزاری مناقصات شده و معاملات آنها باید از طریق سامانه ستاد انجام شود.

به گزارش راهبرد معاصر؛ براساس قانون مناقصات کلیه دستگاه‌ها دولتی موظف هستند تا مناقصات و معاملات دولتی را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) انجام دهند.

در نامه محمد دهقان معاون حقوقی رییس جمهور در خصوص مستندات قانونی انجام معاملات شهرداری تهران از طریق سامانه ستاد آمده است: بازگشت به نامه شماره 1/181556 مورخ 1401/08/15 در خصوص مستندات قانونی انجام معاملات شهرداری تهران از طریق سامانه ستاده ضمن توجه به اتفاق نظر نمایندگان دستگاههای مدعو در جلسه مورخ 1401/11/02 که به موجب دعوتنامه شماره 49304/198081 مورخ 1401/10/27 در این معاونت برگزار گردید اعلام می‌نماید:

هرچند به موجب بند (ب) ماده (1) قانون برگزاری مناقصات مصوب 1383 مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، از جمله شهرداری‌ها صرفاً در مواردی که از بودجه کل کشور استفاده می‌نمایند مشمول این قانون قرار گرفته اند، ولی به تصریح ماده (9) قانون برنامه ششم و ماده (50) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مصوب ،1395 تمامی این دستگاهها مکلف به رعایت قانون برگزاری مناقصات و انجام معاملات خود از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت شده اند.

نامه مهم معاونت حقوقی رییس جمهور به شهرداری‌ها/ مناقصات باید در سامانه ستاد انجام شود

با توجه به این نامه معاونت حقوقی رییس جمهور کلیه شهرداری‌ها نیز موظف به برگزاری مناقصات خود و انجام معاملات در سامانه ستاد هستند که تا پیش از این نیز بسیاری از مناقصات دولتی از جمله مزایده بیش از هزار خودرو خارجی مربوط به سازمان اموال تملیکی نیز در آن انجام شده است./تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تقریب مذاهب اسلامی، پروژه بزرگی است که می‌تواند توانمندی‌های مسلمانان را شکوفا کند اما متاسفانه آن طور که باید به آن توجه نشده است.

1 ساعت پیش

قهوه یک نوشیدنی بسیار پرطرفدار گاهی می‌تواند به دلیل زیاده‌روی در مصرف، مضر باشد.قهوه محبوب‌ترین نوشیدنی در جهان است و در سراسر دنیا افراد زیادی روز خود را با یک فنجان قهوه داغ شروع می‌کنند تا احساس نشاط کنند. هر چند اغلب افراد بر این باور هستند که قهوه یک نوشیدنی انرژی زا و کاملا بی خطر است، اما زیاده روی در مصرف قهوه عوارض و مضرات جدی برای بدن به همراه دارد.

1 ساعت پیش

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در آیین افتتاح دو مدرسه شهرستان پلدختر از تحویل ۲۸۲ کلاس درس در مهرماه سال جاری خبر داد.

2 ساعت پیش

قیافه ترسیده رهبر ارمنی‌های قره‌باغ در اسارت ارتش آذربایجان را ببینید.

2 ساعت پیش

قهرمان آمریکایی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد جهان اعتقاد دارد، کشتی ورزشی منحصربه‌فرد بوده و یک زبان مشترک بین کشورهاست.

نیم ساعت پیش

بارسلونا امشب جمعه، ۷ مهرماه به مصاف سویا می‌رود.

1 ساعت پیش

پرونده هفتمین هفته از رقابت‌های لالیگا در فصل 24-2023 با پیروزی اتلتیکومادرید در پامپلونا بسته شد.

نیم ساعت پیش

شهروند خبرنگار ما تصاویری از برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته وحدت در روستای تلخو استان بوشهر به نمایش گذاشت.

2 ساعت پیش

خشت به خشت و رج به رج آجرهای کاروانسراهای ایرانی حکایت از خستگی پیران پا خسته‌ و در راه‌مانده‌ای دارد که از خوز و خوارزم تا جور و جاجرم و از ماوراءالنهر تا بین‌النهرین به منظور زیارت، سیاحت و تجارت، سفر می‌کردند.

1 ساعت پیش

بیشتر...