راهبرد معاصر |
1 ماه پیش

انصارالله: آمریکا انگلیس مسئول بروز اختلال در کابل های ارتباطی در دریای سرخ هستند راهبرد معاصر

جنبش انصارالله یمن امروز شنبه آمریکا و انگلیس را به ایجاد اختلال در کابل‌های ارتباطی بین‌المللی در دریای سرخ متهم کرد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ وزارت حمل و نقل دولت نجات ملی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد اقدامات خصمانه نیروی دریایی انگلیس و آمریکا علیه یمن باعث بروز نقص در کابل‌های زیردریایی در دریای سرخ شد و امنیت ارتباطات بین‌المللی و جریان طبیعی تبادل اطلاعات را به خطر انداخت.

به نوشته روزنامه رای‌الیوم، در این بیانیه آمده است این اقدامات خصمانه چالش بزرگی برای ثبات زیرساخت‌های ارتباطی است و بر خدمات فنی و اطلاعاتی وابسته به این کابل‌ها در سراسر جهان تأثیر منفی می‌گذارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا و انگلیس به منظور خدمت به دشمن صهیونیستی در جنگ خود علیه یمن از روش‌های خصمانه و غیرقانونی استفاده می‌کنند تا این کشور به جنایات نسل‌کشی علیه مردم فلسطین در غزه ادامه دهد.

وزارت حمل و نقل دولت نجات ملی یمن در بیانیه خود تاکید کرد انصارالله به دلیل احترام به قوانین بین‌المللی، توافق‌نامه‌ها و معاهدات بین‌المللی و نیز منافع مشترک بین یمن و سایر کشورها، خواهان برقراری امنیت کابل‌های زیردریایی در آب‌های یمن و حفظ منافع کشور‌های مرتبط با آنهاست.

در این بیانیه آمده است انصارالله آماده ارائه کلیه خدمات و اعطای مجوز‌های لازم به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی از جمله تعمیر نقص کابل‌های زیردریایی در دریای سرخ و نگهداری آنهاست.

روز دوشنبه شرکت مخابراتی بین‌المللی «سیکام» از بروز نقض در زیرساخت خود در دریای سرخ خبر داد که سیستم کابلی آفریقا را تحت تاثیر قرار داد.

این شرکت اعلام کرد ۲۴ فوریه بخشی از سیستم کابلی که از دریای سرخ می‌گذرد از کار افتاد و جریان اطلاعات بین آفریقا و اروپا را تحت تأثیر قرار داد.

در واکنش به حملات ارتش یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ، ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری ایالات متحده آمریکا از ابتدای سال ۲۰۲۴ مواضع انصارالله را هدف قرار می‌دهد.

از زمان حمله رژیم صهیونیستی به مردم غزه، ارتش یمن اعلام کرده تا زمان توقف جنگ غزه و لغو محاصره این باریکه، کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهد.

وزارت خارجه دولت صنعا اعلام کرد یمن به عملیات‌های خود علیه کشتی‌های به مقصد سرزمین‌های اشغالی ادامه خواهد داد.

این وزارت‌خانه ضمن مسئول دانستن رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس در تشدید تنش‌های نوارغزه تأکید کرد: موضع یمن نسبت به جلوگیری از عبور کشتی‌های رژیم صهیونسیتی قاطعانه است. / ایسنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک خانواده اسرائیلی پس از 6 ماه متوجه شده است که مقامات این رژیم به جای جنازه فرزندشان، یک عروسک را دفن کرده‌اند.

1 ساعت پیش

در خبر زیر سکانسی خنده دار از سریال نون خ 4 وقتی سلمان گم شده است را مشاهده میکنید.

1 ساعت پیش

مدعی وزن 77 کیلوگرم استان فارس اجازه کشتی گرفتن در جام تختی کشتی فرنگی را نخواهد داشت.

2 ساعت پیش

موسسه آمریکایی «استاندارد اند پورز» در تازه‌ترین ارزیابی خود، رتبه اعتباری بلندمدت اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد و چشم‌انداز آتی آن را نیز "منفی" ارزیابی کرد.

2 ساعت پیش

هویج منبع خوبی از فیبر محلول است که می‌تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند. هم چنین، هویج سرشار از بتاکاروتن، آنتی اکسیدان و ویتامین «آ» است که می‌تواند از شما در برابر بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی محافظت کند.

2 ساعت پیش

مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعضی از تیم‌های رده‌های پایین جدول خودشان را پیش باخته برابر سرخپوشان می‌بینند.

2 ساعت پیش

فقط خواستیم به طراحان گشت جدید ارشاد بگوییم که از تاریخ عکس اول و این عکس آخر، هنوز دو ماه نگذشته و از 22 بهمن نیز کمی بیش از دو ماه رد شده است. در این فاصله، احکام اسلام تغییر کرده یا قانون مملکت؟!

2 ساعت پیش

پرونده مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا با صعود نماینده فرانسه به مرحله بعدی بسته شد.

2 ساعت پیش

در پی رأی‌گیری در شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، آمریکا به عنوان تنها مخالف، قطعنامه مذکور را وتو کرد.

2 ساعت پیش

بیشتر...