ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

پولادگر: وطن هتل نیست که آن را ترک کنی ورزش سه

کد خبر : 1824406 |25 اردیبهشت 1401 ساعت 10:24 |3,060 بازدید |0دیدگاه

واکنش متفاوت به پناهندگی جمالی

پولادگر: وطن هتل نیست که آن را ترک کنی

معاون وزیر ورزش و جوانان نسبت به حواشی اخیر رشته وزنه‌برداری واکنش نشان داد.

به گزارش "ورزش سه" بعد از مشخص شدن پناهندگی یکتا جمالی و پریسا جهانفکریان دو وزنه‌بردار جوان ایرانی در آلمان معاون وزیر ورزش و جوانان مصاحبه‌ای را پیرامون این مسئله انجام داد.

پولادگر در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: به نظر من در حق نظام جمهوری اسلامی در این حوزه کم‌لطفی می‌شود. امروز شاهد بودید که شرایط و امکانات در همین رشته تیراندازی در کشور ما اگر در دنیا بی نظیر نباشد، کم نظیر است. این شرایط و امکانات زمانی ایجاد شد که تیراندازی ما در دنیا هیچ مدالی در عرصه بین المللی نداشت اما روی آن سرمایه‌گذاری شد و امروز هم به نتیجه نشست.

وی افزود: ورزشکارانی که روی آنها سرمایه‌گذاری شده، اینگونه به ریشه و زادگاه خود ظلم می‌کنند؛ آیا این علامت سوال در ذهن همگان ایجاد نمی‌شود که اگر در این کشور بی توجهی و شرایط شکوفایی نبود، آنها در عرصه بین‌المللی چه می‌کنند؟ امروز شرایط از هر نظر مهیاست تا ورزشکاران با استعداد از فرصت ها استفاده کنند. آیا به هر دلیلی رواست که پدر و مادر و زادگاه خود را رها کنیم؟ به دلیل اقتضای شغلی، من سال‌های سال کشورهای دیگر را دیدم و می‌دانم شرایط و امکانات در کشور ما کم‌نظیر و در برخی رشته‌ها بی نظیر است.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در جهان می گویند زادگاه انسان هتل نیست که‌ وقتی سرویس و صبحانه خوبی نمی‌دهند آن را رها کنی و به سراغ هتل دیگری بروی. اینجا زادگاه، ریشه و آب و‌خاک‌ ماست و به هیچ دلیلی ترک زادگاه قابل قبول نیست. برخی ورزشکاران که در این دام افتادند و‌ کم‌لطفی کردند، واقعا بهترین شرایط را داشتند که در هیچ‌کجای دنیا برای آنها مهیا نشده و‌ قابل تکرار نیست. حتی اگر ادعا می‌کنند از طرف برخی نهادها و وزارتخانه‌ها به آنها کم‌لطفی شده است، موهبت و مهری که مردم به آنها دارند، قابل تکرار نیست. ای کاش حداقل به حرمت مردم این ظلم را نمی‌کردند.

پولادگر در ادامه صحبت‌های خود در این زمینه گفت: یک قهرمان ملی قبل از هر چیز باید عرق ملی داشته باشد و این تنها چیزی است که‌ کمک می‌کند تا این ظلم را در حق خود نکنند. هر مدال با هر رنگ و اعتباری که باشد اگر  همراه با ملیت و ریشه نباشد هیچ ارزشی ندارد. این را از بچه‌هایی که این فریب را خوردند هم شنیدم و‌ آنها می‌گفتند شادی و شعف و آبرویی که در کشور خودمان ایجاد می‌شود در هیچ کجا حاصل نمی‌شود.

سید محمد پولادگر
وزنه برداری


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیگو ژوتا، ستاره پرتغالی لیورپول روز پایانی لیگ برتر این فصل را دشوار و احساسی توصیف کرد.

7 ساعت پیش

سیدرضا مهدوی، داور بازی تراکتور-پرسپولیس این هفته قضاوتی نخواهد داشت.

7 ساعت پیش

تیم گلدن استیت در بازی سوم از سری فینال کنفرانس غرب لیگ NBA مقابل دالاس به پیروزی رسید.

7 ساعت پیش

آلیسون بکر، دروازه بان لیورپول از دست رفتن شانس قهرمانی در لیگ برتر را ناامیدکننده توصیف کرد.

7 ساعت پیش

تیم ملی زیر 23 سال ایران یا همان امید روز گذشته راهی بغداد شد تا دو مصاف دوستانه با تیم ملی امید عراق در روزهای سوم و ششم خرداد ماه داشته باشد.

7 ساعت پیش

مهدی طارمی پس از دو فصل ناکامی موفق شد رکورد ۲۴ گل زده در یک فصل را بشکند.

7 ساعت پیش

سرخ‌ها درحالی آخرین میزبانی خود در لیگ بیست و یکم را تجربه خواهند کرد که برخلاف شش فصل گذشته این تیم در کورس قهرمانی نیست.

7 ساعت پیش

ملی‌پوش وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان هدفش در سال جاری را کسب مدال در مسابقات قهرمانی جهان در صربستان عنوان کرد.

7 ساعت پیش

در حالی که فرنگی‌کاران منتخب برای اعزام به قزاقستان تمرینات خود را از روز گذشته آغاز کرده‌اند، جمعی دیگر از شاگردان بنا هم تا پایان هفته به جمع اردونشینان اضافه خواهند شد.

7 ساعت پیش

بیشتر...