خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

سرانجام جاده بی سرانجام پس از سال اعتبار 12 میلیارد ریالی هنوز به شهرداری سمنان نرسیده است اخبار سمنان اخبار استانها تسنیم Tasnim


سرانجام "جاده بی‌سرانجام" پس از 5 سال/ اعتبار 12 میلیارد ریالی هنوز به شهرداری سمنان نرسیده است

گروه استان‌ها- اگر سری به جنوب شهر سمنان زده باشید و جنوب غربی این شهر مسیرتان بوده، به‌طور حتم گذرتان به محور نیمه‌تمام سمنان-حسن‌آباد نیز افتاده و از وضعیت نابسامان آن اطلاع دارید.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازسمنان، جاده سمنان به حسن‌آباد که به نام بلوار فدک نام‌گذاری شده، اما "جاده سیلو" نیز معروف است. از ضلع شمالی پارک هشت شهریور سمنان آغاز شده و تا میدان ورودی حسن‌آباد ادامه دارد.

با توجه به وضعیت بسیار نامناسب این جاده، طرح بازسازی و بهسازی آن با مشارکت شهرداری سمنان آغاز شد؛ اما امروز و پس از گذشت پنج سال از آغاز این پروژه، وضعیت بهتر که نشده هیچ، بلکه با کمتر شدن عرض جاده، خطر سوانح در آن افزایش نیز یافته است.

وضعیت به‌گونه‌ای است که در میدان حسن‌آباد و جاده سیلو پنج سال است که آسفالت این مسیرها تراشیده شده، اما پس از پنج سال این جاده نیمه‌تمام به حال خود رهاشده و وضعیت بسیار خطرناکی را به وجود آورده است.

کوروش حصیرباف معاون عمرانی شهرداری سمنان با اشاره به سرانجام این جاده بی‌سرانجام گفته است: بلوار فدک مسیر سیلو به سمت میدان حسن‌آباد بخشی از آن جدول‌گذاری شده است.

وی کمبود اعتبارات را علت توقف در اجرای این پروژه عنوان و تصریح کرد: هزینه احداث این بلوار باید از اعتبارات استانی تأمین می‌شد.

معاون عمرانی شهرداری سمنان با اشاره به تخصیص هشت میلیارد ریال برای اجرای این پروژه در سال 1398 و اجرای بخشی از آن در همان زمان تصریح کرد: تکمیل این پروژه نیاز به 240 میلیارد ریال اعتبار دارد.

حصیرباف از اختصاص 12 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه بلوار فدک خبر داد و اضافه کرد: البته هنوز این اعتبار به شهرداری سمنان نرسیده است، اما با توجه به حساسیت این پروژه، ما پیگیر اجرای آن هستیم.

وی از دستور شهردار برای تامین مصالح مورد نیاز اجرای این پروژه مهم از طریق سازمان عمران شهرداری سمنان خبر داد و افزود: به‌زودی سازمان عمران کار اجرای آرماتوربندی این پروژه را آغاز می‌شود.

معاون شهردار سمنان با بیان اینکه سه مرحله فونداسیون در مسیر اجراشده است عنوان کرد: اما به علت بارندگی مشکلاتی در همین سه مرحله ایجاد شد و بلوک چینی و قالب‌بندی صورت گرفته برای آن از بین رفت.

جاده شهرکرد - اردل بر اثر رانش زمین مسدود شد
انسداد جاده هراز از 25 اردیبهشت
پایان وعده‌های سربالایی در جاده مرگ؛ کمربندی بهشت محمدی سنندج سامان می‌یابد‌

حصیرباف ابراز امیدواری کرد که با توجه بیشتر مسئولان استانی این پروژه عمرانی در اسرع وقت تکمیل‌شده و به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/363/ن

 


#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره آخرین وضعیت جذب علیرضا بیرانوند و مرتضی پورعلی گنجی و همچنین تمدید قرارداد با بازیکنان فعلی سرخپوشان را ببینید.

1 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره دیدار با تراکتور و دلیل گل نزدن قرمزها در این مسابقه را ببینید.

1 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره آخرین وضعیت مصدومیت و عمل جراحی عیسی آل کثیر را ببینید.

نیم ساعت پیش

آخرین وضعیت پرونده بازی تراکتور - پرسپولیس از زبان علیلو دادستان عمومی و انقلاب تبریز را ببینید.

3 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در حمایت از یحیی گل محمدی و مخالفت با کناره گیری سرمربی سرخپوشان را ببینید.

1 ساعت پیش

​به دنبال انتشار برخی خبرها در مورد شنیده شدن صدای "تیراندازی در میدان هفت تیر" تهران، مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

2 ساعت پیش

توضیح مدیرعامل تراکتور درباره دلیل پر بودن ورزشگاه یادگار امام تبریز در دیدار مقابل پرسپولیس را ببینید.

2 ساعت پیش

صحبت های سهیل مهدی درباره مشکلات ملی پوش برای پیوستن به اردوی تیم ملی و تخلف تراکتوری ها در بلیت فروشی دیدار با پرسپولیس را ببینید.

2 ساعت پیش

خودروهای آتش نشانی تهران در مسیر حرکت به سمت آبادان برای سوختگیری در پمپ بنزین جاده ساوه توقف کردند.

2 ساعت پیش

بیشتر...