خبرآنلاین |
1 ماه پیش

فعال سیاسی: اصلاح طلب : رییسی جای وعده ، برنامه کارنامه به مردم ارائه کند خبرآنلاین

فعال سیاسی: اصلاح طلب : رییسی جای وعده ، برنامه و کارنامه به مردم ارائه کند

نامه نیوز نوشت:مصطفی درایتی معتقد است که دولت سیزدهم با ادامه رویه موجود موجب افزایش بدبینی‌ها خواهد شد زیرا به جای کارنامه و عملکرد خود بر تکرار وعده‌ها تمرکز دارد.

دولت سیزدهم دیگر یک ساله شده و بر همین اساس از سوی مردم و رسانه‌ها و سیاسیون در حال سنجش و ارزیابی است. پیچیدگی وضعیت اما آنجایی است که از نگاه دولت و حامیانش در این یک سال کلی تغییر و تحول صورت گرفته و پیشرفت و گشایش داشته‌ایم. مردم اما نظر دیگری داشته و همچنان در حال دست و پنجه نرم کردن با قیمت‌ها و گرانی‌های فزاینده و سرسام آور هستند.

به همین خاطر هم وقتی رئیس جمهور در یک گفت‌وگوی تلویزیونی همان حرف‌های قدیمی را تکرار کرده و وعده وعید می‌دهد از سوی افکار عمومی و ناظران بیرونی قانع کننده تلقی نمی‌شود.

مصطفی درایتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب از جمله افرادی است که چنین نظری دارد. او معتقد است که رئیسی با رویه فعلی نه تنها به نتیجه نمی‌رسد، بکله بدبینی و بی‌اعتمادی در جامعه را نیز بیشتر می‌کند.

او گفت: «آقای رییسی دیگر نباید با مردم با وعده حرف بزند و باید با برنامه و کارنامه مواجه شود. یک سال از دولت او گذشته، کلی وعده داده‌، مانعی سر راه او نبوده و همه دستگاه‌ها هم با او هماهنگ هستند. بر این اساس مردم انتظار داشتند که به وعده‌های خود عمل و گشایشی در زندگی آنها ایجاد کند. وضعیت مملکت هم طوری نیست که وعده‌ای داده شود و تحقق آن در زندگی مردم ملموس نباشد. وعده‌ها اغلب اقتصادی است و در یک سال گذشته هم محقق نشده است.»

تداوم وعده‌ها بدبینی و بی‌اعتمادی می‌آفریند

بیشتر بخوانید:

  • چرا گفت‌وگوی تلویزیونی رییسی، «مصاحبه» نیست؟ / ادعای نامستند تورم ۶۰ درصدی هنگام تحویل دولت در سال قبل

  • انتقاد صادقی به گریز از مسئولیت پذیری رئیسی در گفت و گوی زنده
  • نسبت دادن ایرادات سیاست های جدید اقتصادی به دولت های قبل پذیرفته نیست

درایتی با تاکید بر اینکه «فقط وعده دادن کافی نیست» گفت: «نمی‌توان مردم را به این نحو راضی نگه داشت، آقای رئیس جمهور باید این نگاه را کنار بگذارد. همچنین باید اشکالات کاری که در سیاستگذاری و ترکیب مدیران وجود دارد را نیز باید رفع و رجوع کند. باید تلاش کند مساله برجام به سامان برسد. متخصصان اقتصاد اتفاق نظر دارند که غیر از این، راهی برای بهبود وضعیت معیشت مردم نیست. اگرچه آقای رییسی معتقد بودند که خیلی از مشکلات به مسائل مدیریتی مربوط است و نه برجام. این هم البته از آن حرف‌هایی است که وقتی نقیض آن دیده می‌شود به افزایش بدبینی مردم منجر می‌شود.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: «معمولا دولت‌ها سعی می‌کنند که در سال اول فعالیت خود گشایش‌هایی برای مردم ایجاد کنند اما آقای رییسی رییس‌جمهوری است که در همان سال اول استقرار به دلایل مختلف، خلاف آنچه که مردم انتظار داشتند را محقق کرده است. این هم به دلیل آن است که تیم یک‌دستی ندارد. تیم کم‌تجربه‌ای دارد و آدم‌های متوهم را زیاد به کار گرفته است. او از افرادی که تجربه کار عملی ندارند و تا حالا بر اساس حرف و وعده پیش رفته‌اند، استفاده کرده است. تا وقتی هم که این تیم را ترمیم نکند نباید انتظار داشته باشد که جامعه نسبت به حرف‌های او اقبال نشان دهد.»

۲۱۲۱۷#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون اول رییس دولت یازدهم و دوازدهم در یادداشتی نوشت که موفقیت دولت در حل مشکلات مردم به ویژه سیاست خارجی و احیای برجام و رفع تحریم‌ها، موفقیت کشور قلمداد شود. آن را جناحی تعریف و تقسیم نکنیم.

4 ساعت پیش

طبق آخرین گزارش IPCC، تا سال 2030، ایجاد انرژی جهانی بدون کربن خالص به فوریت مورد نیاز است. برای تحقق این امر، به کاهش قابل توجهی در مصرف سوخت‌های فسیلی، برق رسانی گسترده، بهبود بهره وری انرژی و استفاده از سوخت‌های تجدیدپذیر جایگزین نیاز است. آیا بیت‌کوین می‌تواند در سرعت بخشیدن به تحقق این موضوع، مفید باشد؟

3 ساعت پیش

فرماندار دشت آزادگان از تردد 6 هزار و 150 زائر ایرانی و عراقی در 12 روز بازگشایی مرز بین المللی چذابه خبر داد.

4 ساعت پیش

هشت کشتی گیر و یک مربی از خوزستان به یازدهمین مرحله اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان دعوت شدند.

4 ساعت پیش

مفهوم رمزارزها در ابتدا با راه‌اندازی بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ شکل گرفت و با اینکه پس از آن آلت‌کوین‌های زیادی به وجود آمدند، برخی از فعالان و علاقه‌مندان به این بازار، همچنان فقط بیت‌کوین را قبول دارند.

3 ساعت پیش

فلور نظری، بازیگر مطرح و سرشناس ایرانی عکسی جدید در اینستاگرامش با یک چهره متفاوت و دیده نشده از خود بعد از عمل‌های زیبایی به اشتراک گذاشت.

2 ساعت پیش

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به صورت شفاف باید عرض کنم ما نمایندگان به دلیل وضعیت معیشت مردم از دولت گلایه مند هستیم و نارضایتی خودمان را در جلسات مختلف اعلام کرده ایم.

4 ساعت پیش

بسته خبری فرهنگ و هنر امروز را در ادامه می توانید ببینید.

2 ساعت پیش

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه اعطای تسهیلات به استعدادهای برتر منوط به حفظ پویایی تحصیلی آنها است، گفت: ما در این حمایت‌ها به دنبال ادامه تحصیل این افراد در رشته‌هایی هستیم که در آن برگزیده شدند، چرا که این افراد موفق‌تر عمل می‌کنند.

3 ساعت پیش

بیشتر...