خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

نماینده یک کاندیدا شیشه سازمان صداوسیما را شکست چنین انتخابات چنین مناظره ای به هم می خورند خبرآنلاین

نماینده یک کاندیدا شیشه سازمان صداوسیما را شکست/چنین انتخابات و چنین مناظره ای به هم می‌خورند

در کلاب هاوس خبرآنلاین عملکرد صداوسیما در مناظرات به بحث گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، در نشست امشب کلاب هاوس خبرگزاریخبرآنلایناولین مناظره انتخابات و مهندسی مناظرات توسط صداوسیما بحث و بررسی شد، آیا این اتفاق عمدی بود یا تصادفی؟

بخش هایی از این نشست مجازی را بخوانید؛

*فرج سرکوهی، فعال سیاسی

ما با چه معیاری یک مناظره سیاسی را برگزار می‌کنیم؟ برخی می‌گویند که این مناظره به مشارکت نمی‌افزاید. در اروپا هدف این است که نامزدهای یک پستی برنامه‌هایشان را مطرح کنند و بعد رسانه در پرسش‌هایش این برنامه‌ها را نقد می‌کند و به نقاط ضعف آن اشاره می‌کنند.

من هم نور و زاویه دوربین را بلد هستم، این‌ها تکنیک هستند و فرم نیست. تکنیک جذابیت آفرین نیست و فرم هم حاصل محتوی است. هدف مناظره افزایش مشارکت نیست و مردم باید با برنامه‌ها و نقاط ضعفش آشنا شوند.

این که بگویند مصاحبه اقتصادی است خنده دار است، در این جور مسائل برنامه‌‎های اقتصاد سیاسی مطرح می‌شود و مهمترین این مسائل مطرح نشد. نمی‌توانیم بگوییم که اشکال از صداوسیما است، این کاندیداها می‌توانستند اعتراض کنند. شما می‌توانید بهترین نورپرداز و زاویه دوربین را انتخاب کنید اما وقتی آن پشت چیزی نیست، برنامه جذاب نمی‌شود. بدون آزادی رسانه‌ها شما نمی‌توانید انتظار یک صداوسیما نیمه حرفه‌ای را داشته باشید.چنین انتخابات و مناظراتی به هم می‌خورند و این دو همگن هستند.

صداوسیما نمی خواهد وارد دعواهای مناظره شود

*حسین قربانزاده، معاون رئیس مجلس

در مناظرات سال ۹۶ پیش که ۳۰ ثانیه آقای روحانی بیشتر صحبت کردند، من خودم وضعیت را مکتوب کردم و اعتراض کردم. آن سال آقای حیدری در یک برنامه ستاد آقای روحانی هم مجری بود و ما معتقد بودیم نباید مجری باشد. همان زمان یک دعوای دیگری شد که نماینده یکی از کاندیداها چنان به شیشه در زد که شیشه شکست و دست آقای علی‌ عسگری می‌لرزید.

من شهادت می‌دهم که صداوسیما می‌خواهد خیالش را راحت کند و این سازمان چون خودش را در مقابل اتهام می‌بیند سعی می‌کند که وارد این دعواها نشود، می‌شد صداوسیما مناظرات را جذاب‌تر برگزار کند اما به این دلیل چنین تصمیمی گرفته است.

درباره مناظرات دیروز واقعا اینکه برگه سوال را از پاکت خارج کنند واقعا مسخره است، همین که روی متن بخوانند کافی است. باید یک تقسیم‌بندی می‌شد و همه کاندیداها درباره یارانه‌ها و شیوه تقسیم‌بندی آن صحبت کنند و در مناظرات هم دیگر را نقد کنند. درباره تحریم و اف‌ای‌تی‌اف، یارانه نقدی، شیوه تامین مالی دولت برای جبران کسری بودجه باید نقشه نامزد مطرح می‌شد و مورد نقد دیگر کاندیدها قرار می‌گرفت.

در این صورت برای نخبگان معلوم می‌شد که پشتوانه فکری کاندیدها به چه شکل است، این می‌توانست فضا را تعدیل کند و از شیوه مسخره جلوگیری کند.

سوال فرج سرکوهی:اگر صداوسیما از یکی از کاندیداها نظرش را درباره تحریم‌ها می‌پرسید و این کاندید می‌گفت این موضوع ربطی به رئیس جمهور ندارد. وقوع چنین چیزی در صداوسیما امکان دارد؟

پاسخ قربانزاده: این نکته را اصلا برخی از کاندیدها گفتند و حتی آقای همتی این حرف را شدیدتر زدند. کاندیدها با یک میثاقی عهد بستند و اگر از آن تخطی نکنند اجازه حرف زدن دارند. برخی معتقد هستند که با مذاکره با ۵ + ۱ بخش عمده مشکلات اقتصادی حل می‌شود، بخشی هم چنین نظری ندارند.

البته هر دو هم به حوزه دیگر اشاره می‌کنند، اما وزنی که هر کدام به این دو حوزه می‌دهند متفاوت است. به نظر من موضوع در این حد قابل طرح بحث بود.

2727#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...