خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

درخواست مهم سیدمحمد خاتمی از فعالان نخبگان سیاسی مدنی در آستانه روز قدس جزئیات خبرآنلاین

درخواست مهم سیدمحمد خاتمی از فعالان و نخبگان سیاسی و مدنی در آستانه روز قدس +جزئیات

رئیس دولت اصلاحات در پیامی به مناسبت روز قدس نوشت: و با کمال فروتنی، از همه نخبگان و فعالان سیاسی و مدنی میهنم می خواهم که بیش از پیش در متن تحول جهانی قرار گیرند که اساس آن محکومیت اشغال و سرکوب و دفاع از حقوق فلسطینیان و جرم و جنایت دانستن اعمال زور از سوی رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی به مناسبت روز قدس پیامی به شرح زیر صادر کرد:

به نام پروردگار مهربان

به فراموشی سپردن خاطره های تاریخی، پایه و مایه پایداری و پیشرفت را سست می کند و چه بسا ماندگاری یک قوم و یک ملت را به خطر افکند.

روزی که عنوان "قدس" برای آن برگزیده شده است روزی خاطره انگیز است؛ آخرین آدینه ماه مبارک رمضان به پیشنهاد دولت شادروان مهندس بازرگان و تائید مرحوم امام روز قدس نامیده شد، به عنوان روز حمایت مردم مسلمان از فلسطین اشغال شده و فلسطینیان مظلوم و روز هم‌آوائی دولتها و ملتهای مسلمان، به امید تحولی در حال و روز اندوهبار مردم فلسطین.

و امروز غزه قهرمان در طوفان سهمگینی از آتش و خون که اسرائیل برانگیخته است، و خون می ریزد و ویران می کند، همچنان ایستاده است. و به رغم اعتراض و فریاد خشم آهنگ بسیاری از انسانها در سرتاسر جهان علیه جنایتی که شایسته همه عنوانهای ترور، نسل کشی و جنایت علیه بشریت است همچنان ادامه دارد و مورد حمایت پاره ای از دولتهای زورگو است، و بسیاری از قدرتهای سیاسی نیز عملاً بی تفاوت از کنار آن می گذرند.

ملت شریف ایران که در انقلاب بزرگ خود آزادی و استقلال و پیشرفت و حاکمیت بر سرنوشت خود را می خواست و ستم سوزی خود را نشان می داد، علاوه بر آزادی و برخورداری خود، رهائی همه انسانها را از قید بیداد، فقر، تبعیض و استکبار و استثمار می خواست و همچنان می خواهد.

با دلی سرشار از اندوه از شهادت و آسیب دیدن چندین ده هزار نفر زن و مرد و کودک و ویرانی تقریباً کامل غزّه و ادامه جنایت اسرائیل، مقاومت بی مانند ملت ستمدیده اما سربلند فلسطین را می ستایم و امیدوارم این مقاومت فداکارانه فردائی بهتر را برای فلسطینیان رقم بزند.

و با کمال فروتنی، از همه نخبگان و فعالان سیاسی و مدنی میهنم می خواهم که بیش از پیش در متن تحول جهانی قرار گیرند که اساس آن محکومیت اشغال و سرکوب و دفاع از حقوق فلسطینیان و جرم و جنایت دانستن اعمال زور از سوی رژیم صهیونیستی است.

از پروردگار مهربان می خواهم که به حرمت روزان و شبانی که در آن بسر می بریم گذر پرهزینه انسان امروز را از دنیای سرشار از بیداد، تبعیض، حق کشی، انسان ستیزی و شیء انگاری انسان به سوی جهانی که در آن همه انسانها و ملتها در سایه صلح و عدالت و برابری و امنیت برخوردار از زندگی خوب (به تمام معنی کلمه) باشند آسان و شتابان فرماید.

سیّد محمّد خاتمی
۱۶ فروردین ۱۴۰۳
۲۴ رمضان المبارک ۱۴۴۵

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که با عملیات «وعده صادق» کارکرد گنبد آهنین و سپر موشکی رژیم صهیونیستی به چالش کشیده شد.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اصلاح و نوسازی ۸۹ کیلومتر شبکه آب استان در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: اصلاح شبکه‌های فرسوده آب بخشی از اقدامات فنی برای کاهش هدررفت آب است.

14 دقیقه پیش

یک رسانه آمریکایی در گزارشی درباره پاسخ نظامی ایران به حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به نقل از کارشناسان نوشت، این سلاح‌ها پیچیده‌تر از هر چیزی است که تل‌آویو در شش ماه جنگ علیه غزه و متحدان حماس در منطقه تاکنون با آن مواجه بوده است.

10 دقیقه پیش

مسئول بسیج ادارات و کارمندان خراسان جنوبی گفت: مأموریت بسیج ادارات و کارمندان کمک به تحقق دولت اسلامی است. این دولت بتواند نهادسازی‌ها و بسترسازی‌های لازم برای ایجاد جامعه اسلامی را فراهم کند.

یک ربع پیش

بر اساس گزارش‌ها اندازه بازار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دنیا تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۱.۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

11 دقیقه پیش

ظهر امروز اجتماع دانشگاهیان همدان در حمایت از تنبیه رژیم متجاوز اسرائیل توسط ایران و عملیات وعده صادق برگزار شد.

یک ربع پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: راههای ارتباطی بیش از 70 روستای استان سیلابی شد.

14 دقیقه پیش

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: روسای فدارسیون‌های ورزشی با مشاهده اراده مسئولان و متولیان ورزش استان برای برگزاری هرچه باشکوهتر جام صفوی برای شرکت در این جام ابراز علاقه کرده‌اند به طوری که هم اکنون هشت فدراسیون مختلف ورزشی برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.

11 دقیقه پیش

عبدالباری عطوان، نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور عرب در توئیتی در واکنش به حمله تنبیهی سپاه پاسداران به اراضی اشغالی نوشت: حمله‌ تاریخی و بی‌سابقه‌ ایران در عمق سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که رهبری ایران به آنچه می‌گوید عمل می‌کند و پاسخ هر تعرضی را می‌دهد. 

11 دقیقه پیش

بیشتر...