سقف کارانه پزشکان متخصص در مناطق محروم برداشته شد

سقف کارانه پزشکان متخصص در مناطق محروم برداشته شد
وزیر بهداشت گفت: برای اولین بار این خبر را اعلام می‌کنم که سقف کارانه پزشکان متخصص را در مناطق محروم برداشته‌ایم و این امر باعث می‌شود متخصصان بیشتری نسبت به حضور در این مناطق تمایل پیدا کنند.

به گزارشسراج24؛ ظهر امروز بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت در بازدید از مرکز جامع سلامت بخش غلامان شهرستان راز و جرگلان، اظهار کرد: در بخش ارتقا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که در این شهرستان وجود دارد و هم به ویژه در رابطه با خانه‌های بهداشت و مراکز روستایی، مصوباتی را در پیش داریم.

وزیر بهداشت افزود: خراسان‌شمالی از جمله استان‌هایی است که به عنوان استان محروم تلقی می شود و رسیدگی بیشتری باید نسبت به آن صورت بگیرد.

وی ادامه داد: برای مناطق محروم ما بسته‌های جدیدی را تعریف کردیم، که بتوانیم نیروی تخصصی بیشتری را به این مناطق داشته اعزام کنیم.

عین اللهی مطرح کرد: برای اولین بار این خبر را اعلام می‌کنم که سقف کارانه پزشکان متخصص را در مناطق محروم برداشته‌ایم و این امر باعث می‌شود متخصصان بیشتری نسبت به حضور در این مناطق تمایل پیدا کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای اولین بار در کشور بحث بیمه همگانی اجرایی خواهد شد، بیان داشت: امسال پنج میلیون و چهارصد هزار نفر را تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم.

وی افزود: خانم‌های باردار حتی اگر بیمه نباشند، در صورت مراجعه، به صورت رایگان بیمه خواهند شد و فرزندان هم تا سن ۵ سالگی بیمه خواهند شد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: برنامه‌ای برای به‌ورز ها و کارشناسان مامایی داریم که در صورت کمک به بحث ترغیب برای افزایش جمعیت و ارائه خدمات به خانم‌های باردار، بسته‌های تشویقی برای این همکاران در نظر گرفته‌ایم.

عین اللهی با بیان اینکه اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص در دستور کار هیات دولت است، ادامه داد: برای بیماران خاص امسال یک بودجه جداگانه حدود ۵ هزار میلیارد تومان در مجلس، در روزهای آینده تخصیص داده خواهد شد که از این زمان به بعد، خدمات بیماران خاص و دارو‌های آنها به طور مستقیم درب منزل بیماران ارسال شود.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فارس نوشت : وحیدی گفت:کسانی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند حضورشان از این به بعد غیر قانونی است و با آن ها برخورد خواهد شد.

3 ساعت پیش

سه فیلم «تی‌تی»، «پیتوک» و «بازیوو» به زودی روی پرده سینما‌ها می‌روند.

3 ساعت پیش

فرماندار بلگورود روسیه اعلام کرد که پس از وقوع انفجارهایی در این منطقه، خانه های متعدد ویران و دست کم ۷ تن کشته و زخمی شدند.

3 ساعت پیش

مرتضی همیشه نگران این بود که گوشه ای بماند و از جهاد فاصله بگیرد.البته سال قبل از شهادتش خیلی خسته شده بود. مدام نگران بود.

2 ساعت پیش

سازمان هواشناسی با هشدار بارش‌های رگباری در برخی استان‌ها و احتمال اختلال در کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده از کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در نیمه شمالی خبر داد.

2 ساعت پیش

نمایشگاه خوش‌نویسی «شصت‌وسه» که آثار مجید رجایی، خوش‌نویس مشهدی را به نمایش گذاشته است، از روز گذشته (۱۱ تیر ۱۴۰۰) در نگارخانه اشراق حوزه هنری مشهد آغاز به کار کرده است.

3 ساعت پیش

وریا غفوری جایی در استقلال ندارد، فصل پیش هم نداشت، فقط فرهاد مجیدی سیاستمدارتر از این حرف‌ها بود که با بیرون گذاشتن کامل او برای خودش و تیمش حاشیه درست کند و حتی می‌گفت وریا باید جام را بالای سر ببرد و برد.

3 ساعت پیش

هنوز چند روزی از اهانت فائزه هاشمی به ساحت نورانی و مقدس پیامبر اسلام (ص) نگذشته است که وی در اظهار نظری جنجالی به حمایت از افراد بی‌حجاب و هنجارشکن شیراز پرداخته و مردم را به نافرمانی مدنی تشویق می‌کند. سوابق او را مرور می‌کنیم.

3 ساعت پیش

فعال سیاسی اصلاح طلب در واکنش به هدف گذاری ها و اقدامات اخیر ستاد امر به معروف ، انتقاد تندی مطرح کرد.

3 ساعت پیش

بیشتر...