اکونا پرس |
2 ماه پیش

رئیس کمیته ملی المپیک از فدراسیون تیراندازی بازدید کرد

رئیس کمیته ملی المپیک از فدراسیون تیراندازی بازدید کرد

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در بازدید از فدراسیون تیراندازی گفت: تیراندازی با مدال طلای المپیک توکیو، در کنار کشتی، وزنه بردار و تکواندو و دوومیدانی به رشته‌های مدال‌آور ما در المپیک اضافه شده است.

رئیس کمیته ملی المپیک از فدراسیون تیراندازی بازدید کرد
به گزارشاکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومیکمیته ملی المپیک ؛ محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان به همراه دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و نایب رئیس کمیته ملیالمپیکو سید محمد شروین اسبقیان،رئیس فدراسیونجانبازان و معلولین ظهر امروز شنبه، ۵ آذر ماه با حضور درفدراسیون تیراندازیبا مرتضی قربانی دیدار و گفتگو کردند.

محمود خسروی وفا در این دیدار اظهار داشت: امروز بمنظور گرامیداشت هفتهبسیجو عیادت از رئیس فدراسیونتیراندازیکه از جانبازاندوران دفاع مقدسمی باشد به فدراسیون آمدم . وی در ادامه افزود: فدراسیون تیراندازی نخستین فدراسیونی است که بعد از حضورم در کمیته ملی المپیک در آن حاضر شدم. من معتقدم که تیراندازی با مدال طلای المپیک توکیو، در کنار کشتی، وزنه بردار و تکواندو ودوومیدانیبه رشته‌های مدال‌آور ما در المپیک اضافه شده است. نگاه ما باید به تیراندازی ویژه باشد. این رشته در توکیو یک مدال تاریخی کسب کرد که باید حفظ آن اولین ماموریت بخش فنی فدراسیون باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: کسب مدال سخت و تکرار آن سخت‌تر است اما باور داریم که ایرانیان ظرفیت و توانایی بالایی دارند. می دانیم که تیراندازی از رشته‌های سخت است و اگر در یک لحظه یک امتیاز از دست برود، جبران آن سخت خواهد بود.

خسروی وفا در خصوص لزوم استفاده از تجهیزات روز دنیا در ورزش افزود: کسب سهمیه المپیک بخشی از کار و کسب مدال در المپیک بسیار سخت تر است. اگر در تیراندازی صرفا بحث تجهیزات ملاک باشد ما هیچگاه به رقبا نمی‌رسیم. پیوند خوردن فعالیت‌ها صرفا با تجهیزات، سودی ندارد و اگر در سایه آن بخوابیم فرصت از دست می رود. ما هر تجهیزاتی که از سایر کشورها بخریم آنها بالافاصه تجهیزات جدیدتر را در اختیار ورزشکاران خود قرار می دهند.

وی در ادامه حمایت از فدراسیون تیراندازی را وظیفه ذاتی کمیته ملی المپیک دانست و گفت: آنچه در توان داریم تقدیم فدراسیون ها می کنیم. بر مبنای تفاهم سال ۱۴۰۲ هر فصلبودجهای که به دستمان برسد بین فدراسیون ها توزیع می کنیم. از بخش های دیگرصرفه جوییمی کنیم و تا پایان سال به فدراسیون‌ها کمک می کنیم. باید برای المپیک پاریس از الان کار کرد و نباید کار را به بعد از بازی‌های آسیایی هانگژو سپرد.

در ادامه مرتضی قربانی به موضوع بودجه مجلس در بخش ورزش و اختصاص آن به چند رشته خاص اشاره کرد و خسروی وفا نیز در این باره گفت: از نظر من اگر قرار است انجام شود باید این کار طبق شاخصه ها و‌ معیارهای مشخص صورت گیرد.در سال گذشته این بودجه از طرف مجلس با چانه زنی بین برخی از فدراسیون ‌ها توزیع شده است.

در این جلسه مهدی مبینی و کبری غیاثی، دبیر کل و نایب رئیس فدراسیون تیراندازی، چنگیز مسیب زاده عضو هیات رئیسه فدراسیون و نماینده باشگاه‌های تیراندازی کشور نیز حضور داشتند.

مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی صبح امروز (شنبه) 30بهمن‌ماه 1400 برگزار شد و مرتضی قربانی با کسب 32 رای به عنوان…

در ادامه برگزاری جلسات ستاد فنی و عملیاتی بازیهای آسیایی داخل سالن و رزمی با فدراسیون ها، دومین نشست این ستاد با حضور…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...