خبرآنلاین |
3 ماه پیش

خبر بد برای تهرانی ها آب جیره بندی می شود خبرآنلاین

خبر بد برای تهرانی ها / آب جیره بندی می‌شود؟

تسنیم نوشت:سازمان هواشناسی، انتظار فعالیت پدیده ال‌نینو و وقوع بارش های فرانرمالی در فصل پاییز را داشت که آبان ماه نیز با کاهش قابل توجه بارندگی، به پایان رسید.

محمدرضا خانیکی، مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران اظهار داشت: دومین ماه فصل پاییز با ۱۸ میلیمتر بارش، در حالی به پایان رسید که سهم استان تهران از مجموع ریزش های جوی ثبت شده توسط شبکه سنجش ایستگاه های آب و هواشناسی، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، نسبت به مدت مشابه سال گذشته و بلند مدت به ترتیب با کاهش ۴۴ و ۲۴.۶ درصدی مواجه بود.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران گفت: اگرچه بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی، انتظار فعالیت پدیده ال‌نینو و وقوع بارش های فرانرمالی در فصل پاییز و به ویژه ماه‌های آبان و آذر می رفت، ولی برخلاف الگوهای پیش بینی شده، دومین ماه فصل پاییز نیز با کاهش قابل توجه ریزش های جوی، به پایان رسید تا همچنان تمام امیدها معطوف به فعالیت سامانه های بارشی در ماه‌های آتی باشد.

خبر بد برای تهرانی ها / آب جیره بندی می‌شود؟

خانیکی با بیان اینکه سامانه بارشی ۲۹ و ۳۰ آبان ماه، با ۱۰.۶ میلی متر بارش، حدود ۶۰% میزان ریزش های آبان ماه را به خود اختصاص داد، افزود: این سامانه بارشی نخستین برف پاییزی را در ارتفاعات لواسان، لار، طالقان و کن ثبت نمود و توانست بعد از ۲۸ روز با استقرار جبهه هوای کم فشار، دمای متوسط استان را نسبت به دوره نرمال، کاهش دهد و بارندگی های قابل توجهی را در حوضه آبریز سدها ثبت نماید؛ به گونه ای که حوضه آبریز سد طالقان ۲۸.۸ میلیمتر، سد امیرکبیر ۲۶.۳ میلیمتر، سد لتیان ۳۱ میلی متر، سد ماملو ۱۱.۹ میلیمتر و سد لار ۲۱.۶ میلیمتر بارش را در دوره فعالیت این سامانه بارشی تجربه نمودند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سرمای حادث شده در سطح استان تهران این سامانه بارشی، تاثیر چندانی در افزایش آبدهی ایستگاه های هیدرومتری و به ویژه ورودی سدهای تامین کننده منابع آب استان نداشت، در نتیجه توجه به مولفه های مدیریت منابع و مصارف بیش از پیش ضروری است.

2323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جاری شدن سیل وضعیت برخی شهرها در استان سیستان و بلوچستان را بحرانی کرده است.

6 ساعت پیش

پلیس زن ۲۴ ساله‌ای را دستگیر کرد که گزارش شده بود قصد داشته نوزاد ۲۰ روزه‌اش را بفروشد، اما مادر این نوزاد مدعی بود قصد فروش «یلدا» را نداشت و تنها دیگران او را ترغیب به فروش دخترش می‌کردند.

17 ساعت پیش

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا درحال حاضر بر روی عدد ۱۱۱ قرار گرفته و برای گروه‌های حساس آلوده است.

12 ساعت پیش

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: حدود ۵ کیلومتر مسیر تونلی و ۲ ایستگاه جدید در امتداد شمال‌غرب خط ۷ مترو احداث خواهد شد.

14 ساعت پیش

یازدهم اسفند ماه امسال به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره سرقت منزل در محدوده دولت آباد بلافاصله مأموران کلانتری ۱۶۷ برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

10 ساعت پیش

سازمان هواشناسی برای ۲۲ استان کشور هشدار صادر کرد.

13 ساعت پیش

نتایج تحقیقات نشان داده است که چنین طوفان‌های بزرگی به دلیل گرمایش جهانی به دلیل گرم‌شدن اقیانوس‌ها و جو بیشتر می‌شود.

15 ساعت پیش

با روی کارآمدن پهلوی موضوع تصرف املاک و اراضی اوینی‌ها به بهانه‌های مختلف شروع شده بود و در نهایت از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۴۶ کل اراضی کشاورزی اوین به تصرف درآمد.

11 ساعت پیش

پسرجوانی که نوید نام داشت 15 سال قبل در استان فارس مرتکب قتل شد و فرار کرد.

18 ساعت پیش

بیشتر...