باران تگرگ به محصولات باغی زراعی خراسان شمالی خسارت زد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

باران و تگرگ به محصولات باغی و زراعی خراسان شمالی خسارت زد
اقتصادسبز آنلاین: برای سومین بار در هفته جاری باران بهاری و بارش تگرگ به محصول زراعی و سردرختی در استان خراسان شمالی خسارت زد.

اقتصادسبز آنلاین: برای سومین بار در هفته جاری باران بهاری و بارش تگرگ به محصول زراعی و سردرختی در استان خراسان شمالی خسارت زد.

به گزارش خبرنگار ما، جوادنظری، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت‌: بارش باران شدید بهاری و تگرگ به محصولات باغی و زراعی پنج شهرستان استان خراسان شمالی خسارت زد.
جوادنظری افزود: براثر بارش شدید باران و تگرگ عصر پنجشنبه ( ۱۶ اردیبهشت ) به محصولات باغی و زراعی در شهرستان های اسفراین، شیروان، فاروج، جاجرم و بجنورد خسارت وارد کرد.
وی اضافه کرد: به دنبال این بارش ها ستاد مدیریت بحران شهرستان های استان خراسان شمالی برای کمک های احتمالی به خسارت دیدگان ناشی از حوادث طبیعی به حالت آماده باش در آمدند و در محل ستاد مدیریت مستقر در فرمانداری ها حضور فیزیکی دارند.
این سومین بارش تگرگ در استان خراسان شمالی در یک هفته اخیر است که باعث خسارت به سردرختی در چند شهرستان این استان می شود به طوری که در این مدت براساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی این استان در سال جاری بارش باران و تگرگ حدود ۳۰۴ میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خراسان شمالی خسارت وارد کرد.

بیشتر بخوانید:‌افزایش ۳ برابری صادرات سیب‌زمینی از اردبیل

هواشناسی استان خراسان شمالی وضعیت جوی این استان را همراه با بارش باران، احتمال ریزش تگرگ و وزش باد اعلام کرد که با کاهش چهار تا ۶ درجه ای دما همراه خواهد شد.
در حالی استان خراسان شمالی در یک ماهه گذشته براثر بارش های بهاری و فصلی دچار خسارت در حوزه های کشاورزی می شود که بارش باران در سال زراعی جاری در این استان حدود ۵۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت و حدود ۵۹ درصد از مساحت دو میلیون و ۸۰۰ هزار هکتاری خراسان شمالی تحت تاثیر خشکسالی قرار دارد و بیش از ۳۸ هزار هکتار از اراضی زراعی در این خطه شمالشرق کشور از سوی کشاورزان به دلیل خسارت های شدید رها شد.
در این استان ۳۴۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد و افزون بر ۸۰ هزار نفر بهره بردار بخش کشاورزی محسوب می شوند. / ایرنا

 #‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آفت کش مورد نیاز کشور تا شروع سال زراعی ۱۴۰۱ تامین می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

قدردانی استاندار تهران از عملکرد بانک کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

واردات برنج کاهش یافت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

قیمت سبوس رسما آزاد شد سند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

دست بافته های بانوان هنرمند روستای خوراشاد در بازارهای جهانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

سیستم هوشمند دوکاره سم زدایی پاکسازی اراضی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

کاهش ۲۵ درصدی قیمت میوه تا پایان هفته پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

کسری گندم برای صنایع غذایی، ادعای تکراری مافیای واردات پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

چرا بخش کشاورزی برای دولت سیزدهم مهم است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

ادغام سازمان تعاون روستایی باید بر اساس مصوبه مجلس باشد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

آشنایی با زیباترین و معروف ترین جزایر کشور های آسیایی شرقی   سفر به کشورهای آسیایی شرقی می تواند برای شما تجربه متفاوتی را رقم بزند با توسعه گردشگری در آسیا، شمار گردشگران به بالاترین آمار خود رسیده است و سالانه میزبان گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان می باشند   دوتا از معروف ترین و پ

3 روز پیش

با کدام قطار از تهران به قزوین برویم   قزوین با وجود اینکه یکی از شهرهای نزدیک به تهران است اما به دلیل جمعیت بالا و مسافران زیادی که به تهران دارد یکی از پرترددترین مسیرها است   به همین منظور و به دلیل به وجود آمدن شلوغی در این خط، مسیر تهران قزوین دارای حداقل 4 قطار است و مسافران ر

3 روز پیش

آفتاب سوختگی گیاهان یکی از مشکلات رایج روزهای گرم سال است. در این مطلب درباره دلایل این مشکل و روش‌های احیای گیاهان آسیب‌دیده صحبت می‌کنیم.

5 روز پیش

بیشتر...