خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

امام جمعه رشت: باید بهره برداری همه جانبه از دریا را افزایش دهیم تسنیم


امام جمعه رشت: باید بهره‌برداری همه‌جانبه از دریا را افزایش دهیم

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: رهبر معظم‌ انقلاب در سخنان خود مباحثی همچون فناوری و اقتصاد دریامحور را مورد تاکید قرار دادند و لذا باید بهره‌برداری همه‌جانبه از دریا را افزایش دهیم.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با فرماندهی ناوگان شمال به همراه تعدادی از فرماندهان یگان نداجا مستقر در گیلان به‌مناسبت روز نیروی دریایی با بیان اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی نسبت به گذشته خود و نیروی دریایی سایر کشورها بسیار متفاوت‌تر شده است اظهار داشت: نیروی دریایی جمهوری اسلامی در حراست از آب‌های دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز قدرتمندتر از همه دوره‌های ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه ایرانیان جزو اولین کشورها در برخورداری از بزرگ‌ترین سازه دریایی و عبور از دریاها بوده‌اند گفت: ایران در طول تاریخ میدان‌دار دریاها بوده است البته میدان‌داری نیروی دریایی جمهوری اسلامی به‌لحاظ داشتن زیردریایی‌ها، فناوری‌ها و راهبردهای جدید در ساحل مکران قابل مقایسه با سایر دوره‌ها نیست.

آیت‌الله فلاحتی ایمان دریانوردانِ امروز را بزرگ‌ترین خصیصه نیروی دریایی جمهوری اسلامی در مقایسه با سایر نیروهای دریایی دانست و افزود: نسل جدید هرگز حاضر نیست حتی یک وجب از آبراه‌های دریایی خود را به دشمن بسپارد و مقابل دشمنانِ دریا با اقتدار ایستادگی خواهد کرد.

امام جمعه رشت با اشاره به عملیات دریایی یمن در مبارزه با صهیونیست‌ها و گرفتن کشتی تجاری آن‌ها عنوان کرد: این عملیات قهرمانان یمن با پشتیبانی قدرت بازدارندگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی رخ داد زیرا می‌دانند نیروی دریایی ایران در باب‌المندب و خلیج عقبه و دریای سرخ در کنار آنان خواهد بود بنابراین جمهوری اسلامی این اقتدار را برای کشورهای مجاور خود هم ایجاد کرده است.

وی با ابراز اینکه بهره‌برداری ما ایرانیان از آبراه‌های جهان نسبت به سایر کشورها کمتر است تصریح کرد: رهبر معظم‌ انقلاب در سخنان خود مباحثی همچون فناوری و اقتصاد دریامحور را مورد تاکید قرار دادند و لذا باید بهره‌برداری همه‌جانبه از دریا را افزایش دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی بیش از 90 درصد تجارت جهانی خود را از طریق دریا انجام می‌دهد گفت: امروز اقتصاد کشورهای دنیا براساس دریامحوری است از طرفی با شکل‌گیری خط‌آهن رشت-انزلی و استفاده از ظرفیت کشتی‌های "رو رو" بخش عظیمی از اقتصاد جهانی از نقطه اروپای شرقی و آسیای میانه به سمت جنوب شرقی آسیا و شبه قاره جابه‌جا خواهد شد و باید از این ظرفیت استفاده شود.

آیت‌الله فلاحتی "دریا" را شکل‌دهنده بخش عظیمی از اقتصاد ملت‌ها دانست و بیان کرد: اخیراً نشست‌های فراوانی بین نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه با کشورهای عربی خلیج فارس و غرب آسیا با توجه به اقتصاد دریامحور برگزار شده که جای امیدواری دارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه جمهوری اسلامی در دریای شمال نیز توانایی بهره‌برداری از ذخایر دریا را دارد عنوان کرد: ناو دیلمان اقتدار جدیدی در عرصه دریای شمال محسوب می‌شود و برای روس‌ها مایه شگفتی است.

وی با اشاره به ضرورت بومی‌سازی تجهیزات و به‌کارگیری توانایی جوانان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در این ایام بارها‌ پیام می‌دادند که در اتفاقات غزه وارد نشوید زیرا اقتدار جمهوری اسلامی را در آبراه‌ها دیده‌اند و این پیام‌ها نشانه هراس آنان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر ضرورت تقویت باورهای دینی دریانوردان عنوان کرد: جوانی که امروز در ساخت ناو دیلمان نقش‌آفرینی کرده، چیزی جز قدرت ایمان او نبوده است.

وی ادامه داد: بعضی افراد که صاحب ذوق و اراده بودند اما فریب غربی‌ها را خورده و وطن را ترک کردند از این ایمان برخوردار نبودند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اهمیت توجه به فناوری‌های جدید و بهره‌گیری از نیروهای فکور و قوی در نیروی دریایی تصریح کرد: ما در آینده باید از دریاهای 3 گانه، برای ملت بهره‌برداری همه‌جانبه داشته باشیم و این امر با توجه به فناوری‌های جدید محقق می‌شود و فراموش نکنیم که دریا می‌تواند برای ملت ما منشأ فرصت‌های اقتصادی بسیار باشد.

انتهای پیام/612/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خطر زوال عقل مرتبط با ویتامینی است که معمولا در مواد غذایی محبوب صبحانه یافت می‌شود.

یک ربع پیش

حجت الاسلام خطیب گفت: مقوله امنیت در ایران اسلامی «مردم‌پایه» می‌باشد و به همین دلیل همه‌ی ما، امنیت را مدیون مردم عزیزمان هستیم. لذا مردم با مشارکت در انتخابات، امنیت را پایدار می‌کنند.

1 ساعت پیش

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله عبدالقائم شوشتری، استاد پیشین حوزه‌های علمیه قم و اصفهان و یکی از مجتهدان و عرفای معاصر شیعی با حضور عموم مردم و علمای اصفهانی برگزار شد.

1 ساعت پیش

در آستانه آغاز سفرهای نوروزی به قشم، از امروز بهای بلیت شناورهای مسافری قشم و هرمز در سکوت کامل 450 هزار ریال افزایش یافت که این افزایش برای دومین بار در سال جاری اعمال شده است.

1 ساعت پیش

ویدیویی دیدنی از چندین بالستیک‌های سپاه پاسداران‌ از نمایی متفاوت را ببینید. منبع: جام‌جم

نیم ساعت پیش

هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در اطلاعیه‌ای از نامزد‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خواست تا نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند.

نیم ساعت پیش

جلسه 464 شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور اعضای شورا در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

1 ساعت پیش

کارشناس مسائل راهبردی گفت: انتخابات با مشارکت بالا بدون شک موجب افزایش انسجام ملی می‌شود و متعاقب آن به‌طور طبیعی امنیت ملی افزایش می‌یابد و دندان طمع دشمن شکسته خواهد شد.

1 ساعت پیش

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از برگزاری سلسله جلسات برای اقشار مختلف مردم به منظور تبیین اهمیت انتخابات و ضرورت حضور حداکثری خبر داد و گفت: تاکنون 500 مبلغ به مراکز نظامی، آموزشی، دانشگاه‌ها، هیئت‌های مذهبی و غیره اعزام شده‌اند.

1 ساعت پیش

بیشتر...