خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

دمشق اسرائیل صلح امنیت بین المللی را تهدید می کند تسنیم


دمشق:اسرائیل صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند

نماینده دائم سوریه در اتحادیه عرب با محکوم کردن جنایت تروریستی رژیم اشغالگر در هدف قرار دادن بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق اعلام کرد که آمریکا مسئول ادامه کشتارهای وحشیانه اسرائیل علیه غزه بوده و این رژیم صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، «حسام الدین آلا» نماینده دائم سوریه در اتحادیه عرب در نشست اضطراری شورای این اتحادیه که در سطح نمایندگان برای بحث درباره تحولات فلسطین برگزار شد، به جنگ نسل‌کشی رژیم اشغالگر علیه مردم غزه و نیز تجاوز تروریستی این رژیم به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق اشاره و اعلام کرد که حمله به مقر کنسولی ایران در یک منطقه پرجمعیت دمشق و در ساعتی شلوغ که منجر به شهادت شماری از ایرانی‌ها و سوری‌ها شد، تجاوز به حاکمیت سوریه بوده و همچنین نقض همه کنوانسیون‌های بین‌المللی است که بر لزوم حمایت از هیئت‌ها و مراکز دیپلماتیک در همه جا تاکید دارند.

رژیم صهیونیستی صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند

نماینده سوریه افزود که سوریه این تجاوز گستاخانه رژیم صهیونیستی که نقض آشکار قوانین و هنجارهای بین‌المللی است را به شدت محکوم و از مواضع کشورهای برادر عربی که این تجاوز صهیونیست‌ها را محکوم کردند، قدردانی می‌کند. ادامه تجاوزات اسرائیل به اراضی اشغالی فلسطین و اراضی سوریه و لبنان، تهدیدی ادامه‌دار برای امنیت ملی عربی بوده و ما خواستار انجام اقدامات ملموس و تحت فشار قرار دادن آمریکا و انگلیس هستیم تا شورای امنیت بتواند مسئولیت قانونی خود را در متوقف کردن جنایات اسرائیل که صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند بر عهده گرفته و عاملان این جنایات را محاکمه کند.

حسام‌الدین آلا در ادامه اظهار داشت که تداوم جنایات اسرائیل علیه غزه با هدف نابود کردن مردم فلسطین و اجرای طرح توطئه‌آمیز پاکسازی نژادی و آوارگی اجباری ملت فلسطین است. امروز جهانیان با چشمان خود شاهد یکی از هولناک‌ترین کشتارها در عصر جدید هستند؛ جایی که هم اکنون اجساد صدها کودک و زن و بیمار در مجتمع پزشکی شفاء غزه بعد از 2 هفته محاصره و حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست به این بیمارستان، روی زمین افتاده و بیمارستان شفاء به طور کامل از خدمت خارج شده است. باید این جنایت را به دیگر جنایات و کشتارهایی که رژیم اشغالگر در کارنامه سیاه خود علیه مردم فلسطین، لبنان، مصر، اردن، تونس و ... ثبت کرده است، اضافه کنیم.

رایزنی وزیر خارجه و نماینده سازمان ملل در امور سوریه
محکومیت حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در نشست شورای امنیت

آمریکا مسئول ادامه جنگ نسل‌کشی صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین است

این دیپلمات سوری در ادامه با انتقاد از ناتوانی جامعه جهانی در مهار توحش اشغالگران صهیونیست گفت که در سایه ادامه حمایت‌های نظامی و سیاسی آمریکا و غرب از رژیم اشغالگر، این رژیم همچنان به نقض همه قوانین و هنجارهای بین‌المللی از جمله قطعنامه اخیر شورای امنیت ادامه می‌دهد؛ قطعنامه‌ای که خواستار آتش بس در ماه رمضان بود اما رژیم اشغالگر هیچ توجهی به آن نداشت و بدون احترام به این تصمیم بین‌المللی، به جنگ وحشیانه خود علیه غیرنظامیان بی‌دفاع ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد که در این میان آمریکا بر ادامه مشارکت خود در جنگ وحشیانه علیه غزه اصرار دارد و همچنان به فرستادن تجهیزات مرگبار نظامی برای رژیم صهیونیستی که جان انسان‌های بی‌گناه در فلسطین اشغالی و سوریه و لبنان را می‌گیرد ادامه می‌دهد و یک پوشش کامل برای ادامه کشتارهای اسرائیل علیه غیرنظامیان به وجود آورده است. ما رژیم اشغالگر و شرکای آمریکایی آن را مسئول ادامه این جنایات و تهدید صلح و امنیت بین‌المللی می‌دانیم.

نماینده سوریه در اتحادیه عرب در پایان با تاکید بر حمایت کامل سوریه از حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت و ایجاد کشور مستقل به پایتختی قدس گفت که جهان باید در برابر جنگ نسل‌کشی اشغالگران و وحشت و رنج مستمری که این رژیم برای مردم فلسطین به وجود آورده است، بایستد و آنچه که اصطلاحا به آن جامعه بین‌المللی گفته می‌شود وظیفه دارد این تجاوزات وحشیانه اشغالگران را متوقف کند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: سپاه با حمله به این غده سرطانی، دل ملت‌های جهان اسلام را شاد کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده مردم تهران در مجلس درباره احتمال پاسخ ایران به اسرائیل گفت: «این اتفاق مسئله‌ای نبود که بخواهیم پاسخ بدهیم و لطمه‌ای به ما وارد نکرد و این مسئله به دلیل آمادگی نیروهای ماست.»

نیم ساعت پیش

استقلال ۳ سال قبل در فروردین سال ۱۴۰۰ با نتایج خوب خود هوادارانش را امیدوار کرده بود.

یک ربع پیش

وقتی فرزاد حسنی درباره خوشبختی صحبت میکنند در ادامه مشاهده خواهیدکرد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه اردبیل گفت: تعدادی از مجموعه های تولیدی به بهانه بالا رفتن دستمزدها و حقوق کارگران، قیمت‌ها را خیلی بالاتر از معمول افزایش داده‌اند که ضرورت دارد دستگاه‌های نظارتی دخالت کنند.

یک ربع پیش

سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: صبح امروز بر اثر سقوط یک دستگاه جرثقیل در اسکله پتروشیمی رازی ۲ نفر فوت و چهار نفر مجروح شدند.

نیم ساعت پیش

قیمت نفت پس از افزایش چشمگیری که در ابتدای معاملات روز جمعه تحت تاثیر نگرانی های بازار نسبت به تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و متاثر شدن عرضه پیدا کرده بود، کاهش یافت.

یک ربع پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه در تمام این مدت جمهوری اسلامی به اندازه کافی خویشتن‌داری کرده بود، گفت: رژیم صهیونیستی در میدان نظامی شکست خورده است اما در عرصه رسانه تلاش می‌کند خود را پیروز میدان نشان دهد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل هواشناسی فارس از ورود سامانه بارشی جدیدی از عصر امروز، ۳۱ فروردین به استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...