خبرآنلاین |
1 ماه پیش

جوانی که 15سال قبل بخاطر قتل محکوم به قصاص شد بالاخره بخشیده شد ماه پس از آزادشدن از زندان در تصادف رانندگی فوت شد خبرآنلاین

جوانی که 15سال قبل بخاطر قتل محکوم به قصاص شد و بالاخره بخشیده شد،6 ماه پس از آزادشدن از زندان در تصادف رانندگی فوت شد

پسرجوانی که نوید نام داشت 15 سال قبل در استان فارس مرتکب قتل شد و فرار کرد.

به گزارشخبرآنلاین، شاهد آن جنایت به پلیس گفته بود: یک موتورسوار با مقتول درگیر شد و او را با چاقو زد و فرار کرد.

ایران نوشت: با اطلاعاتی که شاهد ماجرا در اختیار تیم جنایی قرار داد هویت پسر موتورسوار به دست آمد و مأموران به خانه وی رفتند و دستگیرش کردند.

نوید درباره انگیزه خود از قتل گفت: روز حادثه سوار بر موتور به خرید رفتم. موتور را در کنار خیابان پارک کردم و به مغازه‌ای که می‌خواستم خرید کنم وارد شدم. زمانی که برگشتم، موتورسیکلتم را دیدم که داخل جوی آب افتاده است. آسیب زیادی به موتورم وارد شده بود وقتی پیگیر شدم فهمیدم راننده یک خودروی پژو برای اینکه بتواند خودرواش را پارک کند، موتور مرا داخل جوی آب انداخته. عصبانی شده بودم صبر کردم تا راننده بیاید. وقتی برگشت به جای عذرخواهی گفت می‌خواستی موتورسیکلت را اینجا پارک نکنی. این حرفش مرا بیشتر عصبانی کرد و درگیر شدیم و با چاقو ناخواسته او را زدم.

حکم قصاص
با اعتراف متهم وی محاکمه و باتوجه به خواسته اولیای دم، نوید به قصاص محکوم شد و با تأیید این حکم، پسر جوان یک بار پای چوبه دار رفت. اما با تلاش واحد صلح و سازش دادسرا و صلح یاران و خیرین، موفق شد از اولیای دم مهلت بگیرد. در نهایت تلاش صلح یاران و خیرین به نتیجه رسید و اولیای دم به خاطر رضای خدا از قصاص قاتل گذشت کردند.
باتوجه به اینکه نوید 15 سال در زندان بود با این بخشش از زندان آزاد شد.

سرنوشت مرگبار
6 ماه پس از آزادی، نوید که تازه به زندگی بازگشته بود و آرزوهای زیادی در سر داشت یک روز سوار بر موتورسیکلت راهی خانه عمه‌اش شد. اما در مسیر ناگهان یک خودروی پراید از پشت به موتورش برخورد کرد و پسر جوان مجروح و به بیمارستان منتقل شد اما ساعتی بعد جان باخت.
در تحقیقات راننده پراید که گواهی نامه نداشت و بیمه خودرواش نیز منقضی شده بود بازداشت شد. وی پس از محاکمه به پرداخت دیه محکوم شد اما چون توانایی پرداخت دیه را نداشت روانه زندان شد.
اما خانواده نوید در اقدامی خداپسندانه با بخشش راننده زمینه آزادی او را فراهم کردند. مادر نوید در این باره گفت: من خودم با زندانی شدن پسرم و محکوم شدن او به قصاص 15 سال سخت‌ترین روزها را تجربه کردم و می‌دانستیم که الان خانواده این راننده چه شرایط روحی بدی دارند. من پسرم را از دست داده ام، اما با ماندن این راننده در زندان قرار نبود پسرم برگردد به همین دلیل برای شادی و آرامش روح پسرم این راننده را بخشیدیم تا حداقل زندگی او و خانواده‌اش تباه نشود.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در امتداد زاینده رود، این جریان زیبای زندگی، صدها اثر فرهنگی از جمله پل های تاریخی اصفهان خودنمایی می کنند که گردشگران اذعان می کنند بدون جریان رودخانه، زیبایی آنها انگار چیزی کم دارد؛ انعکاس این بناهای باستانی در رودخانه زاینده رود، حکایت های قدیمی را در ذهن می نشاند و از یک تاریخ هنرمندی حکایت دارد.

1 ساعت پیش

افراد با گروه های خونی مختلف ویژگی های جسمی و روحی متفاوتی دارند به همین علت در تغذیه آنها تفاوت هایی وجود دارد که یکی از آنها چای گروه خونی آنهاست.

1 ساعت پیش

در آخرین روز هفته پایتخت، دو مرد جوان در جریان دو حادثه جداگانه جانشان را از دست دادند.

3 ساعت پیش

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: برخورد خودرو پژو ۴۰۵ با تابلو شهری در محور شیراز-فسا یک کشته و ۲مصدوم بر جای گذاشت.

3 ساعت پیش

تعطیلات نوروزی سال١٤٠٣ هم به پایان رسید. شاید این تعطیلات برای خیلی‌ها خوشایند و مفرح بوده باشد، اما درصد قابل توجهی از مردم بدنبال تصادفات مرگبار جاده‌ای کام‌شان تلخ شده و باید بار غم و اندوه از دست دادن ناگهانی عزیزان‌شان را بدوش بکشند. اما نکته‌ای که شاید کمتر مورد توجه قرار بگیرد، نه صرفا غم از دست دادن عزیزان، بر اثر تصادف است بلکه مواجهه با خبرهای روز و اینکه بطور مکرر آمار کشته‌ها و مصدومان گفته می‌شود چه عوارض روحی را برای افراد بدنبال خواهد داشت.

4 ساعت پیش

کبد یکی از اندام‌های شگفت‌انگیز است؛ روزانه صفرا ایجاد می‌کند، مواد مغذی را جدا کرده و به سایر اعضا می‌رساند، سموم را دفع، چربی‌ها، الکل و داروها را تجزیه، قند خون و سطح هورمون‌ها را کنترل و آهن را ذخیره می‌کند.

3 ساعت پیش

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: در حوزه خودرو در صورت کشف حجاب بار اول تذکر داده می‌شود، اما بار دوم خودرو به ۳ نحو توقیف می شود، که بار اول توقیف الکترونیکی بار دوم توقیف در محل و بار سوم توقیف در پارکینگ است که در این رابطه توصیه می‌کنیم که رانندگان دقت لازم را داشته باشند.

3 ساعت پیش

رییس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: مجتمع تجاری تفریحی زیتون واقع در مرکز شهر و چهارراه پارامونت شیراز از حوالی ساعت ۱۳ امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ دچار آتش سوزی شده است.

3 ساعت پیش

منابع آگاه از ترکیدگی لوله در شب گذشته در سالن کنفرانس موزه ظروف سعدآباد و آب‌گرفتگی این بخش موزه خبر دادند، اما خوشبختانه به بخش آثار موزه‌ای آسیبی وارد نشده است.

4 ساعت پیش

بیشتر...