خبر 24 |
۱ هفته پیش

نظارت بر عملکرد بانک ها در بحث توثیق سهام عدالت پیگیری شود خبر24

نظارت بر عملکرد بانک‌ها در بحث توثیق سهام عدالت پیگیری شود
به گزارشخبر24، رحمت‌الله نوروزی، نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: نظارت بر عملکرد بانک‌ها یک امر ضروری و مهم به شمار می‌رود و گزارش‌هایی مبنی بر تخلف برخی از بانک‌ها در توثیق قرار ندادن سهام عدالت برای دریافت وام‌های خرد به گوش می‌رسد که این موضوع اصلاً خوشایند نمایندگان مجلس نیست.

وی افزود: شاید ۱۰ میلیون یا ۵ میلیون تومان رقمی به شمار نرود، اما همین مبلغ می‌تواند گره کوچکی از اقشار نیازمند جامعه را بگشاید تا مجبور نشوند سرشان را مقابل دیگران پایین بیندازند. توثیق سهام عدالت طرحی بود که در شرایط خوب بازار مطرح شد، اما متأسفانه به محض اینکه شرایط بازار سهام افت کرد، بسیاری از بانک‌ها حتی برای دریافت وام ۱۰میلیون تومانی حاضر نیستند آن را به عنوان وثیقه قبول کنند، درصورتی‌که رقم سهام عدالت بیش از ۱۰ میلیون تومان است، اما واقعاً بانک‌هایی به سهامداران عدالت بی‌مهری می‌کنند، متخلف محسوب می‌شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از وزیر امور اقتصاد و دارایی درخواست کرد که دستور شناسایی بانک‌های متخلف را صادر کند تا نهایت همکاری با دارندگان سهام عدالت صورت پذیرد.
نوروزی خاطرنشان کرد: دولت آقای رئیسی عزم جدی برای شناسایی متخلفان بانکی دارد و امید می‌رود که در همین راستا ناقضان قوانین بانکی شناسایی شوند تا هم از این طریق همه خود را ملزم به رعایت مر قانون بدانند و هم اینکه اقشار ضعیف بتوانند از تسهیلات سهام عدالت نهایت استفاده را کنند.

وی با بیان اینکه سهام عدالت پشتوانه آینده برای دارندگانش محسوب می‌شود، گفت: سهام عدالت مجموعه‌ای از شرکت‌های آینده‌دار است که تجربه نشان داده به مرور زمان به قیمت آن افزوده می‌شود، لذا نباید نگاهی سفته‌بازانه به سهام عدالت داشت بلکه این سهام پشتوانه اقشار ضعیف محسوب می‌شود و بنابراین باید در توثیق آن نهایت همکاری را با مردم داشت.

منبع: برنا


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس مجلس یادآور شد: مجلس بر این اعتقاد است که باید خنثی سازی تحریم‌ها، راهبرد اصلی برای اقتصاد کشور باشد، به همین دلیل همّت اصلی مجلس توجه به این امر مهم است.

9 ساعت پیش

کاردار یونان در پی توقیف محموله کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آب‌های یونان به وزارت امور خارجه کشورمان احضار شد.

9 ساعت پیش

تهران- رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به رییس جمهور، پیرامون نخستین پروژه تکثیر یوزپلنگ آسیایی در اسارت، روند نگهداری از توله یوز و برنامه‌های این سازمان برای حفظ ژنوم این گونه ارزشمند توضیحاتی ارائه کرد.

9 ساعت پیش

یک مؤسسه انگلیسی رده‌بندی قوی‌ترین و ارزشمندترین برندهای فوتبال باشگاهی دنیا را منتشر کرده است که باشگاه رئال مادرید در صدر آن قرار دارد.

8 ساعت پیش

گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی در مراز شریف را بر عهده گرفت.

6 ساعت پیش

سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت فرا رسیدن روز چهارم خرداد روز دزفول یادداشتی ارائه کرد.

9 ساعت پیش

معاون استاندار فارس گفت: دولت سیزدهم اهتمام جدی برای بهبود شرایط خدمت و زندگی فرهنگیان دارد و فرهنگیان نیز باید اجرای سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب را مدنظر داشته باشند.

9 ساعت پیش

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمنان اسلام، ایران و انقلاب بدانند که اقدامات شرارت‌آمیز، هیچ خللی در عزم و اراده ملت بزرگ ما ایجاد نمی‌کند.

9 ساعت پیش

بیشتر...