تیتر برتر |
1 ماه پیش

تکلیف یحیی گل محمدی بعد از شکست از الهلال در یک چهارم نهایی 2021 سایت تیتربرتر TitreBartar com

تکلیف یحیی گل محمدی بعد از شکست از الهلال در یک چهارم نهایی 2021

به گزارشتیتربرتر؛ یحیی گل‌محمدیپس از شکست 3 بر صفر تیمش مقابل الهلال عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: از نتیجه خیلی ناراحت هستیم. قبل از اینکه راجع به بحث فنی صحبت کنیم از هواداران عذرخواهی می‌کنیم. مسئولیت این بازی و این نتیجه به عهده من است. اینجا از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم.

یحیی در پرسپولیس می ماند یا نه؟

وی افزود: مقابل تیم خوبی بازی داشتیم. گل‌هایی هم که دریافت کردیم زمانی بود که خودمان توپ داشتیم و نتوانستیم از پرس حریف خارج شویم. تیم الهلال زمانی که از حریف توپ می‌گیرد، خیلی خطرناک است. این را به بازیکنان هم گوشزد کرده بودیم، ولی مقابل یک تیم خوب و شایسته بازی داشتیم. کار سختی بود مقابلتیم الهلالو هوادارانش، ضمن اینکه مشکلات زیادی داریم و باید حل می‌شد. نمی‌خواهم اینجا در مورد مشکلات صحبت کنم، ولی از نتیجه ناراحت هستیم. می‌توانستیم زمانی که یک بر صفر عقب بودیم گل بزنیم و بازی را به تعادل بکشانیم، ولی از موقعیت‌ها خوب استفاده نکردیم و در تصمیم‌گیری مشکل داشتیم.

سرمربی تیم پرسپولیس در مورد اینکه تیمش از لاک دفاعی خود خارج نشد، گفت: تعویض‌های ما هجومی بود و سعی کردیم بازی را از حریف بگیریم، ولی الهلال تیم قدرتمندی به لحاظ دفاعی و پرس بود. ما نتوانستیم فضاها را به دست بیاوریم و پاس بدهیم. ما تحت فشار حریف بودیم. عملکرد ما در نیمه دوم با مشکلاتی که بود می‌توانست بهتر باشد. در هر صورت تمام تعویض‌هایی که می‌توانستیم انجام دهیم را در فاز هجومی انجام دادیم، اما نتوانستیم پاس بدهیم و در فضاها موقعیت به دست بیاوریم. در این باره ما مشکل داشتیم و فکر می‌کنم این هم به خاطر دفاع فشرده حریف بود. در انتقال توپ و ضدحملات هم الهلال خطرناک بود و به نظرم الهلال از لحاظ فوتبالی حریف قدرتمندی بود و کار برای ما سخت بود.

«پرسپولیس امسال نتوانست به فینال راه یابد و به نظر شما تیم‌های عربستانی قوی‌تر شده‌اند؟»، گل‌محمدی در پاسخ به این پرسش گفت: ما تغییرات زیادی نسبت به سال گذشته داشتیم. در هر فصل مشکلات جدید به تیم ما اضافه می‌شد. نمی‌خواهم زیاد در این مورد صحبت کنم، ولی شرایطی که تیم ما همیشه بعد از آسیا یا قبل از آسیا دارد، عجیب و غریب و باورنکردنی است. شاید اگر توضیح دهم شما هم باور نکنید. فکر می‌کنم تیم‌های عربی هم با توجه به هزینه‌هایی که در گرفتن بازیکن و ستاره‌ها انجام می‌دهند، خیلی از تیم‌های ایرانی جلوتر هستند. از آن طرف شرایطی برای تیم ما در ایران به وجود آمده است که نمی‌توانیم بازیکن و ستاره خارجی جذب کنیم. این برای تیم ما اذیت‌کننده است. نمی‌خواهم توجیه کنم ولی از لحاظ امکانات و رقابتی شرایط نابرابری بین تیم ما و تیم‌های دیگر است.

چرا پرسپولیس از الهلال 3 گل خورد؟

فرزاد آشوبی، درباره باخت ۳ بر صفر پرسپولیس مقابل الهلال عربستان در یک چهارم نهاییلیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیاکه منجر به حذف شاگردان یحیی گل محمدی از دور این رقابت‌ها شد، گفت: واقعاً برایم جای ابهام دارد که چرا پرسپولیس اینقدر در طول مسابقه عقب نشینی داشت.پرسپولیسخیلی عجیب تحت تأثیر قدرت مهاجمان حریف قرار گرفته بود. آنها تمام فضای زمین را در اختیار میزبان قرار داده بودند.

کارشناس فوتبال ایران درباره ضعف در حملات پرسپولیس ادامه داد: این تیم با کمترین حملات توانست به محوطه جریمه حریف برسد اما پرسپولیس خیلی عقب نشینی داشت. به نظرم ترس بیهوده از مهاجمان الهلال باعث این شکست شد. واقعاً حیف شد این نسل از بازیکنان پرسپولیس نتوانستند دوباره به فینال برسند.

او درباره عملکرد ضعیف بازیکنان خط میانی سرخپوشان تاکید کرد: پرسپولیس اصلاً بازی‌سازی نکرد. این مهم‌ترین مشکل برای تیمی بود که باید صعود می‌کرد. شیوه بازی پرسپولیس واقعاً من را حیرت زده کرد.

آشوبی درباره دوندگی بازیکنان الهلال و عطش آنها برای برد پر گل مقابل پرسپولیس یادآور شد: تیمی که نمی‌ترسد همیشه حمله می‌کند. الهلال کاملاً متوجه شد پرسپولیس عقب نشسته است و از فرصت پیش آمده بهترین استفاده را کرد.

پیشکسوت پرسپولیس درباره تأثیر عدم برگزاری بازی رسمی این تیم در رقابت‌های لیگ برتر به دلیل تعطیلات بین فصل خاطرنشان کرد: شاید بتوانیم به چنین مشکلاتی بپردازیم اما درصد خیلی ویژه ای ندارد. سطح فنی پرسپولیس مقابل الهلال اصلاً خوب نبود. کاملاً مشخص بود که این تیم اصلاً از لحاظ تاکتیکی آماده نیست.

آشوبی ادامه داد: قرار نیست پرسپولیس همیشه موفق شد و مطابق انتظار عمل کند. باید بپذیریم بدترین بازی پرسپولیس را در چهار سال اخیر دیدیم اما حقیقت محض فوتبال همین است و همیشه نمی‌توان در قله بود. بازیکنان پرسپولیس هم تمرکز کافی را نداشتند و این موضوع کار را برای آقای گل محمدی سخت کرده بود.

کارشناس فوتبال ایران در پایان خاطرنشان کرد: پرسپولیس بدون شک با یک شکست وارد خزان فوتبالی خود نمی‌شود. این تیم به قدری موفق است که دوباره راه خود را پیدا می‌کند. برایم جالب است برخی طرفداران تیم‌های دیگر ایران تا این حد از شکست پرسپولیس خوشحال شده‌اند. اینکه آرزو به دل نماندند هم برای آنها جذابیت دارد. فکر می‌کنم پرسپولیس با توجه به توان فنی و اتحاد تیمی داخل بازیکنان خود خیلی زود به شرایط ایده آل بر می‌گردد.

کارشناسان عربستانی چه گفتند؟

«خالد القحطانی» کارشناس فوتبال عربستان در یک گفتگوی تلویزیونی به دلایل موفقیت الهلال در این بازی پرداخت و گفت: این بازی، بهترین مسابقه ژاردیم با تیم الهلال بود. (ژاردیم سرمربی پرتغالی تیم الهلال است). اجازه عرض اندام به پرسپولیس نداد.

وی افزود: الهلال در بازی با تیم ایرانی با توپ گیری، گل سالم الدوسری بهترین بازیکن آسیا و همچنین حل مشکل غیبت یاسر الشهرانی (در دفاع چپ) به پیروزی رسید.

بازیکنان الهلال پس از شکست پرسپولیس چه گفتند؟

«سالم الدوسری» که گل نخست این بازی را به ثمر رساند، در پایان این مسابقه با انتشار پیامی نوشت: «خدا را شکر هلال ما به نیمه نهایی صعود کرد. هزاران تبریک به هواداران عزیز. ان شاءالله آینده بهتر است.»

«سلمان الفرج» دیگر بازیکن الهلال نوشت: «هزار هزار تبریک ای زعما (لقب تیم الهلال). از حضور و حمایت هواداران عزیز تشکر می‌کنم. از این مرحله صعود کردیم و لازم است بر آینده تمرکز و شادی‌هایمان را تکمیل کنیم.»

«محمد البریک» احساس خود را این‌طور با هواداران در میان گذاشت: «تبریک بابت پیروزی‌ ای زعما. دو مرحله دیگر پیش رو داریم. از خدا توفیق می‌خواهیم. از صمیم قلب از حضور و حمایت شما سپاسگزاریم.»

«عبدالله حمدان» مهاجم الهلال هم در پیام خود نوشت: «هزار تبریک به بزرگ آسیا بابت این برد بزرگ و صعود. تبریک یا زعما.»

«موسی مارگا» مهاجم مالیایی تیم الهلال هم گفت: «به الهلال و هوادارانش صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را تبریک می گویم. شما را سه شنبه می بینم.»

دلایل شکست پرسپولیس چیست؟

نکته جالب درباره بازیالهلال – پرسپولیساینکه هر سه گل تیم عربستانی از یک نقطه زمین شکل گرفت تا مشخص شود پرسپولیس چقدر در این منطقه از زمین ضعف دارد. در واقع الهلالی‌ها به درستی از شکاف بین مدافع میانی (فرشاد فرجی) و مدافع راست پرسپولیس (سیامک نعمتی – مهدی شیری) آگاهی داشتند و هر سه گل را به فرستادن توپ به آن منطقه و بعد ارسالش یا شوت به سمت دروازه به گل رسیدند. گل اول با توپ گیری در همان منطقه و حرکت در عرض حاصل شد. گل دوم و سوم هم با عبور از همان فضا و با پاس راحت در عرض حاصل شد. عجیب آنکه الهلالی‌ها چندین بار دیگر هم این حرکت را تکرار کردند که یا توپ هایشان در چارچوب نبود یا اینکه حامد لک آن‌ها را مهار کرد.

یحیی گل محمدی هم با وجود تعویض کردن سیامک نعمتی نتوانست مانع از پر کردن آن حفره ایجاد شده بشود، چون گل سوم الهلالی‌ها بعد از تعویض نعمتی و جایگزینی اش با مهدی شیری حاصل شد که نشان داد این تعویض هم دردی را برای پرسپولیس دوا نکرده است.

آنالیز بی نقص عربستانی‌ها از نقطه ضعفپرسپولیسحالا به خوبی راه را به دیگر تیم‌های ایرانی هم نشان داده تا اگر یحیی و تیمش همچنان روی استفاده از این ترکیب در خط دفاعی اصرار داشته باشد، چطور به پرسپولیس در لیگ برتر لطمه زده شود. با اتفاقاتی که در این دیدار رقم خورد به نظر می‌رسد گل محمدی چاره‌ای به غیر از اعمال تغییرات در خط دفاعی به ویژه پرهیز از عدم استفاده همزمان از فرجی – نعمتی در سمت راست خط دفاعی اش نداشته باشد.

نویسنده: علی اکبر رضایی#‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کنایه سرمربی استقلال آنقدر واضح بود که بعضی ها در انتظار واکنش امیر قلعه نویی بودند اما سرمربی گل گهر نیست ترجیح داد سکوت کند.

2 روز پیش

تیم فوتبال استقلال امروز (پنجشنبه) یک جلسه تمرینی را در مجموعه ورزشی آرارات پشت سر گذاشت.

4 روز پیش

تیری آنری اسطوره فوتبال فرانسه معتقد است پی اس جی با این شکل بازی نمی تواند مدعی قهرمانی چمپیونزلیگ باشد.

4 روز پیش

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، در دقایقی از بازی شب گذشته از عملکرد بازیکنانش راضی نبود.

4 روز پیش

سرمربی نفت مسجدسلیمان با دریافت کارت قرمز، دیدار بعدی تیمش مقابل پرسپولیس را از دست داد.

4 روز پیش

مهاجمان نیمکت‌نشین پرسپولیس با گلزنی در دیدار تدارکاتی برابر نیروی زمینی آمادگی خود را به رخ کشیدند.

4 روز پیش

عادل غلامی بازیکن تیم شهرداری ارومیه و آرمین تشکری از تیم پیکان تهران تا اطلاع ثانوی از حضور در مسابقات محروم شدند.

4 روز پیش

پدیده با قبول شکست مقابل تراکتور همچنان با یک امتیاز در قعر جدول رده بندی قرار دارد.

4 روز پیش

فرشاد احمدزاده در دیدار برابر تراکتور برای دومین مرتبه در پست هافبک پشت مهاجم به میدان رفت.

4 روز پیش

مس رفسنجان در سی بازی فصل گذشته و یک بازی جام حذفی تنها تیمی بود که حتی یک پنالتی برایش گرفته نشد.

4 روز پیش

مهر نوشت: در اوج تقابل باشگاه استقلال و سازمان لیگ درتبلیغات محیطی، حالا پرونده تازه ای علیه آبی ها در فدراسیون باز شده؛ ممانعت استفاده از بازیکنان خارجی به دلیل عدم ارائه ضمانت نامه بانکی!

4 روز پیش

پرتاب دست علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

4 روز پیش

یورگن کلوپ در واکنش به گلایه یک خبرنگار آفریقایی توضیح داد که از اظهارنظر او در مورد جام ملت های آفریقا بر برداشت شده است.

4 روز پیش

مجسمه اسطوره فوتبال آرژانتین و ناپولی قرار است امروز مقابل ورزشگاه خانگی آبی‌پوشان ناپل نصب شود.

4 روز پیش

فارغ از پیروزی حیاتی پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان که سبب فرار این تیم از بحران شد، صحنه‌های جذاب‌تری پیش از آغاز مسابقه در خیابان‌های منتهی به استادیوم در حال رقم خوردن بود.

4 روز پیش

بیشتر...