خبرآنلاین |
1 ماه پیش

وزیر آموزش پرورش: توجه دشمنان به نقش دانش آموزان در پیشرفت کشور معطوف شده است خبرآنلاین

وزیر آموزش و پرورش: توجه دشمنان به نقش دانش‌آموزان در پیشرفت کشور معطوف شده است

تسنیم نوشت: وزیر آموزش و پرورش از آغاز مرحله دوم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خبر داد و گفت: ۱۷۰۰ نفر معلم جوان را به عنوان رهیاران آموزشی تربیت کردیم که وظیفه آنها کمک به تحقق سند بنیادین تحول در همه استان‌های کشور است.

یوسف نوری بعدازظهر امروز در پایان سفر یک‌روزه خود به استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به موفقیت دانش‌آموزان ما در المپیادهای دانش‌آموزی جهان که منجر به کسب 20 مدال طلا برای کشورمان شد، توجه دشمنان به نقش دانش‌آموزان در پیشرفت کشور معطوف شده است.

وی اضافه کرد:‌ با توجه به پیشرفت‌های کشور ما در حوزه علم و فناوری و درخشش دانش‌آموزان ما در مسابقات جهانی و بین‌المللی دشمن به دنبال این است که ما را از ریل رشد و پیشرفت آموزشی خارج کند و دانش‌آموزان ما را درگیر حواشی موجود در فضای مجازی کند.

نوری هدف دشمن از به تعطیلی کشاندن مدارس را متوقف کردن رشد علمی و فرهنگی دانش‌آموزان ایرانی دانست و ادامه داد: با توجه به بازگشایی مدارس بعد از 26 ماه از همکاران خواسته‌ایم حتماً مدارس باز باشند و آموزش‌ها به شکل حضوری انجام شود، تا جلوی افت تحصیلی دانش‌آموزان که در دوران کرونا افزایش یافته بود، گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه توسعه عدالت آموزشی را هدف محوری آموزش و پرورش در دولت سیزدهم بیان کرد و گفت: رویکرد ما این است که نباید حتی یک دانش‌آموز در مناطق محروم و دورافتاده دچار ترک تحصیل شود و به همین خاطر است که در برخی روستاها حتی برای یک دانش‌آموز هم یک معلم می‌فرستیم.

نوری افزود: البته در بعضی از نواحی و نقاط کشور با مشکل کمبود فضای آموزشی و مدرسه دست‌وپنجه نرم می‌کنیم که در این زمینه هم تلاش می‌کنیم تا با استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز این کمبودها را به حداقل ممکن برسانیم.

وی همچنین از آغاز مرحله دوم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خبر داد و گفت: 1700 نفر معلم جوان را به عنوان رهیاران آموزشی تربیت کردیم که وظیفه آنها کمک به تحقق سند بنیادین تحول در همه استان‌های کشور است.

نوری همچنین درباره نحوه استخدام نیروهای جدید در آموزش و پرورش عنوان کرد: در این حوزه فقط 2 روش مورد تأیید ماست که روش اول شرکت در آزمون استخدامی و روش دوم هم تحصیل در دانشگاه فرهنگیان است.

بیشتر بخوانید:

کتاب‌های درسی برای کدام دانش‌آموزان ارسال می‌شود؟/ پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

۴٧۴٧#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل ثبت و حریم آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی گفت: جمهوری اسلامی ایران ، آیین پهلوانی و زورخانه ای را به طور رسمی در سال ۸۹( سال ٢٠١٠ ) در فهرست میراث فرهنگی ناملموس جهانی یونسکو ثبت کرده است.

10 ساعت پیش

ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور همچنین کاهش دما تا ۸ درجه سانتیگراد در نوار شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز خبر داد.

15 ساعت پیش

ایسنا نوشت: میثم پیرفلک یکی از مجروحان حادثه تروریستی شهرستان ایذه، به منظور ادامه روند درمان به یکی از بیمارستان‌های استان تهران اعزام شد.

10 ساعت پیش

مهر نوشت: بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو؛ فروش سبدی، نقدی و توقف فروش داروها توسط شرکت های پخش ممنوع است و هرگونه تخلف در خصوص این موارد، از طریق مراجع قضائی پیگیری می‌شود.

12 ساعت پیش

صدا وسیما نوشت: جوان ۱۹ ساله باشتی به خاطر باخت ایران برابر آمریکا درگذشت.

1 روز پیش

بو یا طعم یک غذا و خوراکی توانسته شما را به خاطرات دور و گذشته ببرد؟ اگر پاسخ مثبت است، بهتر است این مطلب کوتاه را بخوانید.

1 روز پیش

آیت‌الله دکتر محسن حیدری عضو مجلس خبرگان و امام جمعه موقت اهواز در یادداشت کیهان نوشت: سخنان مزبور، گرچه ظاهری زیبا دارد، اما در بطن خود تحریفی ناروا و بدعت‌آمیز نسبت به اسلام دارد.

8 ساعت پیش

بهداشت‌نیوز نوشت: یکی از روش‌هایی که محققان برای کاهش اضطراب و آرامش معرفی می‌کنند استفاده از گیاهان دارویی است.

1 روز پیش

محیا نیوز نوشت: مرجع جهانی رنگ سال ۲۰۲۳ را به صورت رسمی پنتون Viva Magenta معرفی کرد. قرمزِ پرشین در مجموعه رنگ پنتون؛ برگرفته از خاک قرمز خلیج فارس است.

1 روز پیش

بیشتر...